sňatek Písek 1765 latina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

sňatek Písek 1765 latina

Příspěvekod makke » čtv lis 29, 2018 12:35

Dobrý den,

prosím o pomoc s identifikací bydliště ženicha, já tam vidím Dolikovice, ale nic takového jsem v blízkosti Písku nenašla a 50 km vzdálené Bolikovice to nejsou, dle indexu se tam příjmení Kovařík nevyskytuje.

... Dominus sponsus Josephus Kovařík filius Thoma Kovařik judicisin pago Dolikowicz cum virgine sponsa Veronica filia Domini + Thoma Lantisch cive ...

Děkuji

S pozdravem

Markéta Burešová
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou

Re: sňatek Písek 1765 latina

Příspěvekod Dia_linn » čtv lis 29, 2018 12:56

Dobrý den,

připojte prosím odkaz na zdrojovou stránku.
Díky
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: sňatek Písek 1765 latina

Příspěvekod makke » čtv lis 29, 2018 13:05

makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou

Re: sňatek Písek 1765 latina

Příspěvekod Boza » čtv lis 29, 2018 16:27

Dobrý den,
nemohu si pomoci, ale to D tam nevidím. Tahy mi přijdou odlišné od ostatních D na stránce. Ale co tam je, nevím. Napadla mě ještě varianta *chikowicz.

Prohledal jsem pár rejstříků obcí, ale bohužel nenašel žádnou která by jednoznačně odpovídala :roll:
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1973
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: sňatek Písek 1765 latina

Příspěvekod zburget » čtv lis 29, 2018 17:05

drobná korekce
... Dominus sponsus Josephus Kovařík filius Thomæ Kovařik judicisin pago Dolikowicz cum virgine sponsa Veronica filia Domini + Thomæ Lantisch cive ...

myslím si, že na začátku není napsané D. Všechny D, které jsem kde v okolí (i na vedlejších stranách) našel, začínají rovným tahem dolů, pak smyčka a bříško směrem nahoru. Někdy je to napojené na další písmeno (shora). Kdežto tady začíná tah zleva shora zešikma dolů doprava a zpět doleva, pak smyčka a obloukem nahoru a pak rovně dolů a napojení na další písmeno je odspoda. Nenapadá mě, co by to mohlo být za písmeno. Proběhl jsem celou stránku a jednu před a jednu následující a žádné podobné písmeno jsem neobjevil.
Nicméně - zkusil jsem v historickém lexikonu obcí ČR hledat sekvenci olikovice a Bolíkovice je to jediné, co bylo nalezeno. A pozor, 2x. Než rozběhneme nějaké větší pátrání, co by to mohlo být, zkuste ještě pro jistotu kouknout do těch vzdálenějších Bolíkovic (dnes součást obce Babice v okr. Třebíč).
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: sňatek Písek 1765 latina

Příspěvekod Šušara » pon pro 03, 2018 1:18

Napadly mne Holkovice
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: sňatek Písek 1765 latina

Příspěvekod kedjy » pon pro 03, 2018 7:57

Napadlo mě, jestli by to nemohly být třeba Klínovice (15 km západně od Písku) psané jako KLINKOWITZ.
kedjy
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob pro 01, 2018 14:40

Re: sňatek Písek 1765 latina

Příspěvekod zburget » pon pro 03, 2018 8:26

já v tom případně ještě vidím ?dlikovice

K na začátku nebude - to je všude psáno zřetelně úplně jinak
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: sňatek Písek 1765 latina

Příspěvekod Zora » pon pro 03, 2018 8:38

Šušara píše:Napadly mne Holkovice


souhlasila bych, to první písmeno by snad mohlo být H, dá se předpokládat, že záměna Holkovice, Holíkovice by byla možná - především v místním názvosloví.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29143
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: sňatek Písek 1765 latina

Příspěvekod makke » pon pro 03, 2018 10:03

Díky moc, zatím vypadají nadějně ty Holkovice, Kovaříků je tam mraky, tak snad se mi to podaří nějak propojit.
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků