VYŘEŠENO! Sčítání poddaných, Sadská1651, česky

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO! Sčítání poddaných, Sadská1651, česky

Příspěvekod Kocourek » úte čer 18, 2019 14:35

V "Soupisu poddaných dle víry z r. 1651" nemohu rozluštit příjmení konšela Tomáše. Napadá někoho něco? Řádek pod: Ludmila - žena, třetí opět tápu. Spis není digitalizován, foto celé stránky na vyžádání pošlu.
Edit : zmenšil jsem to , no nevím zda to pomůže. V knize Soupis poddaných podle víry z roku 1651 je uveden Fujkl, viz 2 příloha. Takové příjmení nikde jinde neexistuje.
Naposledy upravil Kocourek dne úte čer 25, 2019 6:54, celkově upraveno 4
Kocourek
 
Příspěvky: 52
Registrován: čtv čer 13, 2019 16:55
Oblast pátrání: Střední Čechy, okres Nymburk

Re: Příjmení konšela v Sadské1651, česky

Příspěvekod Zora » úte čer 18, 2019 14:59

Kolego, opravte si
Předmět příspěvku,

druh matriční události , Sadská 1651 česky
vše ostatní do těla zprávy,

Pravidla jsou závazná pro všechny, jinak bych musela použít varování nebo ban.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29113
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Příjmení konšela v Sadské1651, česky

Příspěvekod zburget » úte čer 18, 2019 15:37

Já jen dodám, že by nebylo od věci dát sem opravdu celou stránku. Protože tady bude kařdý kousek textu pro srovnání k nezaplacení. Nikdo z nás nemá křišťálovou kouli a budeme muset srovnávat písmenka. A možná to ani z jedné celé stránky nepůjde a bude potřeba si ofotit té archiválie větší část.
Pokud to máte ofoceno, tak hledejte jiný podobný výskyt jména. Nebo aspoň podobný výskyt písmen.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Sčítání poddaných, Sadská1651, česky

Příspěvekod janamic » úte čer 18, 2019 19:41

Ještě než jste upravil příspěvek a vložil celou stránku a přepis jsem přečetla "Fuykl", ale nechtěla jsem být kárána, že odpovídám.. tady aby se člověk bál :-)
Běta pod Ludmilou je jednoznačná.
Mám v rodokmenu podobné příjmení (z panství Tachlovice a později Králův Dvůr) a co zápis tak jiná varianta -Faÿgl, Fagkel, Fialla, Fiala, Faikl, Feigl, Feigl, Faigla, Faigl. Tak bych také hledala něco foneticky podobného.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Sčítání poddaných, Sadská1651, česky

Příspěvekod Kocourek » úte čer 18, 2019 20:26

Ha, něco jste mi připomněla! Říká se tomu "PIŠ JAK SLYŠ", potom už jen záleželo na sluchu zapisovatele. Jistě, je to pro odlehčení, leč na každém šprochu,........ :D Děkuji.
Kocourek
 
Příspěvky: 52
Registrován: čtv čer 13, 2019 16:55
Oblast pátrání: Střední Čechy, okres Nymburk


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 23 návštevníků