VYŘEŠENO-Narození1881, Ořechov, čeština

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO-Narození1881, Ořechov, čeština

Příspěvekod tomik79 » sob led 19, 2019 17:35

Dobrý den,
prosím o pomoc při přečtení http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=63

Jedná se o 3 položku shora - Anastazie Turková, narozená 21.března 1881
Otec: František Turek, XXX v Ořechově, syn Václava Turka XXX v Ořechově a Veroniky roz. Hladíková
Matka: Františka, dcera Františka Hladíka XXX v Ořechově a Františky roz. Hladík

Na můj vkus nějak moc Františků a František ale hlavně rodiny Hladíkové :) Teda pokud to čtu správně...

Děkuji za pomoc, T.
Naposledy upravil tomik79 dne sob led 19, 2019 18:32, celkově upraveno 1
tomik79
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv pro 06, 2018 9:21

Re: Narození1881, Ořechov, čeština

Příspěvekod Zora » sob led 19, 2019 17:52

tomik79 píše:Dobrý den,
prosím o pomoc při přečtení http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=63

Jedná se o 3 položku shora - Anastazie Turková, narozená 21.března 1881
Otec: František Turek, čtvrtnik v Ořechově, syn Václava Turka čtvrtníka v Ořechově a Veroniky roz. Hladíková
Matka: Františka, dcera Františka Hladíka pololáníka v Ořechově a Františky roz. Hladík

Na můj vkus nějak moc Františků a František ale hlavně rodiny Hladíkové :) Teda pokud to čtu správně...

Děkuji za pomoc, T.


Láník, pololáník, čtvrtláník (čtvrtník) - označení majitelů dle rozlohy půdy.
Ty Hladíky Vám do minulosti vůbec nezávidím... :-(
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození1881, Ořechov, čeština

Příspěvekod tomik79 » sob led 19, 2019 18:03

Děkuji moc za upřesnění, ten čtvrtník byl také můj favorit :-) ... ale ten pololáník slyším poprvé ...

Ti Hladíkovic asi fakt budou oříšek :-) Nějak se mi to zde zamotává
tomik79
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv pro 06, 2018 9:21

Re: Narození1881, Ořechov, čeština

Příspěvekod Zora » sob led 19, 2019 18:09

Láník - Lahner - Ganzlahner byl skoro vždy mezi největšími sedláky ve vsi. Někdy je vidět i Zweilahner , tedy dvojláník, ale já jsem to viděla opravdu zřídka. Vše další se odvíjí od dělení oné lánové jednotky

Pokud budete mít s Hladíky problém, klidně se ozvěte, mám tam o sto let později tak předky, navrátil - řekla bych že je to něco podobného, kam se podívám, všude navrátil, ale bohužel ne ten můj :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození1881, Ořechov, čeština

Příspěvekod Zora » sob led 19, 2019 18:12

Až popolezete dál do minulosti, mohlo by Vám pomoci:
https://www.requiro.cz/record/wedding?l ... lad%C3%ADk

Kolegové přepisují matriky a tady je robůtek na vyhledávání v databázi.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození1881, Ořechov, čeština

Příspěvekod tomik79 » sob led 19, 2019 18:16

fíííha...tak to je super, že se do toho pustili....děkuji moc...pokud narazím na Navrátila a bude shoda tak se určitě ozvu :-)
tomik79
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv pro 06, 2018 9:21

Re: Narození1881, Ořechov, čeština

Příspěvekod Zora » sob led 19, 2019 18:24

Mám to docela hodně prostudované, ale Ok, hledám narození Rudolf Navrátil, cca 1715 , případně sňatek s nějakou Barborou, cca 1740

Prosím , označte si ještě příspěvek VYŘEŠENO , dík, Z
viz:
3. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků