VYŘEŠENO díííík svatba Znojmo 1921 něm

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO díííík svatba Znojmo 1921 něm

Příspěvekod Zora » ned zář 25, 2022 16:51

https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -00370.jp2
První zápis
Oswald Růžička, Kapitein? fur den Bausimph?, ehel. Sohn des +Johann Růžička, ??? Zinge??? in Eibenschitz und des Lucia, geb. Jakoubek Bohumir a Anna, geb. Mareš, verwitwere Škrábek, Gast???, eheliche Tochter des + Johann Mareš, ge??? ?aulitutenbesitzer in Lodenitz und der +Josefa, geboren Špinar.,

Děkuji, Zora

edit Kapitan bude asi psaný
a s přehláskou...
Jista si ale nejsem.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: svatba Znojmo 1921 něm

Příspěvekod zeter » ned zář 25, 2022 16:54

Oswald Růžička, Kapitän für den Baudienst, ehel. Sohn des +Johann Růžička, gewes[enen]. Ziegeleibesitzers in Eibenschitz und der Lucia, geb. Jakubek Bohumir a Anna, geb. Mareš, verw[itwett] Škrábek, Gastwirthin, eheliche Tochter des + Johann Mareš, gewes[enen]. Realitätenbesitzers in Lodenitz und der +Josefa, geboren Špinar.,

ošklivý rukopis
Naposledy upravil zeter dne ned zář 25, 2022 17:03, celkově upraveno 1
zeter
 
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: svatba Znojmo 1921 něm

Příspěvekod Zora » ned zář 25, 2022 16:57

zeter píše:(doplňuji)


to se pobavíš :oops: , ale já už skoro nevidím, evang. matriky...
Děkuji,. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: svatba Znojmo 1921 něm

Příspěvekod zeter » ned zář 25, 2022 17:04

ošklivý rukopis, ale písmenka tam jsou víceméně všecha - stačí uhádnout, jaká :-D
zeter
 
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: svatba Znojmo 1921 něm

Příspěvekod Zora » ned zář 25, 2022 17:21

no, právě jsem ještě ztratila odložené silné brýle , takže sakrování, ale víc toho fakt nepřečtu, i kdyžt bych je našla... .


Jen pro zajímavost, pár dnů se trápím s rodokmenem - strana otcovy matky - pro synova kamaráda z Ivančic.
Od Znojma do Hostěradic, odsud do Budče přes Moravské Budějovice, pak do Plánice, nakonec do Libně. (Praha) To už jsem nevěřila vlastním očím.
Teď o víkendu (venku prší) jsem si sedla a hledala jsem od r. 1870 do r. cca 1945, většinou evang. matriky, kde člověk neví, kam si usmysleli s novorozenětem zajet...

Nakonec jsme došla do Ivančic, odkud pochází druhý manžel prababičky.
Omlouvám se za všechny blbosti, co jsem "přečetla" .

Děkuji, Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků