VYŘEŠENO-Nitra-Velký Kýr, r.1855, latina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO-Nitra-Velký Kýr, r.1855, latina

Příspěvekod alče » čtv bře 21, 2019 21:43

Dobrý večer,

jsem tady poprvé s prosbou o pomoc. Dělám jen rodinný rodokmen, zatím jsem se prokousala vším, ale teď si asi nějakou chvíli stojím na vedení, nemůžu přečíst ani mne nenapadá příp. smysl poznámky.
Jedná se o poznámku připsanou asi tužkou k zápisu č.82 (možná patří i k 83). Já tam vidím něco jako "mortuales nebo mortuatis ...extracta...extradata 25.3.1873 n. 296".

Napíšu jen, o co se jedná v češtině: 4.8.1855 zemřela na choleru Apollonia Kolesanyi, manželka Georgie Zimanyi, krejčího původem z Nitry, nyní bydlícího ve Velkém Kýru. Věk 52 let.
Ve stejný den zemřela na choleru i její 4-letá dcera Apollonia, původem i bydlící ve Velkém Kýru.
Předem dík.
Přílohy
vyrez.jpg
Naposledy upravil alče dne pon dub 15, 2019 10:17, celkově upraveno 1
alče
 
Příspěvky: 319
Registrován: pon úno 18, 2019 11:36
Oblast pátrání: Těšínsko, Čáslavsko, Buchlovice, Nové Zámky, Nitra, Vídeň, Maďarsko,Srbsko

Re: Nitra-Velký Kýr, r.1855, latina

Příspěvekod Zora » čtv bře 21, 2019 22:23

Nemůže se jednat o poznámku, že byl vydán úmrtní list k uvedenému datu?

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Nitra-Velký Kýr, r.1855, latina

Příspěvekod alče » sob dub 06, 2019 21:07

Hledala jsem souvislost s tímto datem, zatím ale nenašla. Možných událostí, ke kterým se vydával úmrtní list, mohlo být asi hodně. Budu se snažit dál.

Děkuju za ochotu, jste tu všichni borci !



Ještě jednou se vracím k mému problému: Našla jsem podobnou poznámku cca u dalších 5 záznamů. Je to tam čitelnější a druhé slovo bych četla ne jako "extradata", ale jako "extrakta". Nevím,co na to
latiníci, jestli se to tak mohlo psát a co by to mohlo znamenat - odstranění hrobu?
Předem dík.


Naposledy oživil alče v sob dub 06, 2019 21:07
alče
 
Příspěvky: 319
Registrován: pon úno 18, 2019 11:36
Oblast pátrání: Těšínsko, Čáslavsko, Buchlovice, Nové Zámky, Nitra, Vídeň, Maďarsko,Srbsko


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků