VYŘEŠENO kniha židovských familiantů, cca 1830, Golč Jeníkov

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO kniha židovských familiantů, cca 1830, Golč Jeníkov

Příspěvekod rspacek » stř dub 14, 2021 0:27

Dobrý večer, zase prosím o pomoc s dvěma detaily - valnou většinu zápisu čtu, ale na dvou místech jsem se zadrhl a jedno je asi klíčové:
http://www.badatelna.eu/fond/2098/repro ... oId=582363
Goltsch Jeníkau, 3435, 68, Gabriel Kohn - jenže pod tím: ?Danigemükt? ?deschau? ??? Sohn Kohn Lazar
v dalším sloupci Emanuel Kohn sonst Mändel, ???, Saura Kohn - pod tím Kohn Gabriel
dále - Anna Rosenbaum, Breth Charlotte / 12te(?) May 807 zahl 13142, 30 July 811 Zl 30713 (tady mi není úplně jasné, proč jsou tu dvě data - jakože Gabriel dostal povolení r. 1807 a Anna až roku 1811? čemuž by nasvědčovala ta klikatice od jejího jména k druhému datu...), pod tím: Gub Dtm z (?) 16 August 8356, Z 34765
V dalším sloupci (auf das Dominium) je asi klíčový údaj, já tam vidím Stalsch, což mi ale nedává moc smysl. Pod tím je Goltsch Jeníkau
Dále 812 - Lazar, 818 - Salomon, 824 - Löbl, 837 - Joseph, 839 - Dawid
Pak až 10te Juny 826, 28275, transferiert, ?Stalsch?, Goltsch Jenikau

Moc děkuju za jakékoli postrčení správným směrem, hlavně u toho původního bydliště.
R. Špaček
Naposledy upravil rspacek dne stř dub 21, 2021 1:04, celkově upraveno 1
rspacek
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon čer 15, 2020 1:05
Oblast pátrání: východní Čechy (Čermná, Borohrádek, Veliny, Ostašovice..), jižní Čechy (Písek, Lišov, Krumlov...), střední Čechy (Velvary, Nová Ves, Posázaví...)
Rodokmen online: MyHeritage: pošta(bez háčku) a za zavináčem RadimŠpaček (dohromady, bez háčků) dot CZ

Re: kniha židovských familiantů, cca 1830, Golčův Jeníkov, n

Příspěvekod zeter » stř dub 14, 2021 5:52

Goltsch Jeníkau, 3435, 68, Gabriel Kohn - jenže pod tím: Eingerückt deßen ??? Sohn Kohn Lazar
v dalším sloupci Emanuel Kohn sonst Mändel, Isak, Saara Kohn - pod tím Kohn Gabriel
dále - Anna Rosenbaum, Breth Charlotte / 12ten May 807 zahl 13142, 30 July 811 Zl 30713 (tady mi není úplně jasné, proč jsou tu dvě data - jakože Gabriel dostal povolení r. 1807 a Anna až roku 1811? čemuž by nasvědčovala ta klikatice od jejího jména k druhému datu...), pod tím: Gub Dtm z (?) 16 August 8356, Z 34765
V dalším sloupci (auf das Dominium) je asi klíčový údaj, já tam vidím Walsch, což mi ale nedává moc smysl. Pod tím je Goltsch Jeníkau
Dále 812 - Lazar, 818 - Salomon, 824 - Löbl, 837 - Joseph, 839 - Dawid
Pak až 10ten Juny 826, 28275, transferiert, Walsch, Goltsch Jenikau


Co je před tím Sohn, si nejsem jistý, možná 1 s horním indexem tgebo[rene] jako erstgeborene, prvorozený.
Prosím pište to nějak strukturovaněji, v tomhle propletenci se strašně špatně doplňuje a opravuje. Poznámky a komentáře až na konec, mimo vlastní přepisovaný text. Díky.


EDIT: W je to rozhodně, srovnejte jméne Weisenstein a Weleminský (v rejstříku jsou latinkou, v samotných zápisech stejným rukopisem jako zde)
zeter
 
Příspěvky: 3290
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: kniha židovských familiantů, cca 1830, Golčův Jeníkov, n

Příspěvekod rspacek » stř dub 14, 2021 22:27

Dobrý večer, moc děkuju. S tím W jste mě dostal - já v tom prvním znaku viděl napevno S a lámal si hlavu s tím následujícím. Když ale pak člověk vidí toho Weisensteina, je to jasné. Akorát mě nenapadlo se tam podívat...
To rozšifrování prvorozeného se mi moc líbí, nejspíš to bude ono. Za to z "Eingerückt deßen" jsem jelen, to mi vůbec nedává smysl. Navíc mě mate, že nad znakem před "g" je tečka, takže mi přijde jako "i"...
Že Vám to přišlo špatně strukturované, mě mrzí - prokládal jsem to vsunutými textíky právě v naději, že to zpřehledním... No, nepovedlo se...
Ještě jednou děkuji a přeju hodně zdaru ve Vašich bádáních
Zdravím, R. Špaček
rspacek
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon čer 15, 2020 1:05
Oblast pátrání: východní Čechy (Čermná, Borohrádek, Veliny, Ostašovice..), jižní Čechy (Písek, Lišov, Krumlov...), střední Čechy (Velvary, Nová Ves, Posázaví...)
Rodokmen online: MyHeritage: pošta(bez háčku) a za zavináčem RadimŠpaček (dohromady, bez háčků) dot CZ

Re: kniha židovských familiantů, cca 1830, Golčův Jeníkov, n

Příspěvekod zburget » čtv dub 15, 2021 7:07

Einge… - však tam máte i, tečka je od něj. To, že je o dvě písmenka vedle, to se tak nějak celkem stává :-)

Přepis pište vždy tak, aby v něm nebylo nic vpisováno. Jedině tak se dá rozumně a přehledně doplňoat a opravovat. Jakékoli vpisky to hrozně znepřehledňují.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: kniha židovských familiantů, cca 1830, Golčův Jeníkov, n

Příspěvekod Ursus » sob dub 17, 2021 14:46

Eingerückt = er ist im Militärdienst
Ursus
 
Příspěvky: 377
Registrován: pát zář 27, 2019 9:24

Re: kniha židovských familiantů, cca 1830, Golčův Jeníkov, n

Příspěvekod rspacek » stř dub 21, 2021 1:02

Děkuji všem za pomoc, přesouvám do vyřešených.
Zdravím, R. Špaček
rspacek
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon čer 15, 2020 1:05
Oblast pátrání: východní Čechy (Čermná, Borohrádek, Veliny, Ostašovice..), jižní Čechy (Písek, Lišov, Krumlov...), střední Čechy (Velvary, Nová Ves, Posázaví...)
Rodokmen online: MyHeritage: pošta(bez háčku) a za zavináčem RadimŠpaček (dohromady, bez háčků) dot CZ


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků