VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod HynekMU » sob lis 23, 2019 18:43

Zora píše:až budu potřebovat, vím, kam se s žádostí o tabulky obrátit... :lol: :lol: :lol:

Určitě, rád Vám oplatím Vaší pomoc … :)

Zora píše:Dotaz - narodily se Fialovým nějaké děti (tedy děti Anny, později Pávové?)

Z


NE, na č.p. 9 se rodili děti jen Tomášovi Fialovi … od 1799 do 1826

Hynek
HynekMU
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob led 20, 2018 21:08
Bydliště: Přeštice
Oblast pátrání: Brno, Rájec, celý Plzeňský kraj, částečně Jihočeský a Středočeský kraj

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod Zora » sob lis 23, 2019 19:03

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=69
r. 1822 svatba Josef Pav, Mariana Jaross, dům č. 7
(tam bydlel Jakub Fiala s vdovou Pávovou), za svědka šel Tomáš Fiala, to je myslím ten z č. 9 (pravděpodobně patří nějak k Jakubu Fialovi)

U Josefa bohužel jen info, že je synem Johanna ...
to je jak začarované...

Pak se Josefovi narodila Františka, ta měla později nemanželské dítě... (Už jsem jak klepna na pavlači .... a paní, už to víte?..........)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29140
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod HynekMU » sob lis 23, 2019 19:15

Zora píše:http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/4739/?strana=69
r. 1822 svatba Josef Pav, Mariana Jaross, dům č. 7
(tam bydlel Jakub Fiala s vdovou Pávovou), za svědka šel Tomáš Fiala, to je myslím ten z č. 9 (pravděpodobně patří nějak k Jakubu Fialovi)

Nikoli … :) … Jakub Fiala bydlel s vdovou Pávovou na čísle "9" … stejně jako Tomáš Fiala …
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=68
Svědek, ANO … :) Zajímavé ...

Zora píše:U Josefa bohužel jen info, že je synem Johanna ...
to je jak začarované...

Pak se Josefovi narodila Františka, ta měla později nemanželské dítě... (Už jsem jak klepna na pavlači .... a paní, už to víte?..........)
Z


To vypadá, že všichni Pávové jsou synem Johana Páva … Ale toho pravýho se nám nedaří najít … :)

Hynek
HynekMU
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob led 20, 2018 21:08
Bydliště: Přeštice
Oblast pátrání: Brno, Rájec, celý Plzeňský kraj, částečně Jihočeský a Středočeský kraj

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod Zora » sob lis 23, 2019 19:19

chce to čas, jednou to přijde, ....na pavlači to budou probírat...
.....paní, už jste slyšela, že konečně našli toho Johanna Pávojc? ...

odvážila jsme se použít onu věhlasnou koncovku z plzeňska :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29140
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod HynekMU » sob lis 23, 2019 19:26

Zora píše:chce to čas, jednou to přijde, ....na pavlači to budou probírat...
.....paní, už jste slyšela, že konečně našli toho Johanna Pávojc? ...

odvážila jsme se použít onu věhlasnou koncovku z plzeňska :-)
Z


Přesně tak … :) :) :) :)
HynekMU
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob led 20, 2018 21:08
Bydliště: Přeštice
Oblast pátrání: Brno, Rájec, celý Plzeňský kraj, částečně Jihočeský a Středočeský kraj

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod HynekMU » ned lis 24, 2019 8:49

Dobré ráno všem,
Zoro, tak jsem včera už nevěděl kam s Pávama, tak jsem se vrhl na Brno …
Dříve jste mi psala, abych se podíval na farnost Brno-Zábrdovice a BINGO, našel jsem další sestru Thekly Antonii (1819) …
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=146 … vpravo úplně dole … Cejl 46 …
Jinak nic …
Začal jsem prohledávat farnost za farností a dvojčata Jakuba-Františka a Nepomučenu-Annu (1826) našel v Křenovech (nevím, jestli správně skloňuju)
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=19 … vlevo dole … Křenovy 41
V Křenovech taky zemřel Karel Musil ze svaté Anny??? Je tam i jméno Johan, ale nevím, jestli je to jeho druhé jméno nebo jméno otce:
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=6 … vpravo uprostřed … Křenovy 38
čtu: Musil Karl Johan eindelkind von st Anna Nr. 2301???
… narození jsem zatím nenašel, dle úmrtí by se měl narodit 7.7.1822

Hynek
HynekMU
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob led 20, 2018 21:08
Bydliště: Přeštice
Oblast pátrání: Brno, Rájec, celý Plzeňský kraj, částečně Jihočeský a Středočeský kraj

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod Zora » ned lis 24, 2019 9:08

Dobrá práce :-)
ulice Křenová, dříve Krona

to zemřelé dítě se narodilo velmi pravděpodobně v Zemské porodnici Brno (na actapublica zadat jako obec zemská porodnice), ono číslo by se mělo objevit možná i u zápisu N, (nevím z hlavy, zda to tam tehdy psali). Myslím ale, že to nijak nesouvisí, přece jen je příjmení Musil dost frekventované...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29140
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod HynekMU » čtv pro 05, 2019 11:16

zburget píše:
HynekMU píše:Do 14 dnů bude chybějící dvojstránka v matrice Brno-město Brno - sv. Tomáš 16997 doplněna, MZA Brno děkuje ...
Nechtěl bych vám brát váš optimismus - když jsem na MZA nahlásil chybějící sken (a bylo to tolikrát, že to už nepočítám), trvalo to vždycky minimálně měsíc. Naposledy od 16. srpna do 1. listopdau.
Oni tam tu stránku doplní, jen to může trvat podstatně dýl, než oni tvrdí a vy čekáte…


Zbyňku, dobrý den,
tentokrát paní z MZA splnila svůj slib do puntíku a dnes mi oznámila, že chybějící stránka je do matriky vložena ... :)

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=27 ... vpravo 3 řádek od spodu ...
Zajímavé je, že Johan MUSIL v roce 1815 již nesloužil u pana Karla Rudžinského, ale byl kočím u továrníka Johana Sýkory.
Továrník Johan Sýkora s manželkou Annou byli i kmotry narozené Thekly ... :) :) :)

Hynek
HynekMU
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob led 20, 2018 21:08
Bydliště: Přeštice
Oblast pátrání: Brno, Rájec, celý Plzeňský kraj, částečně Jihočeský a Středočeský kraj

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod Zora » čtv pro 05, 2019 11:34

HynekMU píše:
zburget píše:
HynekMU píše:Do 14 dnů bude chybějící dvojstránka v matrice Brno-město Brno - sv. Tomáš 16997 doplněna, MZA Brno děkuje ...
Nechtěl bych vám brát váš optimismus - když jsem na MZA nahlásil chybějící sken (a bylo to tolikrát, že to už nepočítám), trvalo to vždycky minimálně měsíc. Naposledy od 16. srpna do 1. listopdau.
Oni tam tu stránku doplní, jen to může trvat podstatně dýl, než oni tvrdí a vy čekáte…


Zbyňku, dobrý den,
tentokrát paní z MZA splnila svůj slib do puntíku a dnes mi oznámila, že chybějící stránka je do matriky vložena ... :)

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=27 ... vpravo 3 řádek od spodu ...
Zajímavé je, že Johan MUSIL v roce 1815 již nesloužil u pana Karla Rudžinského, ale byl kočím u továrníka Johana Sýkory.
Továrník Johan Sýkora s manželkou Annou byli i kmotry narozené Thekly ... :) :) :)

Hynek

Měla jsem podobné zkušenosti, pokud jsem dříve hlásila nesrovnalost, vyřízeno zhruba do týdne, 10 dnů.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29140
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO - Matrika Narození, 1836, Brno-Staré Brno, němč

Příspěvekod zburget » pát pro 06, 2019 10:02

HynekMU píše:Zbyňku, dobrý den,
tentokrát paní z MZA splnila svůj slib do puntíku a dnes mi oznámila, že chybějící stránka je do matriky vložena ... :)
To je dobrá zpráva - třeba už MZA zase začne fungovat, jako dřív. Aktualizace matrik jsou prováděny v cca měsíčním intervalu. Ale občas se nahlášené chyby objevily se zpožděním i dvou termínů oprav. Dřív mi taky všechny nahlášené chyby opravovali do měsíce.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Předchozí

Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků