N Kvílice 1792, německy / česky ?

Zde je prostor pro prosby těch, co si nevědí rady se čtením nějakého rukopisu. Vyřešené problémy prosím označte.
Pravidla fóra
V této sekci vám pomůžeme se čtením a překladem, pokud dodržíte následující pravidla (podrobná vysvětlení níže v oznámení, svým dotazem s nimi vyjadřujete souhlas a jejich opakované nerespektování může vést k zamezení přístupu na fórum). Dále mějte vždy na paměti, že nezištnou a často vyčerpávající pomoc vám ve svém volném čase rádi poskytují většinou amatérští genealogové, kteří tak na oplátku vyžadují také vaši amatérskou snahu, která jim urychlí a usnadní práci a dodá vlastní důvod, proč vám pomoci.

1. Předmět zprávy. Vždy uveďte pramen, rok, místo a jazyk. Vše ostatní pište do těla zprávy. Pramen: matrika – narození, oddání, úmrtí; gruntovní kniha, soupis poddaných, sčítací arch, pobytová přihláška aj., místo: obec, farnost, případně okres, hejtmanství, panství, datace: pouze rok, jazyk: čeština, němčina, latina, případně další. Příklady: N Brno 1848, němčina; sčítací arch Praha 1900 čeština; urbář, 1650 Nová Ves, panství Oslavany, ČJ.

2. Vlastní zpráva. Postupně vkládejte a pamatujte na:
a) odkaz na zápis, který chcete přečíst – digitalizovaný zdroj (např. matriky, pozor na přímé odkazy u archivů Litoměřice, AHMP, Třeboň a Opava), úložiště (Disk Google, One Drive aj., pozor na nastavení sdílení a dostatečnou velikost) nebo image hosting (2i.cz, img24.cz, cs.imgbb.com, imagehosting.cz aj., ze Zámrsku nahrajte celou stranu)
b) umístění zápisu na snímku (druhý vlevo odspodu)
c) vše, co sami přečtete, i když to bude chybně a torzovitě – bez vašeho snažení vám nikdo nepomůže a vaši snahu naopak oceníme a zápis doplníme a opravíme
d) u obrázků pamatujte na dostatek textu pro srovnávání
e) své dotazy neduplikujte, můžete je oživit novým příspěvkem ve stávajícím vlákně nebo po čase možností "oživit téma" v levém dolním rohu
f) vyhledávání - na fóru se již mnohé probíralo, zkuste před dotazem vyhledávat v historii fóra význam termínu, který vám není jasný (pole "Hledej")

3. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Děkujeme

N Kvílice 1792, německy / česky ?

Příspěvekod PST » pát úno 01, 2019 19:05

Prosím o přečtení záznamu o narození http://ebadatelna.soapraha.cz/d/7513/53, zejména jméno dítěte a jeho rodičů - vpravo, druhý záznam zespoda:

1792
feb dne 18ho
6
Jahnn Joseph (pohlaví zaškrtnuto Mädchen !)

otec:
Joseph Starnik Gast ronits alda ??rig z ??? Buštiehrad
matka:
Rozarie

Anna Mraz?? hebame alt 50 Jahre

Děkuji

Petr
PST
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob led 18, 2014 22:16
Oblast pátrání: Hostouň a okolí
Zvoleněves a okolí
Kutná Hora <-> Uhlířské Janovice
panství Nelahozeves

Re: N Kvílice 1792, německy / česky ?

Příspěvekod HeruGil » pát úno 01, 2019 19:16

PST píše:Prosím o přečtení záznamu o narození http://ebadatelna.soapraha.cz/d/7513/53, zejména jméno dítěte a jeho rodičů - vpravo, druhý záznam zespoda:

1792
feb dne 18ho
6
Jahnn Joseph (pohlaví zaškrtnuto Mädchen !) (asi překlep)

otec:
Joseph Starnik Gastwirth alda gehorig zur Herrsf Buštiehrad
matka:
Rozarie

Anna Mrazkin hebame alt 50 Jahre

Děkuji

Petr
HeruGil
 
Příspěvky: 86
Registrován: čtv kvě 03, 2018 19:35
Oblast pátrání: Vyškovsko: zejména Podomí, Rychtářov


Zpět na Čtení starých materiálů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: andreapf a 3 návštevníků