VYŘEŠENO,DÍKY VŠEM N 1790 Nosákov (Šlapánov) Č/L

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO,DÍKY VŠEM N 1790 Nosákov (Šlapánov) Č/L

Příspěvekod Rebeca » úte srp 21, 2018 13:59

Zdravím a prosím o pomoc s určením měsíce narození a kontrolu ostatního textu.

je to 2. zápis shora vlevo
čtu:
27. dito (tedy jako výše, ale tam měsíc není...tak co jako výše?) - Nosákov č. 12 - dítě Dorota Czerna - katolička, holka, manželská
(aha asi pod tím je napsáno ...něco něco baptis něco die 25. Junii....takže měsíc asi mám, ale.....narodila se tedy 25. 6. a pokřtěna byla 27.6. 1790?-jsem zmatena - vyluštíte prosím někdo tento přípis?)

otec: Jakub Czernej, sedlák
matka: Kateřina Hrbkowa

kmotři: Dorota Wesela selka z Podoly
Martin Wotradovec? sedlák o Vodlochovic

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/12857/55

Díky moc za pomoc. R.
Naposledy upravil Rebeca dne úte srp 21, 2018 21:05, celkově upraveno 3
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: N 1790 Nosákov (Šlapánov) Č/L

Příspěvekod Rebeca » úte srp 21, 2018 14:19

Moniko převelice děkuji - Hrbkowa je zcela jistá, je to již cca 10. dítě tohoto páru - zrovna ona nejméně čitelná je moje přímá příbuzná (tak na 85%)...s tou svatbou jste mi moc pomohla, asi budete mít pravdu i s tím říjnem, jen jsem ho tam nevyluštila.....takže DÍÍÍKY a hurá na hledání svatby (úmrtí té Doroty už mám :-D) R.

EDIT: mám je malý dotaz - jak to, že potřebovala ke svatbě výpis z matriky narození, když se evidentně celý život nehnula z farnosti Šlapánov? no jdu hledat tu svatbu a koumat. Nedávám ještě vyřešeno, kdy k tomu výpisu či přípisu měl ještě někdo nějaký názor. Díky R.

edit nr.2 - tak nevím, Dorota se narodila v Nosákově, zemřela v Odlochovicích (1,5km od Nosákova), podle úmrtní matriky byla vdaná za Jakuba Novotnýho, prokazatelně spolu měli děti, kde prarodiče z matčiny strany odpovídají této narozené kočandě.....leč Dorota Černá a Jakub Novotný spolu svatbu někde měli, ale jen oni vědí kde.... a nebo jsou ty matriky jak řešeto a zdají se úplné - sourozenci Doroty Černé se v Nosákově ženili a vdávaly jak diví - ze 13 zatím nalezených narození jsem viděla minimálně 6-7 svateb.....ale Dorota tedy ne.....nelze vyčíst z toho přípisu cokoliv, co by mě nasměrovalo, kam byl směřován rodný list? cokoliv :-D díky
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: N 1790 Nosákov (Šlapánov) Č/L

Příspěvekod rebeka » úte srp 21, 2018 17:19

Zdravím,
zdá se mi, že baptismale byl vydán až 1830, ne 1820. To už by bylo Dorotě 40 let. Že by se vdávala za Jakuba Novotného jako vdova? A ty jejich děti máte? Kdy se narodilo jejich 1. dítě?

Jinak pod jmény čtu ještě: patřící k Neustupovu? nebo tak nějak.
rebeka
 
Příspěvky: 790
Registrován: úte srp 24, 2010 16:08

Re: N 1790 Nosákov (Šlapánov) Č/L

Příspěvekod Rebeca » úte srp 21, 2018 19:52

děkuji - já dojela ty svatby až do její smrti a nic...asi budu muset rozšířit radius.....děti nemám ještě dohledané všechny, matriky mi dozveřejnili až teď, tak se do toho jdu ponořit hlouběji....ono s příjmením Novotný je to fakt pocuc...spousta hnízd Novotných, co nejsou moji a ten její manžel Jakub byl "tesař a podruh", co se stěhoval po bývalém panství Nustupov.......taky mi ten přípisek připadal spíš jako 1830, ale to už jí bylo těch 40.....prostě další ořech pro louskáček
indexy pro oblast Nosákova (Šlapánov) jsou na dvou místech, ale Novotných tam není mnoho....no uvidím, co z toho nakonec vyleze
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: VYŘEŠENO,DÍKY VŠEM N 1790 Nosákov (Šlapánov) Č/L

Příspěvekod Rebeca » úte srp 21, 2018 21:09

Teď jsem si uvědomila, že jsem někde v matrice úmrtí narazila na nějaké umřelé nemanželské dítě Doroty.....umřelo někdy kolem 1819.....tak se asi budu muset v klidu posadit a začít si malovat....asi jsem ztracená v čase a prostoru...takže VŠEM DĚKUJI ZA POMOC, dávám téma jako vyřešené a určitě, až najdu nějakou svatbu s Novotným, dám si ji sem zkontrolovat..... už musím pohnout aspoň s nějakou větví rodokmenu zase dál.... 8) :lol:
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 30 návštevníků