VYŘEŠENO Z Chraštice 1781 čeština - děkuji

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Z Chraštice 1781 čeština - děkuji

Příspěvekod Entita » ned pro 08, 2019 15:30

Poklidné odpoledne přeji,
prosím o radu, toto jsem v matrikách zatím u svých předků nepotkala.
V zápise úmrtí z Kozárovic č.25, které hledám, je zápis 63leté ženy označené inquilina, což krom nájemníce či podruhyně může mít též význam příbuzného (majitele statku). Hledám každou nitku vedoucí k přesné identifikaci nejstarších předků této linie, sedláka z č.25 či jeho ženy, proto hloubám nad tím zápisem, nemám problém přečíst, ale interpretovat.

https://ebadatelna.soapraha.cz/d/6028/19 Druhý řádek nahoře vlevo.

Aprilis 30 Magdalena Weg. wdova inquilina subdita Warvazan.

Jde mi o to Weg., nejsem si jistá, jestli je to nějaká pro mě neurčitelná zkratka příjmení, nebo nějaké označení např. neznámého příjmení nebo čehosi jiného, co lze v matrice potkat? Já se s tím dosud nesetkala a tak nevím, jestli mi to skutečně dál pomoci nemůže, nebo jde o neznalost.

Jen pro doplnění informace, v Kozárovicích č.25 touto dobou hospodaří můj zatím nejstarší známý předek Josef Krotký s manželkou Veronikou, u které neznám ani jméno otce, Krotký je v této oblasti víc než časté jméno a Josefů Krotkých je v obci v této době několik, současně před zahájením číslování domů se smývá možnost rodiny snadněji identifikovat a navíc dle nalezeného úmrtního zápisu mi k věku při úmrtí uvedenému nesedí z těch povícero Josefů žádný přesně. Krotkých byli i šířeji do okolí, mohl odněkud přijít, nevím, kde se ženil, protože u žádného z nalezených potomků jsem k matce Veronice nenašla jediný naváděcí údaj krom křestního jména, takže s dlouhými přestávkami vždy intenzivně hledám. Ale to jen pro dokreslení, nežádám, aby se mnou kdokoliv hledal, máme myslím podobných situací každý svých dostatek. A nikam to neuteče :wink: , času dost.
Naposledy upravil Entita dne ned pro 08, 2019 16:13, celkově upraveno 1
Entita
 
Příspěvky: 156
Registrován: sob čer 09, 2018 21:21

Re: Z Chraštice 1781 čeština

Příspěvekod zburget » ned pro 08, 2019 15:53

Wegvodova (nikoli vdova)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12626
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Z Chraštice 1781 čeština

Příspěvekod Entita » ned pro 08, 2019 16:12

Néééé :D , vážně je to tam, já to tolikrát v posledním roce četla a vůbec jsem to tam neviděla... tož díky moc, to celkem nemá chybu.
Entita
 
Příspěvky: 156
Registrován: sob čer 09, 2018 21:21

Re: VYŘEŠENO Z Chraštice 1781 čeština - děkuji

Příspěvekod zburget » ned pro 08, 2019 16:16

No jo, stane se. Já taky kolikrát žasnu nad tím, co jsem tam viděl a co tam skutečně je :-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12626
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků