sňatek 1781 Hovorany

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

sňatek 1781 Hovorany

Příspěvekod doncic » čtv pro 06, 2018 17:32

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=160
první zápis vlevo
Vím ,že jsme to tu už řešili,ale to byla Matylda Košuličová dcera Josefa Košuliče,svědek Josef Horák .
Ještě na staré nástěnce mi někdo přeložil ženicha jako Josefa Zaviačiče,ale já tam Josefa kromě těch dvou jmenovaných nevidím .
Vidím tam myslím nějakého Laurince ,ale to bude asi jméno kněze.
Co vy na to? :(
D
doncic
 
Příspěvky: 82
Registrován: čtv čer 14, 2018 12:52
Oblast pátrání: Hovorany ,Dolní Bojanovice

Re: sňatek 1781 Hovorany

Příspěvekod Zora » čtv pro 06, 2018 17:41

Myslím, že by bylo fajn, přidat onen příspěvek.
Já si pamatuju, že křestní jméno tam nebylo, (četl pečlivě kolega Burget) pouze kř. jméno nevěsty Matylda, Machtilda a podle něj vám kolegyně rebeka vyhledala děti tohoto páru, kde je jméno otce Josef. Můžu se mýlit.

Vždy platí - navazujte aktualizujte příspěvky, ke kterým potřebujete něco dořešit.
Z
edit
tady je celé vlákno, kde Vám kolegové přečetli a dohledali to, co jsem shrnula výše.
viewtopic.php?f=9&t=43973&p=197564&hilit=zavia%C4%8Di%C4%8D#p197564
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: sňatek 1781 Hovorany

Příspěvekod doncic » čtv pro 06, 2018 17:58

Zora píše:Myslím, že by bylo fajn, přidat onen příspěvek.
Já si pamatuju, že křestní jméno tam nebylo, (četl pečlivě kolega Burget) pouze kř. jméno nevěsty Matylda, Machtilda a podle něj vám kolegyně rebeka vyhledala děti tohoto páru, kde je jméno otce Josef. Můžu se mýlit.

Vždy platí - navazujte aktualizujte příspěvky, ke kterým potřebujete něco dořešit.
Z
edit
tady je celé vlákno, kde Vám kolegové přečetli a dohledali to, co jsem shrnula výše.
viewtopic.php?f=9&t=43973&p=197564&hilit=zavia%C4%8Di%C4%8D#p197564

No vím,že kolegyně rebeka mě našla narození té Matyldy 1754 .Děti toho páru jsem měl nalezené ,jen chci mít jistotu ,že to je opravdu Josef ,kterého narození nemohu nalézt.
Prohledal jsem příhraniční matriky ,jak Moravy ,tak Rakouska a nic. Na mikulovsku se občas vyskytlo chorvatské příjmení ,ale Zaviačič vůbec.
D
doncic
 
Příspěvky: 82
Registrován: čtv čer 14, 2018 12:52
Oblast pátrání: Hovorany ,Dolní Bojanovice

Re: sňatek 1781 Hovorany

Příspěvekod Zora » čtv pro 06, 2018 18:10

Pak nerozumím tomu, proč zakládáte nové vlákno a ptáte se na fakta, která máte v předchozím příspěvku a jsou Vám jasná.

Potřebuje k tomu konkretnímu svatebnímu zápisu ještě něco navíc?

Chápu, že se nemůžete "hnout z místa", ale to se prostě stává, není to tak neobvyklé. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků