Turkovice, narození, česky, kurent

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Turkovice, narození, česky, kurent

Příspěvekod anna.srajbrova » čtv srp 16, 2018 12:58

Přikládám zápis narození mého předka Václava Šrajbra (vpravo nahoře). Mohly by mi někdo prosím přečíst zápis u otce a matky? Děkuji.
OTec: Joseph Schreiber bednář z Turkovic 19, cyn Wacslawa Schreiber krejčího z Nového Dvora 60 .............................. (přeškrtané nebo přepsané??) a matky Kateřiny dcery Lidmily ........................... ze Zbyslavi (??) 18. ................... Ronov (??) kraje Čáslavského...................?
MAtka: Catharina vlstní dcera Jana Horáka mistra obuvnického z NOvého dvora č. 61 (??) a matka Anny dcery po Wacslawovi Hlavaček vejminkářovi z Bukoviny č. 22 ........................................................... (??)

A ještě mám dotaz - na levé straně nascenovanych stran je jako třetí dole zapsané narození dítě, holka a neumím přečíst toto jméno. JEdná se o nějaké obvyklé často používané jménoa já to za Boha nemůžu přečíst. Prosím, tedy ještě o tohle. Děkuji.

odkaz http://195.113.185.42:8083/000-01883.zip
jedná se o soubor: CZEC0004D_Matriky-Church-books-Pardubice-1883-1825-1851_00020 stránka je v knize očíslovaná jako str. 25
anna.srajbrova
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon lis 16, 2015 20:47

Re: Turkovice, narození, česky, kurent

Příspěvekod zedir » čtv srp 16, 2018 13:37

Dobrý den, dotazy ze Zámrsku nahrávejte na nějaké úložiště, asi nikdo si nebude stahovat celou matriku.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Turkovice, narození, česky, kurent

Příspěvekod 21milan » pát srp 24, 2018 23:48

Četl bych to takto:

Otec: Joseph Schreiber bednář z Turkovic 19, syn Wacslawa Schreiber krejčího z Nového Dvora 60 Panství Podhořany, kraje Čáslavského..... a matky Kateřiny dcery Lidmily Doubek Nájemnice ze Zbyslavi (??) 18. Panství Ronov kraje Čáslavského.Náboženství katolické
Matka: Catharina vlstní dcera Jana Horáka mistra obuvnického z Nového dvora č. 61,.a matka Anny dcery po Wacslawovi Hlavaček vejminkářovi z Bukoviny č. 22 Panství Podhořenský Čáslavský. náboženství katolické

A ještě mám dotaz - na levé straně na skenovaných stran je jako třetí dole zapsané narození dítě, holka "ANNA"

Václava Schreiber nar. 21.října 1834 a 22. října pokřtěný v Turkovicích čp.19
Kmotr - Václav Dubišar, tkadlec z Turkovic - náb. katolického
Anna Poláková manželka Jana Poláka, familianta z Nového Dvora čp.68
bába - Barbora Vítek z Turkovic čp.17
Kněz - Jan Vacek, farář
Uživatelský avatar
21milan
 
Příspěvky: 412
Registrován: stř pro 28, 2016 0:53
Oblast pátrání: Kladno, Buštěhrad, Dobřichovice, Škvorec, Český Brod, Úvaly, Poděbrady, Slaný, Jílové u Prahy, Cerhovice, Hradec Králové, Zbiroh, Unhošť, Motyčín, Praha, Rovensko pod Troskami, Sobotka, Kost, Doubek, Hradešín, Přivětice u Rokycan, Karlík, Lety, Velíš, Podhradí, Zbiroh, Smečno, Makotřasy, Pletený Újezd, Valdek, Hnidousy, Dříň, Štěpánov, Beroun,


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků