sňatek Nechánice (farnost Kostelec u Křížku) 1799 čeština

Zde je prostor pro prosby těch, co si nevědí rady se čtením nějakého rukopisu. Vyřešené problémy prosím označte.
Pravidla fóra
V této sekci vám pomůžeme se čtením a překladem, pokud dodržíte následující pravidla (podrobná vysvětlení níže v oznámení, svým dotazem s nimi vyjadřujete souhlas a jejich opakované nerespektování může vést k zamezení přístupu na fórum). Dále mějte vždy na paměti, že nezištnou a často vyčerpávající pomoc vám ve svém volném čase rádi poskytují většinou amatérští genealogové, kteří tak na oplátku vyžadují také vaši amatérskou snahu, která jim urychlí a usnadní práci a dodá vlastní důvod, proč vám pomoci.

1. Předmět zprávy. Vždy uveďte pramen, rok, místo a jazyk. Vše ostatní pište do těla zprávy. Pramen: matrika – narození, oddání, úmrtí; gruntovní kniha, soupis poddaných, sčítací arch, pobytová přihláška aj., místo: obec, farnost, případně okres, hejtmanství, panství, datace: pouze rok, jazyk: čeština, němčina, latina, případně další. Příklady: N Brno 1848, němčina; sčítací arch Praha 1900 čeština; urbář, 1650 Nová Ves, panství Oslavany, ČJ.

2. Vlastní zpráva. Postupně vkládejte a pamatujte na:
a) odkaz na zápis, který chcete přečíst – digitalizovaný zdroj (např. matriky, pozor na přímé odkazy u archivů Litoměřice, AHMP, Třeboň a Opava), úložiště (Disk Google, One Drive aj., pozor na nastavení sdílení a dostatečnou velikost) nebo image hosting (2i.cz, img24.cz, cs.imgbb.com, imagehosting.cz aj., ze Zámrsku nahrajte celou stranu)
b) umístění zápisu na snímku (druhý vlevo odspodu)
c) vše, co sami přečtete, i když to bude chybně a torzovitě – bez vašeho snažení vám nikdo nepomůže a vaši snahu naopak oceníme a zápis doplníme a opravíme
d) u obrázků pamatujte na dostatek textu pro srovnávání
e) své dotazy neduplikujte, můžete je oživit novým příspěvkem ve stávajícím vlákně nebo po čase možností "oživit téma" v levém dolním rohu
f) vyhledávání - na fóru se již mnohé probíralo, zkuste před dotazem vyhledávat v historii fóra význam termínu, který vám není jasný (pole "Hledej")

3. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Děkujeme

sňatek Nechánice (farnost Kostelec u Křížku) 1799 čeština

Příspěvekod gianna » ned úno 10, 2019 17:15

Dobrý den, prosím o pomoc se čtením zápisu http://ebadatelna.soapraha.cz/d/6962/23, 4. zápis odshora:
5. November 1799, dům č. 15, ženich Waczlaw Hoza wdovec …. …… věk 58, nevěsta Magdaléna ….. wlastní dcera po +Matěji Pražáků polny mistr ??? …... , věk 42 Prosím taky o kontrolu přečteného, možná tam vidím něco, co bych tam chtěla vidět, aby mi to potvrdilo určitou hypotézu. :)
gianna
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv led 14, 2016 11:34
Oblast pátrání: Háje, Litochleby (dnešní Praha 11), Sulice, Nechánice (farnost Kostelec u Křížků), Martinov, Děhylov (farnost Plesná), Třebsko, Narysov

Re: sňatek Nechánice (farnost Kostelec u Křížku) 1799 češtin

Příspěvekod Kašpar » ned úno 10, 2019 19:00

K Magdaléně patří, že byla pozůstalá dcera po M.P., polním mistru ...
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6122
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: sňatek Nechánice (farnost Kostelec u Křížku) 1799 češtin

Příspěvekod zburget » ned úno 10, 2019 19:09

modře označený je text, kterým si nejsem 100% jistý:

5. November 1799, dům č. 15, ženich Waczlaw Hoza wdovec …. …… věk 58, nevěsta Magdaléna pozustala wlastní dcera po + Matěji Pražáků polny mistr w Ka???
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 2152
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na Čtení starých materiálů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: andreapf, kvymazalova, zburget a 2 návštevníků