VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod HynekMU » stř lis 20, 2019 17:36

Zora píše:Já jsem se v mezičase dívala na původ manžela Páva, v obci Dlouhé toho tedy moc najít nemůžu.
Jediné, co jsem našla, je tahle svatba:
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=59
sice se žení Johann, ten by měl být otcem Sebastiana - podle jména Johann.
Jenže manželka nesouhlasí, je sice Anna, ale psaná jako dcera po zemřelém a není označena jako vdova (že by se správně jmenovala za svobodna).
Potomky z toho manželství jsem nenašla .
Ale radši to prohlédněte ještě jednou, jsou tam indexy, mohla jsem udělat chybu... a dnes už do matrik koukat nebudu.
Tenhle Johann vypadá, že přišel coby vysloužilý voják odněkud... Víc ze zápisu nevyčtu.
Z


Ano … děkuju … tohle jsem kdysi nastudoval …
https://www.primaplana.cz/news/rozlisov ... 15-1-cast/

Jde o vojáka CK Švališerskýho pluku Kinský … asi 47. pluk František Kinský:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Císařská_armáda_(habsburská)

ANO, kouknu se na to … :)

Hynek
HynekMU
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob led 20, 2018 21:08
Bydliště: Přeštice
Oblast pátrání: Brno, Rájec, celý Plzeňský kraj, částečně Jihočeský a Středočeský kraj

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod HynekMU » stř lis 20, 2019 17:50

Zora píše:Tenhle Johann vypadá, že přišel coby vysloužilý voják odněkud... Víc ze zápisu nevyčtu.
Z
Z


To tam uvedené opravdu není!!!

Jen to, že byl verabschiedeter soldat ??? Přijatý voják

Ani otec není uveden …

Svědkové jsou z Horní Bobrové a Dlouhé … To můžou být od nevěsty … Uvidíme … :)

Hynek
HynekMU
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob led 20, 2018 21:08
Bydliště: Přeštice
Oblast pátrání: Brno, Rájec, celý Plzeňský kraj, částečně Jihočeský a Středočeský kraj

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod Zora » stř lis 20, 2019 18:00

Přes vojáky, zbraně, hodnosti, názvy... absolutně nefunguju, prostě to neumím, nezvládám... .... dokonce jsem se ani radši nezajímala o vojenskou historii předků... :oops: To klobouk dolů před Vámi...
Ona nevěsta Havlíčková, pokud čtu správně svatební zápis Sevastiána Páva, bla dcerou Šafáře

Zbývá poslední otázka, proč se Tekla přestěhovala před svatbou do Ondrůšek. Kdo tam asi tak mohl bydlet...
Dítě , které Páv legitimizoval se narodilo rok před svatbou....

Podívám se na data , kdy umřela matka, pak se otec zřejmě stěhoval do Březí... co Tekliiny děti, ty byly u prarodičů nebo u tety, sestry Tekly... nebo se právě tam sestra taky provdala...
Nikdo není psaný jako majitel domu, vždycky bydleli asi u někoho...

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29185
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod Zora » stř lis 20, 2019 18:05

HynekMU píše:
Zora píše:Tenhle Johann vypadá, že přišel coby vysloužilý voják odněkud... Víc ze zápisu nevyčtu.
Z
Z


To tam uvedené opravdu není!!!

Jen to, že byl verabschiedeter soldat ??? Přijatý voják

Ani otec není uveden …

Svědkové jsou z Horní Bobrové a Dlouhé … To můžou být od nevěsty … Uvidíme … :)

Hynek


verabschieden - propustit
Sebastián byl propuštěný voják.

V některém ze zápisů je Sebastián uveden jako syn Johanna z obce Dlouhé (Dlauhy), jeho žena Anna , roz. Havlíčková, dcera sašáře , taky z Dlouhý.

To příjmení manželky za svobodna berte s rezervou, nemůžu si ho přesně vybavit a zaboha si nevzpomenu, kde to bylo uvedeno.
Z
edit
je to tady
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=117
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29185
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod Zora » stř lis 20, 2019 18:24

Tekla se asi , zřejmě s Karel a Josefem a třetím dítětem "na cestě" přistěhovala k otci Johannovi, syn Tomas se narodil na čísle 7 v dubnu, jeho dědeček, otec Tekly, zemřel v lednu.
Víc asi z matrik nevyčtem. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29185
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod HynekMU » stř lis 20, 2019 19:35

Zora píše:Tekla se asi , zřejmě s Karel a Josefem a třetím dítětem "na cestě" přistěhovala k otci Johannovi, syn Tomas se narodil na čísle 7 v dubnu, jeho dědeček, otec Tekly, zemřel v lednu.
Víc asi z matrik nevyčtem. Z


Zoro, ještě mě napadá jeden příběh, jak by to mohlo být …
Zaráží mě, že druhý nemanželský syn Thekly Josef byl v zápise zemřelých zapsán jako Josef, syn Sebastiána Páva ….

Co když jen ten náš Karel, Thekly prvorozený, byl počat na zámku, co když jí pak vyhodili, s nějakým tím věnem a ona pak žila u těch příbuzných na Starém Brně … v této části mohli žít i Thekly rodiče, Johana, její matky zemřela a byla zapsána ve stejné farnosti jako narození Karla i Josefa ...
Co když se tam nějak pohyboval i Sebastián, někde třeba u někoho sloužil nebo byl dělníkem v nějaké továrně, třeba bydlel v témže baráku, pokud to byly bytové domy …
Byl starší než Thekla o 27let!!!!! … A byl svobodný!!!
Možná se nějak zalíbili jeden druhému a byl z toho syn Josef, možná, že to třeba Sebastián nevěděl a odjel na venkov do Ondrůšek před Josefovo narozením, proto ten podivný zápis narození ...
Po porodu mohla Thekla odjet za ním a on se k tomu přiznal, ale do Brna to nahlásit už nejeli …
A pak už je to jasný … :) :) :)

Napadají nás tu s manželkou (zdraví Vás), další:
Karel byl dán do nějaké pěstounské péče, Thekly sestře, atd …
Po narození Josefa mohla Thekla odejít ze služby či být vyhozena … A přesunula se z neznámých důvodů do Ondrušek … Tím by Sebastián mohl legitimovat Josefa, ale Karla ne, když by zůstal v pěstouské péči …

No to se asi už nedozvíme … :)
Hynek
HynekMU
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob led 20, 2018 21:08
Bydliště: Přeštice
Oblast pátrání: Brno, Rájec, celý Plzeňský kraj, částečně Jihočeský a Středočeský kraj

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod Zora » stř lis 20, 2019 20:15

já moc nevěřím na pokrevní otce, kteří si matku vzali po roce... to mně nesedí...
Oba rodiče si uvědomovali nevýhodnost stavu "nemanželské" dítě a hlavně postavení svobodné ženy se třemi dětmi.... I když doba pokročila, jsme stále v době poddanství, rok 1848 se teprve blíží a stejně to na pohledu společnosti na nesezdané rodiče a nemanželské děti nic moc nezměnilo. To přetrvávalo ještě do doby 20. století, i mé spolužačky, které porodily kolem 70. roku nemanž. dítě, byly trnem v oku okolí, jen se už o tom nemluvilo veřejně, jen se drbalo :-)

Koho je třetí dítě, těžko říct...
Stejně tak je ovšem těžké s jistotou tvrdit, že druhý syn Josef byl taky "ze zámku".
---------
Navíc - otec Johann tam v Ondruškách už bydlel nějakou chvíli....., určitě tam nejel jen zemřít... starého, třeba i nemocného člověka před smrtí by si do domu nikdo asi nevzal...
proč zvolil zrovna Ondrušky, to netuším...
Buď byla vnoučata u něj, a s nimi i Tekla, nebo i Barbora, o té vlastně taky nic nevíme...

O zápisu úmrtí druhé syna bych moc nepřemýšlela.
Situace na vsi - zemřelo dítě, bylo z domu, kde bydlel Sebastián nyní s manželkou, takže někdo nahlásil úmrtí dítěte , kterého?
no přece ... Josef, od Sebastiána Páva a jeho manželky.
Kdo si na vsi z hlavy pamatoval, které dítě je manželské a které nemanželské, všechny děti byly Pávovy (nešlo o jejich příjmení, šlo o rodinu Pávovu), kdo by nosil v hlavě příjmení Tekly za svobodna a hlavně, nebyl žádný důvod to nějak upřesňovat. Farář se nijak nenamáhal, určit, kterého má dítě otce, prostě zemřelo a tím jeho pozemská pouť končí a stejně tak jakékoliv další povinnosti církve.

Ale když tam Josef zemřel, Karel s velkou pravděpodobností v Odruškách také byl... Nemá logiku, aby jedno dítě s sebou neměla, a druhé ano... Pokud se o něj tedy nestaral někdo "doporučený" "z Líšně"...

Když shrnu svou teorii, tak otec Johann se po smrti manželky z neznámého důvodu přestěhoval právě do Ondrušek. Buď tam už bydlela dcera s dětmi, nebo šla později za ním.
Vyhlídl si ji Páv, nebo jí ho z obce dohodili, najednou totiž zůstala sama s třemi dětmi a to na vsi neradi viděli, zvlášť když původem nebyla místní.

To by tak odpovídalo časové prodlevě mezi porodem třetího dítěte a svatbou...
Koho bylo třetí dítě a kde bylo počato? Nemám ani nápad, natož teorii....

Manžel Sebastián s velkou pravděpodobností v Brně nepracoval, to by byl spíš zapsán jako nějaký dělník, pomocník, či tak něco z Brna... Proč by ho psali z obce Dlouhý, snad jen kvůli narození, ale to jsem v obci Dlouhé neviděla.

Chce to asi další indície... Jenže nevěsta Havlíčková se mohla v Dlouhém třeba jen narodit, ale v době svatby bydlela úplně někde jinde, neb otec byl psaný jako šafář... Ti se stehovali neuvěřitelně... Navíc Johann Páv, který byl tedy, jak jsem pochopila, propuštěný voják, asi od dragounů? mohl být taky někde šafářem a znal se s otcem Havlíčkem... Z propuštěných vojáků se dost často stávali právě šafáři... A my známe Johanna pouze ze zápisu svatby, tam nemuselo být jeho nové povolání uvedeno, pouze opsány údaje z rodného listu syna, otec byl po smrti v době synovy svatby a zřejmě poměrně dost dlouho - vzhledem k věku syna
Jestli jsem někde udělala chybu v místech nebo ve jménech, moc se omlouvám...

Co ten Radzinsky,? tedy muž u kterého Johann Musil sloužil, nepřestěhoval se třeba do Ondrůšek on? (nebo někam do blízkosti) - to příjmení si pamatuju velice matně...

Vaši paní samozřejmě taky zdravím, už se těším, až budete dělat její rodokmen, určitě jste si našel partnerku se stejně ne-li ještě zajímavějšími předky :-)

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29185
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod HynekMU » stř lis 20, 2019 21:31

Zora píše:já moc nevěřím na pokrevní otce, kteří si matku vzali po roce... to mně nesedí...
Oba rodiče si uvědomovali nevýhodnost stavu "nemanželské" dítě a hlavně postavení svobodné ženy se třemi dětmi.... I když doba pokročila, jsme stále v době poddanství, rok 1848 se teprve blíží a stejně to na pohledu společnosti na nesezdané rodiče a nemanželské děti nic moc nezměnilo. To přetrvávalo ještě do doby 20. století, i mé spolužačky, které porodily kolem 70. roku nemanž. dítě, byly trnem v oku okolí, jen se už o tom nemluvilo veřejně, jen se drbalo :-)

Koho je třetí dítě, těžko říct...
Stejně tak je ovšem těžké s jistotou tvrdit, že druhý syn Josef byl taky "ze zámku".

… A já si říkal, že to třetí už dítě je Sebastiána … Mě se ten zápis narození třetího nemanželského dítěte Tomáše zdál shodný, tedy, že k přiznání došlo ihned … :)
---------
Zora píše:Navíc - otec Johann tam v Ondruškách už bydlel nějakou chvíli....., určitě tam nejel jen zemřít... starého, třeba i nemocného člověka před smrtí by si do domu nikdo asi nevzal...
proč zvolil zrovna Ondrušky, to netuším...
Buď byla vnoučata u něj, a s nimi i Tekla, nebo i Barbora, o té vlastně taky nic nevíme...

… Máte naprostou pravdu, to jsem nedomyslel, taky si myslím, že tam Johan šel hned po smrti manželky Johany … musím kouknout na svatby … :)

Zora píše:O zápisu úmrtí druhé syna bych moc nepřemýšlela.
Situace na vsi - zemřelo dítě, bylo z domu, kde bydlel Sebastián nyní s manželkou, takže někdo nahlásil úmrtí dítěte , kterého?
no přece ... Josef, od Sebastiána Páva a jeho manželky.
Kdo si na vsi z hlavy pamatoval, které dítě je manželské a které nemanželské, všechny děti byly Pávovy (nešlo o jejich příjmení, šlo o rodinu Pávovu), kdo by nosil v hlavě příjmení Tekly za svobodna a hlavně, nebyl žádný důvod to nějak upřesňovat. Farář se nijak nenamáhal, určit, kterého má dítě otce, prostě zemřelo a tím jeho pozemská pouť končí a stejně tak jakékoliv další povinnosti církve.

… jo, máte pravdu … to se tak neřešilo … :)

Zora píše:Ale když tam Josef zemřel, Karel s velkou pravděpodobností v Odruškách také byl... Nemá logiku, aby jedno dítě s sebou neměla, a druhé ano... Pokud se o něj tedy nestaral někdo "doporučený" "z Líšně"...

Když shrnu svou teorii, tak otec Johann se po smrti manželky z neznámého důvodu přestěhoval právě do Ondrušek. Buď tam už bydlela dcera s dětmi, nebo šla později za ním.
Vyhlídl si ji Páv, nebo jí ho z obce dohodili, najednou totiž zůstala sama s třemi dětmi a to na vsi neradi viděli, zvlášť když původem nebyla místní.

To by tak odpovídalo časové prodlevě mezi porodem třetího dítěte a svatbou...
Koho bylo třetí dítě a kde bylo počato? Nemám ani nápad, natož teorii....

Manžel Sebastián s velkou pravděpodobností v Brně nepracoval, to by byl spíš zapsán jako nějaký dělník, pomocník, či tak něco z Brna... Proč by ho psali z obce Dlouhý, snad jen kvůli narození, ale to jsem v obci Dlouhé neviděla.

Chce to asi další indície... Jenže nevěsta Havlíčková se mohla v Dlouhém třeba jen narodit, ale v době svatby bydlela úplně někde jinde, neb otec byl psaný jako šafář... Ti se stehovali neuvěřitelně... Navíc Johann Páv, který byl tedy, jak jsem pochopila, propuštěný voják, asi od dragounů? mohl být taky někde šafářem a znal se s otcem Havlíčkem... Z propuštěných vojáků se dost často stávali právě šafáři... A my známe Johanna pouze ze zápisu svatby, tam nemuselo být jeho nové povolání uvedeno, pouze opsány údaje z rodného listu syna, otec byl po smrti v době synovy svatby a zřejmě poměrně dost dlouho - vzhledem k věku syna
Jestli jsem někde udělala chybu v místech nebo ve jménech, moc se omlouvám...

Co ten Radzinsky,? tedy muž u kterého Johann Musil sloužil, nepřestěhoval se třeba do Ondrůšek on? (nebo někam do blízkosti) - to příjmení si pamatuju velice matně...

… u toho Johan sloužil do roku 1818, asi mu dělal kočího … To Rudzinský zemřel … O jeho potomcích se toho moc neví …

Děkuju Zoro za úžasný shrnutí … zítra se vrhnu na svatby dvou sourozenců Thekly … :)
Hynek
HynekMU
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob led 20, 2018 21:08
Bydliště: Přeštice
Oblast pátrání: Brno, Rájec, celý Plzeňský kraj, částečně Jihočeský a Středočeský kraj

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod Zora » stř lis 20, 2019 21:47

… A já si říkal, že to třetí už dítě je Sebastiána … Mě se ten zápis narození třetího nemanželského dítěte Tomáše zdál shodný, tedy, že k přiznání došlo ihned … :)

Logicky to nebylo hned. Přihlásit za otce se mohl až po svatbě s matkou. Pokud se nemýlím, tak se brali asi po roce od narození . (já jserm měla otevřená všechna okna s potřebnými nálezy, ale spadl mně počítač :-) )

Nenechte se mýlit těmi zápisy o přiznání otcovství. Šlo jen o obezličku, jak z nemanželského dítěte udělat manželské, neb těch nemanželských začalo být mnoho a měly fakt dost krušný život i jistá omezení v dospělosti.
Takže byla ustanovena možnost, že se manžel matky k otcovství dozná ...

Formulace byly různé, prohlašuji se za otce, chci být zapsán za otce, před svědky se vyznávám coby otec dítěte.... asi jak si která farnost usmyslela.

Nevypovídá to nic o biologickém otcovství, stejně tak nikdo nezkoumal, zda v potřebné době měl muž s matkou nemanželského dítěte "mimomanželský sex" :-), či alespoň zda ho mít mohl (jestli třeba nebyl ve válce, či v Americe)
Podrobnosti v sekci rady do začátku - Noříme se do matrik.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29185
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod Zora » stř lis 20, 2019 22:06

… u toho Johan sloužil do roku 1818, asi mu dělal kočího … To Rudzinský zemřel … O jeho potomcích se toho moc neví …

Odkud se objevilo datum 1818,
poslední? dcera Tekla se narodila 1815. (zápis neznáme)... Nějak si to nedovedu vybavit. Jasně, tenhle údaj může být z něčeho jiného, to by mě dost zajímalo.
Z
edit
aha , už jsem to zjistila, ale nevím, kde byla, nebo je v Brně Dřevní ulice.
https://encyklopedie.brna.cz/home-mmb/? ... load=15549
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29185
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod HynekMU » stř lis 20, 2019 22:48

Zora píše:… u toho Johan sloužil do roku 1818, asi mu dělal kočího … To Rudzinský zemřel … O jeho potomcích se toho moc neví …

Odkud se objevilo datum 1818,
poslední? dcera Tekla se narodila 1815. (zápis neznáme)... Nějak si to nedovedu vybavit. Jasně, tenhle údaj může být z něčeho jiného, to by mě dost zajímalo.
Z
edit
aha , už jsem to zjistila, ale nevím, kde byla, nebo je v Brně Dřevní ulice.
https://encyklopedie.brna.cz/home-mmb/? ... load=15549


To jste mě předběhla … :) :) :)
měl jsem pro Vás zase toto:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Jan_Rudzinsky
Ještě je někde lepší … :)

EDIT:
https://www.byciskala.cz/MaRS/index.php ... nek&id=387

Hynek
HynekMU
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob led 20, 2018 21:08
Bydliště: Přeštice
Oblast pátrání: Brno, Rájec, celý Plzeňský kraj, částečně Jihočeský a Středočeský kraj

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod Zora » stř lis 20, 2019 22:53

HynekMU píše:
Zora píše:… u toho Johan sloužil do roku 1818, asi mu dělal kočího … To Rudzinský zemřel … O jeho potomcích se toho moc neví …

Odkud se objevilo datum 1818,
poslední? dcera Tekla se narodila 1815. (zápis neznáme)... Nějak si to nedovedu vybavit. Jasně, tenhle údaj může být z něčeho jiného, to by mě dost zajímalo.
Z
edit
aha , už jsem to zjistila, ale nevím, kde byla, nebo je v Brně Dřevní ulice.
https://encyklopedie.brna.cz/home-mmb/? ... load=15549



To jste mě předběhla … :) :) :)
měl jsem pro Vás zase toto:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Jan_Rudzinsky
Ještě je někde lepší … :

Hynek

Jakmile mně to došlo, už jsem si našla asi 20 odkazů, teď hledám, kde všude se event. setkávali mohli setkávat Belcredi a Rudzinsky... Nějak se Tekla do Líšně dostat musela.

napsala jsem žádost do brněnské encyklopedie, aby mně sdělili, kde byla ulice Dřevní. mají tam sice seznam ulic, ale taková mezi nimi není. Uvidíme.
Dám vědět.
Já totiž nevím, kde Musilovi bydleli. U Tekly je jen číslo domu, u Barbory je napsaný už název ulice, ale nepřečtu ho...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29185
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod rebeka » stř lis 20, 2019 23:18

rebeka
 
Příspěvky: 790
Registrován: úte srp 24, 2010 16:08

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod Zora » stř lis 20, 2019 23:19

rebeka píše:Dřevní by měla být Běhounská https://encyklopedie.brna.cz/home-mmb/? ... &load=6908


díky, asi jsem slepá, a přehlédla jsem chybu ve svém zadání...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29185
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod Zora » čtv lis 21, 2019 9:21

Ještě drobounký postřeh, matka Johanna, zemřela v roce 1833, tedy nedožila se neman. dítě své dcery Tekly.

Po smrti Johanny by v bytě zůstal otec, syn (23), dcera Barbora ( asi 20 z hlavy) Tekle bylo v roce 1833 asi 18 roků - nar. 1815.

Když se Tekle narodil Karel, velmi pravděpodobně v tom bytě už nikdo nebyl.... Syn skončil buď někde jako voják, případně se někam oženil a bydlel v místě práce (zkusit Zábrdovice), osudy Barbory sice neznáme, ale buď se vdala, nebo šla někam do služby. Zdá se dost pravděpodobné, že otec se odstěhoval, bud rovnou, nebo postupně do Ondrušek.

Proč chodila opakovaně Tekla rodit do domu č. 79? Zatím na to nemám odpověď. Těžko tam mohli být třeba příbuzní rodičů - oba byli odjinud...

Tady jsem našla úmrtí nějakého Johanna Musila v Ondruškách, zemřel na č. 9, (tam zemřela tuším i Tekla)
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=166
nepřečtu poslední řádek, pouze to, že byl (asi) Pferdknecht, tedy pacholek od koní... narodil by se někdy kolem r. 1824.

Na stejném odkazu je jako první zápis vlevo úmrtí Mariany, manželky Josefa Páva, čtvrtníka, zdá se tedy, že dům č. 7 patřil zatím neidentifikovanému Josefu Pávovi...
----------
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=68
Zde je svatba vdovy Anny po Johannu Pávovi, s Jakubem Fialou,dům č. 9 - Ondrušky

-------------
zde svatba Josefa Páva, syna Johanna , dům č. 7 pravděpodobně bratr Sebastiana.
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=69
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29185
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

PředchozíDalší

Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků