Vyřešeno Svatba 1843 semice čj

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Vyřešeno Svatba 1843 semice čj

Příspěvekod danaos » čtv říj 17, 2019 8:17

Dobrý den prosím o pomoc s dopřeložením záznamu
z tohoto odkazu

https://digi.ceskearchivy.cz/6399/56 záznam je vlevo dole

dle mne:

se jedná o svatbu Václava Brůžka a Alžběty Dvořákové.

21. februar 1843
ženich:
Václav Bružek sedlák ve Lhotě ??na?? ?pumystuj? to slovo mi nedává smysl vlastní syn Tomasse Bružka sedláka a výminkáře ze Lhoty a matky + Kateřiny rozené K(e)aclík z Putimy.

věk ženicha 20

otec nezletileho ženicha za pritomnosti svědku dal k tomuto snatku povolení

nevěsta:
Alžběta Dvořák vlastní dcera Josefa Dvořáka sedláka v ?Semicích ? a matky Marie Magdaleny rozené novák z Pamětic?????


Díky moc za pomoc

zajimalo by mne co je napsané za svolením otce ten tlustý text a zda s tohoto záznamu se dá odvodit kde se Václav Narodil jestli ve Lhotě nebo v Putimi? nebo v Semicích dle jeho věku to typuji na rok 1823. nebo něco kolem.
Naposledy upravil danaos dne čtv říj 17, 2019 9:23, celkově upraveno 1
danaos
 
Příspěvky: 300
Registrován: sob dub 11, 2015 11:26
Oblast pátrání: Okres Prachatice
Studenec Blatná

Re: Svatba 1843 semice čj

Příspěvekod zburget » čtv říj 17, 2019 9:15

danaos píše:Dobrý den prosím o pomoc s dopřeložením záznamu
z tohoto odkazu
Do jakého jazyka si ten přepis přejete přeložit? Je to přece česky.

A už jsem vám psal, ať přepisy píšete přesně tak, jako jsou v záznamu - zde je potřeba si uvědomit, že všechna w jsou dvojitá. Vyhnete se tak v některých případech zbytečným pochybnostem. Stejně tak je důležité, že místo dlouhého í je psáno j.

21. februar 1843
ženich:
Václav Bružek sedlák ve Lhotě na (ano) panstwj protiwjnském wlastnj syn Tomásse Bružka sedláka a wýminkáře we Lhotě a matky + Kateřiny rozené Kecljk z Putimy.

věk ženicha 20

otec nezletileho ženicha u přjtomnosti nadpsaných swědku dal k tomuto sňáku swé wýslowné powolenj (Tady nečtete! Netuším, kde jste přišla k tomu textu, který máte děryvý jako řešeto a ani nevíte, že vám tam chybí několik slov.)

nevěsta:
Alžběta Dwak, wlastnj dcera Jozefa Dvořáka, sedláka v Semicjch (ano) a matky Mařj-Magdaleny rozené Nowák ze Pamětic????? Semic


zajimalo by mne co je napsané za svolením otce ten tlustý text
Není problém, stačí se to pokusit přečíst a bude vám to doplněno a opraveno.
a zda s tohoto záznamu se dá odvodit kde se Václav Narodil jestli ve Lhotě nebo v Putimi? nebo v Semicích dle jeho věku to typuji na rok 1823. nebo něco kolem.
Místo narození tam napsáno není. Je tam napsáno jen kde žije v době sňatku (Lhota), kde žije jeho otec (zjevně ve stejném domě) a odkud pochází jeho matka (Putim). Semice tam nikde zmíněny nejsou. Hledání bych začal ve Lhotě, pokud nebude tam, tak v Putimi a pokud nebude ani tam, tak to může být kdekoli jinde. Věk u sňatku by měl být zapsán přesně.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12586
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 21 návštevníků