VYŘEŠENO O, 1843, Černívsko (Strakonicko), čeština

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO O, 1843, Černívsko (Strakonicko), čeština

Příspěvekod Katka86 » čtv led 07, 2021 14:06

Přeji šťastný nový rok 2021 :-)

moc bych prosila o pomoc s tímto zápisem:

https://digi.ceskearchivy.cz/2616/68/1468/1556/74/0 (druhy odshora)

jde mi o ten zapis navic pod tim beznym zapisem, nejdrive jsem mu nevenovala pozornost, ale mam problem s nevestou, vubec netusim, kde se narodila (v tom Malkove 44 to nevypada):

Listem 4 Septbris 1843 od newiestiného duchownjho pastýře k oddánj do Drahnoaujezda? panstwj Zbjrowského? P?el P. Wogtiechowi Netussilowi tamniejssimu faráři propussteni a tamtéž řádně oddáni

Jestli by teda nemel nekdo poneti na zaklade teto informace, odkud teda nevěsta vlastně přišla, jsem z toho docela zmatená, u Zbiroha je Drahoňův Újezd - že by byla odtud, přijde mi to ale celkem daleko (ale je tam napsáno k oddání do... to je divné zas).

Děkuji za radu!

S pozdravem

Katka
Naposledy upravil Katka86 dne sob led 09, 2021 22:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Katka86
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát zář 13, 2019 21:48
Oblast pátrání: střední a jižní Čechy - zejména Blatensko, Březnicko, dále pak Příbramsko a okolí Dobříše

Re: O, 1843, Černívsko (Strakonicko), čeština

Příspěvekod zburget » čtv led 07, 2021 14:23

Listem dto 4 Septbris 1843 od newiestiného duchownjho pastýře k oddánj do Drahnoaugezda panstwj Zbjrowského P?el P. Wogtiechowi Netussilowi tamněgssimu faráři propussteni a tamtéž řádně oddáni

S nevěstou může být problém - její otec byl hajný a toho si mohla vrchnost přesouvat po svých panstvích dle libosti / potřeby. Ten Drahoňův Újezd nakonec zase není až tak daleko - ale vezměte si, odkud pocházela nevěstina Matka - Nixdorf. Jediný Nixdorf, který znám, jsou Mikulášovice ve Šluknovském výběžku.
Kde se jim narodilo které dítě může být hledání jehly v kupce sena. Každopádně držím palce.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: O, 1843, Černívsko (Strakonicko), čeština

Příspěvekod Katka86 » čtv led 07, 2021 14:31

Mockrát děkuji pane Zbyňku za radu a názor, trochu jste mi to osvětlil (alespoň je to trochu změna, všichni ostatní předci samí sedláci staletí na stejném místě max se oženili o dvě vesnice vedle :-D konečně se podívám někam jinam haha

S přátelským pozdravem

Katka
Uživatelský avatar
Katka86
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát zář 13, 2019 21:48
Oblast pátrání: střední a jižní Čechy - zejména Blatensko, Březnicko, dále pak Příbramsko a okolí Dobříše

Re: O, 1843, Černívsko (Strakonicko), čeština

Příspěvekod Zora » čtv led 07, 2021 14:38

Možná varianta, že šlo o přepsaný zápis oddání, sama svatba se možná konala v D. Újezdě.
Nevěsta byla propuštěna "do Újezda" 4. sept, svatba se konala 6. sept. a v kolonce kdo oddal je uveden kněz z D. Újezda.

Někdy se to tak dělo, že svatba zapisovala 2x
Zdá se mně, že je to i v poznámce zapsáno

.....Netussilowi tamniejssimu faráři propussteni a tamtéž řádně oddáni.
Rozhodně bych se na svatbu podívala i do D. Újezdu.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: O, 1843, Černívsko (Strakonicko), čeština

Příspěvekod Zora » čtv led 07, 2021 14:41

A to že se lesníci stěhovali, je fakt. třeba přes půl R-U, bohužel, každý zápis naprosto jinde.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: O, 1843, Černívsko (Strakonicko), čeština

Příspěvekod Katka86 » čtv led 07, 2021 14:46

Děkuji paní Zoro, už jsem se dívala a je to tam skutečně zapsáno. Ale stejně mi to neosvětlilo tedy původ nevěsty, v Drahoňově újezdu se (alespoň podle indexu) bohužel nenarodili v požadované době žádné děti s příjmením Attl... tak hledání pokračuje :-) ale jak píšete, to, že se revírníci často stěhovali, to vysvětluje.. mrknu na ten Nixdorf třeba :-)
Uživatelský avatar
Katka86
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát zář 13, 2019 21:48
Oblast pátrání: střední a jižní Čechy - zejména Blatensko, Březnicko, dále pak Příbramsko a okolí Dobříše

Re: O, 1843, Černívsko (Strakonicko), čeština

Příspěvekod Zora » čtv led 07, 2021 14:50

Zkuste se podívat na zápisy dětí Anny, tam by se mohly objevit nějaké přesnější údaje, zápisy se obsahově stále rozšiřovaly.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: O, 1843, Černívsko (Strakonicko), čeština

Příspěvekod Zora » čtv led 07, 2021 14:53

Podívejte se na MH - tentokrát by to mohlo pomoci
Anna Netušilová, rozená Attlová, je tam vícekrát...

https://www.myheritage.cz/research?s=33 ... vents=List

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: O, 1843, Černívsko (Strakonicko), čeština

Příspěvekod Katka86 » sob led 09, 2021 22:27

děkuji za pomoc všem :-)
Uživatelský avatar
Katka86
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát zář 13, 2019 21:48
Oblast pátrání: střední a jižní Čechy - zejména Blatensko, Březnicko, dále pak Příbramsko a okolí Dobříše


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků