VYŘEŠENO O, 1696, Moravská Loděnice, čeština

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO O, 1696, Moravská Loděnice, čeština

Příspěvekod Jarda1 » pát lis 27, 2020 19:32

Pěkný den všem, je mi to líto, protože zrovna toto mi přijde hezky napsané a já s tím už asi třetí večer bojuji.
Tak tedy prosím o radu zkušenější. Zkoušel jsem i procházet údaje před a vzad, abych pochopil, co tam je napsané, ale bohužel bez úspěchu. Snad se tedy něco přiučím.

http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... 373bdb6692

27. April - sňatek.

Aby to nevypadalo, že se nesnažím, tak napíšu, co si myslím, že přečtu, ale vážně toho moc není:(

27. April (začátek vážně nevím) ..Jana G... faráře (?) u Matky boží na .....Gilberta (?) faráře ...mezy.... Benediktem Tichým z Loděnice a ... Anna Ot..b. z ...... byly Jakub Hora (?) a Simon Hanka z Loděnice

Děkuji předem za výpomoc!
Naposledy upravil Jarda1 dne ned pro 13, 2020 19:01, celkově upraveno 1
Jarda1
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř led 01, 2020 11:18
Oblast pátrání: Holešov, Náměšť na Hané, Kladky

Re: O, 1696, Moravská Loděnice, čeština

Příspěvekod zburget » pát lis 27, 2020 19:44

Jj, tohle je napsáno opravdu hezky :-)
A je to úplně klasická formulace českého zápisu sňatku.
Škoda, že nepíšete, co je tam napsáno a snažíte se o přepis moderní češtinou. To vás pak jen plete. Lepší je si to přepsat v přesné transliteraci.

Dne 27. Aprilis Potwrzen gest Staw S(vatého) Manželstwi z dowoleni Wel. P. P. Jana Grinera fararže Matky Bi na Pržedhradi Kolomuczkym od P. Gilberta fararže Bonow. mezy Wdowczem Benediktem Tichym z Lodienicze a Wdowau Annau Otawkau z Chwalkowicz. Swiedkowe byly Jakub Plewa a Simon Planka z Lodienicze
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků