Terezie Borůfková 1890, Weigelsdorf, Taufbuch, němčina

To co nikam nepatří, nebo nemá s původním tématem co dělat. Také příspěvky s množstvím narušených vazeb.

Terezie Borůfková 1890, Weigelsdorf, Taufbuch, němčina

Příspěvekod jundenisa » sob dub 17, 2021 13:38

Dobrý den, jsem úplný amatér v bádání po svých předcích a skoro na začátku jsem se dostala do zapeklité situace. Prosím vás o pomoc s překladem z rakouské matriky, kam si jedna generace odskočila a já se nemůžu dostat přes to dostat dál. Níže posílám odkaz na narozenou Terezii Borůfkovou (5.2.1890) ve Weigelsdorfu. Její matka byla Terezie Slezáková a otec Rudolf Borůfka. Předem děkuji za pomoc. https://data.matricula-online.eu/cs/oes ... 1-07/?pg=4
Zápis úplně dole na snímku 02-Taufe_0001
jundenisa
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob dub 17, 2021 12:25

Re: Terezie Borůfková 1890, Weigelsdorf, Taufbuch, němčina

Příspěvekod Zora » sob dub 17, 2021 13:46

Viz pravidla :
c) vždy napište do těla zprávy to co sami přečtete (v originálním jazyce dokumentu), i kdyby to mělo být chybně nebo torzovitě.
Ani jste se nepokusila, pouze napsala pár jmen, známých určitě z dřívějška.

Vezměte si k ruce tabulku tabulka kurent - latinka, ale také slovníky a spousta užitečných rad (od našeho kolegy) -viz menu na liště
http://genealogie.nka.cz/?page_id=177
a porovnávejte ...

zde slovník
slovniík.cz

Struktura zápisů je v této době stále stejná, takže se nebojte a luštěte. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29088
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Terezie Borůfková 1890, Weigelsdorf, Taufbuch, němčina

Příspěvekod zburget » sob dub 17, 2021 14:19

Zdravím,
vítám na fóru!

Já ještě poprosím o opravu předmětu - má tam být pouze matriční událost, místo, rok a jazyk. Nemá tam být jméno.
To, že je jedná o narození, stačí zapsat písmenkem N - je to jednodušší :-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Terezie Borůfková 1890, Weigelsdorf, Taufbuch, němčina

Příspěvekod zburget » ned dub 25, 2021 7:29

Tak co s tímhle dotazem? Máte ještě zájem ho nějak řešit? Je tady týden bez jakékoli reakce…
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Terezie Borůfková 1890, Weigelsdorf, Taufbuch, němčina

Příspěvekod ATUM » ned dub 25, 2021 9:23

Myslím, že tady je zbytečné trápit někoho s přepisem zápisu. Na snímku 83 v té samé knize je zápis o sňatku těch rodičů a je lépe čitelný.
ATUM
 
Příspěvky: 681
Registrován: čtv úno 06, 2014 9:49
Oblast pátrání: Okolí Brtnice, Dolní Cerekve, Batelova, Třeště, Telče, Dačic, Kunžaku,
Žirovnice, Písku

Re: Terezie Borůfková 1890, Weigelsdorf, Taufbuch, němčina

Příspěvekod zburget » ned dub 25, 2021 9:56

ATUM píše:Myslím, že tady je zbytečné trápit někoho s přepisem zápisu. Na snímku 83 v té samé knize je zápis o sňatku těch rodičů a je lépe čitelný.
No, já myslím, že je na tazatelce, aby se tady k tomu vyjádřila. Rádi jí pomůžeme, ale ona se vůbec neozývá.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Terezie Borůfková 1890, Weigelsdorf, Taufbuch, němčina

Příspěvekod Zora » ned dub 25, 2021 10:20

ATUM píše:Myslím, že tady je zbytečné trápit někoho s přepisem zápisu. Na snímku 83 v té samé knize je zápis o sňatku těch rodičů a je lépe čitelný.


Pro ATUM
Pokud někdo něco potřebuje, je dobré, aby se řídil pravidly tam, kde pomoc očekává.
Nejde jen o přepis, jde především o předmět.
A hlavně, jde také o to, projevit alespoň nějaký zájem.

přihlášení: sob dub 17, 2021 13:25
Poslední návštěva: ned dub 18, 2021 9:36

Dnes je 25. 4., zřejmě se jí nelíbí, že to neměla hned vyhotovené.

Pokud kolegyně něčemu nerozuměla, potřebuje poradit, určitě by se měla ozvat. Dělat mrtvého brouka je nesmyslné. Chyby opravíme, nepřečtená slova doplníme.
Obě víme, že bez čtení genealogie prostě nejde. Není to jednoduché, chce to čas, trpělivost, u nás se říká sicflajš, ale když chci dělat rodokmeny, tak něco musím obětovat. Stejně jako rybáři, horolezci nebo paraglajďáci, či filatelisté... Je to koníček.

Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29088
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Terezie Borůfková 1890, Weigelsdorf, Taufbuch, němčina

Příspěvekod ATUM » ned dub 25, 2021 12:19

Samozřejmě. Ale ne každý může u toho trávit čas každý den jako důchodci, třeba se k tomu dostane jen o víkendu.
ATUM
 
Příspěvky: 681
Registrován: čtv úno 06, 2014 9:49
Oblast pátrání: Okolí Brtnice, Dolní Cerekve, Batelova, Třeště, Telče, Dačic, Kunžaku,
Žirovnice, Písku

Re: Terezie Borůfková 1890, Weigelsdorf, Taufbuch, němčina

Příspěvekod Zora » ned dub 25, 2021 13:28

Jakmile dá příspěvek do pořádku, někdo jí zcela jist pomůže.
Příspěvky nemažeme, je jen na ní, kdy bude mít čas se k rozdělanému příspěvku vrátit. .
A se čtením se musí trápit sama, my ji jen vysvětlujeme, že bez toho to nejde a nikdo to za ni dělat (tady na fóru) nebude. .
Je to na ní. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29088
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Terezie Borůfková 1890, Weigelsdorf, Taufbuch, němčina

Příspěvekod zburget » ned dub 25, 2021 18:11

ATUM píše:Myslím, že tady je zbytečné trápit někoho s přepisem zápisu. Na snímku 83 v té samé knize je zápis o sňatku těch rodičů a je lépe čitelný.

ATUM píše:Samozřejmě. Ale ne každý může u toho trávit čas každý den jako důchodci, třeba se k tomu dostane jen o víkendu.

A pro nás z toho plyne co? Tyto vaše příspěvky k řešení problému pomůžou jak? Podle mě se několika posledními příspěvky pouze zasvinilo téma a tazatelka se tady už neukáže, protože se lekne toho, co se u jejího dotazu děje.
Takže nejen, že jste k přečtení daného příspěvku prakticky ničím nepřispěla a tazatelce nepomohla, ale naopak se zde vše jen zkomplikovalo a bude naopak kontraproduktivní.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Terezie Borůfková 1890, Weigelsdorf, Taufbuch, němčina

Příspěvekod ATUM » ned dub 25, 2021 22:18

Pane Burgete jste na velkém omylu. Napsala jsem jen, kde se nalézá lépe čitelný zápis. Ale podle VAŠICH pravidel ho nesmím číst, dokud tazatelka neopraví předmět. Takže kontraproduktivní to děláte Vy a prohlédněte si délku svých litanií ! Možná by bylo lepší napsat rovnou tazatelce a nezdržovat se tady diskusí. Tady se člověk nikdy nezavděčí.
ATUM
 
Příspěvky: 681
Registrován: čtv úno 06, 2014 9:49
Oblast pátrání: Okolí Brtnice, Dolní Cerekve, Batelova, Třeště, Telče, Dačic, Kunžaku,
Žirovnice, Písku

Re: Terezie Borůfková 1890, Weigelsdorf, Taufbuch, němčina

Příspěvekod Zora » ned dub 25, 2021 22:36

Pro ATUM
Kolegyně si přečetla, co jsem jí napsala ve svém prvním příspěvku. Dál nereagovala. Nečetla ani Vaše příspěky.
Zbytečné diskuse kolem něčeho, co nelze ovlivnit.

Nevtahujte do toho čas důchodců a lépe zapsané zápisy. Ráda pomůžu komukoliv (věnuji mu svůj čas, kterého , i když jsem důchodce, opravdu nemám mnoho). Pomohla jsem i Vám. Nebudu pomáhat někomu, kdo pro sebe neudělá ani to základní.
Kdo si chce nechat pomoci, musí akceptovat pravidla tam, kde o pomoc žádá.
Ukončuji diskusi, přesunuji příspěvek do koše.

Respektujte pokyny moderátora a pravidla tohoto fóra.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29088
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Terezie Borůfková 1890, Weigelsdorf, Taufbuch, němčina

Příspěvekod zburget » pon dub 26, 2021 8:22

Já ještě pro ATUM dodám jednu věc - ano, příspěvky se NESMÍ řešit, dokud nebude správně alespoň předmět. Protože jinak nemáme žádnou páku na to, aby tazatel předmět opravil a na fóru nebyl binec. A to je pravidlo, které já nevymyslel. Bylo tady dřív, než jsem na fórum vůbec přišel. Takže zrovna tohle pravidlo je víc VAŠE, než moje.
Pokud bude správně předmět, čtěte komukoliv cokoliv, co uznáte za vhodné. To už je pak čistě váš boj. Dobře víte, že když přijde nováček, který nepřepíše vůbec nic, ode mě s prázdnou nikdy neodejde.
A pokud chcete napsat přímo tazatelce? No, to vám přece nikdo zakázat nemůže. SZ nebo e-mail opravdu nikdo z nás neovlivní. Je jen otázkou, na kolik takový postup bude ku prospěchu věci a ku skutečné pomoci potřebnému.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na Přesunutá témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků