Matrika Lysá n. Labem O 1784 čeština - VYŘEŠENO

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Matrika Lysá n. Labem O 1784 čeština - VYŘEŠENO

Příspěvekod pasou » stř dub 01, 2020 14:36

Dobrý den, já bych požádal o pomoc s přečtením jednoho zápisu svatby.
Já čtu z Vustry ? - Václav Koutský soused kovář a Anna Kašpara Krále z Wustry.
Nevím, jestli je to dobře, protože to více méně čtu, jako „přání otcem myšlenky“, nic lepšího zatím k těmto mým předkům nemohu najít.
Předem moc díky Pavel S. :oops:
poslední zápis vpravo
https://ebadatelna.soapraha.cz/d/8250/91
Naposledy upravil pasou dne čtv dub 02, 2020 15:27, celkově upraveno 1
pasou
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte říj 09, 2012 17:16
Bydliště: Městec Králové
Oblast pátrání: V podstatě celé střední Čechy, Praha Východ, západní část Hradeckého kraje - nejvíce: Nymbursko (farnost Kostomlaty nad Labem), Toušeň a okolí, Městec Králové a okolí, NovoBydžovsko, Horní Počernice a okolí, Kutnohorsko, Jičínsko (jižní část).

Re: Matrika Lysá n. Labem O 1784 čeština

Příspěvekod zburget » stř dub 01, 2020 18:29

No to je tedy krasopis! :roll:

Obzvlášť v případě, kdy si nejste jist je vhodné, abyste zápisy přepisoval přesně tak, jak je vidíte. Jak to přpeíšete moderní češtinou, tak netušíme, co v tom vidíte.

z Vustry (tohle se mi nezdá, ale nepřečtu to - snad někdo znalý místopisu) - Václav Koutský S Kout kovář a Anna Kašpara Krále z Wustry.

Ostatní vidím nějak tak, jako že se to dá interpetovat tak, jak píšete.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Matrika Lysá n. Labem O 1784 čeština

Příspěvekod Radix » stř dub 01, 2020 18:32

z Wustry, dnes Ostrá
Radix
 
Příspěvky: 3187
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Matrika Lysá n. Labem O 1784 čeština

Příspěvekod Zora » stř dub 01, 2020 18:50

Ostrá / Ostra / Vustrá

z popisu knihy. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matrika Lysá n. Labem O 1784 čeština

Příspěvekod pasou » čtv dub 02, 2020 14:15

Dobrý den a děkuji za pomoc.
Já z téhle oblasti pocházím a docela to tam znám.
Vím, že Wustrá je dnes Ostrá, mám tam a v okolí, nalezených dost příbuzných. U Václava Koutského kováře a Anny dcery Kašpara Krále z Wustry, mám nalezeno několik dětí, některé narozené v Lánech a některé v Hroněticích ( to jsou všechno obce blízko sebe) a tam je to celkem jasné. Ale pořád si nejsem 100% jist s tou jejich svatbou, a proto jsem se obrátil o pomoc někoho zkušenějšího, třeba pro jiný názor.
Matriky z téhle oblasti pročítám stále dokola, občas najdu něco, co jsem dříve přehlédl, a občas něco z čeho mám zamotanou hlavu, ale to je asi normální.
Zdravím a přeji hodně štěstí v bádání a dobrou náladu a optimismu v téhle těžké době.
Pavel Soukal :)
pasou
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte říj 09, 2012 17:16
Bydliště: Městec Králové
Oblast pátrání: V podstatě celé střední Čechy, Praha Východ, západní část Hradeckého kraje - nejvíce: Nymbursko (farnost Kostomlaty nad Labem), Toušeň a okolí, Městec Králové a okolí, NovoBydžovsko, Horní Počernice a okolí, Kutnohorsko, Jičínsko (jižní část).

Re: Matrika Lysá n. Labem O 1784 čeština

Příspěvekod Zora » čtv dub 02, 2020 14:30

Pokud považujete příspěvek za vyřešený, tak označte VYŘEŠENO. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků