VYŘEŠENO - N+O Rychnov n/K + Městská Habrová, němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO - N+O Rychnov n/K + Městská Habrová, němčina

Příspěvekod moskyt » ned říj 24, 2021 16:57

Už mám asi vykoukané oči a nemůžu za boha hnout s těmito dvěma záznamy

1. obrázek - hned první záznam by měl být Městská Habrová 4, Barbora? Zahradník, otec Adalbert, matka Josefa? A víc nevykoukám. Prostě nejem schopen tenhle rukopis přečíst. Nejsem si jist ani tou Barborou. Jediné, čím si jsem jist je příjmení Zahradník a otec Adalbert.
https://ibb.co/KKDB8jQ
2. obrázek - třetí záznam - 27.10.1839 - Josef Žák a Barbora Zahradník, dcera Adalberta a Josefy. Tady to je sice čitelné poměrně dobře, ale ne pro mně. Už nevidím ani prd.
https://ibb.co/CQq80cQ
Byl by prosím někdo ochotný mi oba záznamy přečíst? Děkuji předem
Naposledy upravil moskyt dne stř říj 27, 2021 12:49, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
moskyt
 
Příspěvky: 126
Registrován: ned úno 07, 2016 18:01
Bydliště: královské město Kutná Hora
Oblast pátrání: Rychnov n/Kněžnou - Městská Habrová - Lukavice (RK)
Dvakačovice - Svratka (CR, ZR)
Uhlířské Janovice - Janovická Lhota - Pučery - Pašinka - Činěves - Poděbrady - Český Šternberk - Čejkovice - Šternov (KH, KO, NB, BN)
Jičín - Vokšice - Lázně Bělohrad (JC)
Zábřeh u Hlučína - Štěpánkovice - Smolkov - Chuchelná (OP)

Re: Zahradník - N+O Rychnov n/K + Městská Habrová, němčina

Příspěvekod Zora » ned říj 24, 2021 17:10

rozdělte na dva příspěvky
Napište řádně předmět - druh záznamu, obec, rok, jazyk. Nic dalšího tam nepatří.

Přepište, ( němčině) co jste přečetl. je zbytečné převádět slova do podoby, kterou znáte, nepřekládejte. To je nejsnazší způsob, jak se naučit číst, i když z počátku to chvíli trvá.
Pokud nemáte tabulku na převod kurentu, ozvěte se, nebo hledejte "tabulka" ve starších příspěvcích pomocí tlačítka hledat.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků