VYŘEŠENO: Z - Nantiškov 1840 (čeština/němčina)

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO: Z - Nantiškov 1840 (čeština/němčina)

Příspěvekod liborak » sob čer 15, 2019 11:55

Dobrý den, nedaří se mi stoprocentně rozluštit měsíc úmrtí Josefa Vlka. Den je 12. Ale měsíc? Končí to asi "bri" - tedy septembr, october, november, december? Nebo je to zcela něco jiného? Umístění zápisu vlevo první od spodu. Děkuji za pomoc při vyluštění.

http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... 58#scan158
Naposledy upravil liborak dne sob čer 15, 2019 13:13, celkově upraveno 3
liborak
 
Příspěvky: 104
Registrován: sob črc 12, 2014 9:28
Oblast pátrání: Žehuň, Staré Hutě, Úsobrno, Strážiště, Kruhy, Smilovice, Rejšice, ...

Re: Z - Nantiškov 1840 (čeština/němčina)

Příspěvekod zburget » sob čer 15, 2019 12:07

Platnost stránky vypršela :-(

odkaz musíte vložit jako tzv. permalink / přímý odkaz na sken - je tam na to někde ikonka se symbolem řetízku
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Z - Nantiškov 1840 (čeština/němčina)

Příspěvekod Rebeca » sob čer 15, 2019 12:41

liborak píše:Dobrý den, nedaří se mi stoprocentně rozluštit měsíc úmrtí Josefa Vlka. Den je 12. Ale měsíc? Končí to asi "bri" - tedy septembr, october, november, december? Nebo je to zcela něco jiného? Děkuji za pomoc při vyluštění.

http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... 58#scan158


...v tom vedru se mi to nechce hledat - kolikátý zápis, nebo aspoň jaký rok to je?
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: Z - Nantiškov 1840 (čeština/němčina)

Příspěvekod Zora » sob čer 15, 2019 12:44

liborak píše:Dobrý den, nedaří se mi stoprocentně rozluštit měsíc úmrtí Josefa Vlka. Den je 12. Ale měsíc? Končí to asi "bri" - tedy septembr, october, november, december? Nebo je to zcela něco jiného? Děkuji za pomoc při vyluštění.

http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... 58#scan158


dodržujte pravidla -
b) umístění zápisu na snímku (druhý vlevo odspodu)

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Z - Nantiškov 1840 (čeština/němčina)

Příspěvekod liborak » sob čer 15, 2019 12:55

Dobrý den, těm pravidlům moc nerozumím. Jak mám zápis umístit tak, aby byl druhý v levo od spodu? Když zápis je úplně dole na stránce...? Rok je 1840. Je to uvedeno v hlavičce.
liborak
 
Příspěvky: 104
Registrován: sob črc 12, 2014 9:28
Oblast pátrání: Žehuň, Staré Hutě, Úsobrno, Strážiště, Kruhy, Smilovice, Rejšice, ...

Re: Z - Nantiškov 1840 (čeština/němčina)

Příspěvekod Rebeca » sob čer 15, 2019 13:00

liborak píše:Dobrý den, těm pravidlům moc nerozumím. Jak mám zápis umístit tak, aby byl druhý v levo od spodu? Když zápis je úplně dole na stránce...? Rok je 1840. Je to uvedeno v hlavičce.


přesně, máte napsat vlevo druhý odspodu a je to
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: Z - Nantiškov 1840 (čeština/němčina)

Příspěvekod Rebeca » sob čer 15, 2019 13:06

podle mně je měsíc napsán Martii, takže březen
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: Z - Nantiškov 1840 (čeština/němčina)

Příspěvekod Zora » sob čer 15, 2019 13:16

liborak píše:Dobrý den, těm pravidlům moc nerozumím. Jak mám zápis umístit tak, aby byl druhý v levo od spodu? Když zápis je úplně dole na stránce...? Rok je 1840. Je to uvedeno v hlavičce.


Čtete pravidla - je tam napsáno:
2. Vlastní zpráva. Postupně vkládejte a pamatujte na:
a) odkaz na zápis, který chcete přečíst – digitalizovaný zdroj (např. matriky, pozor na přímé odkazy u archivů Litoměřice, AHMP, Třeboň a Opava), úložiště (Disk Google, One Drive aj., pozor na nastavení sdílení a dostatečnou velikost) nebo image hosting (2i.cz, img24.cz, cs.imgbb.com, imagehosting.cz aj., ze Zámrsku nahrajte celou stranu)
b) umístění zápisu na snímku (druhý vlevo odspodu)


Takže Vy v tomto případ např. napíšete :
poslední zápis na levé stránce .
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků