Oddaní - Veverské Knínice 1806 - VYŘEŠENO

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Oddaní - Veverské Knínice 1806 - VYŘEŠENO

Příspěvekod kubaj » sob črc 21, 2018 9:29

Dobrý den,

našel jsem záznam z 19.2.1806 o svatbě: prosím o pomoc s přečtením a doměnkou:

Inf... Jacob (24 let) ..... Frantz? Jelínek (č.p. 42) ... Barbara (23 let) ....... (č.p. 23)
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/4595/?strana=12

Bohužel to nemohu s nikým spojit, protože jediný záznam, který odpovídá datově ja zápis o narození Jakuba 26. 7. 1783, ale je to zápis bez jakýkoliv dalších informací
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/4591/?strana=110

Tušíte proč? Mohl by to být tento Jakub? Jak zjistit rodiče?

Děkuji
Naposledy upravil kubaj dne pon črc 23, 2018 9:32, celkově upraveno 3
kubaj
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 20, 2018 21:54
Oblast pátrání: Česko

Re: Oddaní - Veverské Knínice 1806

Příspěvekod rebeka » sob črc 21, 2018 9:44

kubaj píše:Bohužel to nemohu s nikým spojit, protože jediný záznam, který odpovídá datově ja zápis o narození Jakuba 26. 7. 1783, ale je to zápis bez jakýkoliv dalších informací
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=110

Tušíte proč? Mohl by to být tento Jakub? Jak zjistit rodiče?

Děkuji


Vidím tam zápis inter spurios - mezi nemanželskými. Hledejte tedy mezi zápisy nemanž. dětí.
rebeka
 
Příspěvky: 790
Registrován: úte srp 24, 2010 16:08

Re: Oddaní - Veverské Knínice 1806

Příspěvekod rebeka » sob črc 21, 2018 9:49

kubaj píše:Jelinek Jacob (24 let)syn Frantz Jelínek (č.p. 42) ... Barbara (23 let) dcera po zemřelém Vavřinci Kristkovi (č.p. 23)
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=12
rebeka
 
Příspěvky: 790
Registrován: úte srp 24, 2010 16:08

Re: Oddaní - Veverské Knínice 1806

Příspěvekod GEN-ZB » sob črc 21, 2018 9:53

Jelínek Jakub, syn Františka Jelínka ???
Barbora, dcera zemřelého Laurenc (Vavřinec) Kristek ????

Vaši domněnku Vám nepotvrdím. Je to hodně odvážná teorie.
GEN-ZB
 
Příspěvky: 448
Registrován: pon dub 30, 2018 16:38

Re: Oddaní - Veverské Knínice 1806

Příspěvekod filmovymaniak » sob črc 21, 2018 10:14

Dobrý den,
nemanželské děti se někdy zapisovaly do zvláštní části matrik,
zkuste ji v této knize najít. Jinak je zajímavé, že tam není uvedena ani jeho matka.
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2346
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: Oddaní - Veverské Knínice 1806

Příspěvekod kubaj » sob črc 21, 2018 13:17

Sekci nemanželských jsem tam bohužel nenašel - děkuji za pomoc

Kdyby se někomu podařilo přelištit zbytek zápisu oddaných - možná by mě to mohlo posunout... - nechávám ještě otevřené

Frantze Jelínka rovněž nemohu najít - ani v narozených, ani v sezdaných ani mezi mrtvými - alespoň podle rejstříků...
kubaj
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 20, 2018 21:54
Oblast pátrání: Česko

Re: Oddaní - Veverské Knínice 1806

Příspěvekod rebeka » ned črc 22, 2018 19:58

Doplňuji zbytek čtení:

Franz Jelinek Inmann, Vavřinec Kristek Inmann
Svědci: Josef Valeš Viertler, Andreas Carda, Bauer

Ten Franz tam opravdu nikde není...
rebeka
 
Příspěvky: 790
Registrován: úte srp 24, 2010 16:08

Re: Oddaní - Veverské Knínice 1806

Příspěvekod Zora » ned črc 22, 2018 20:11

Musíte hledat v okolí - Franz Jelínek je uveden jako Inemann, tedy vůbec nebyl vázán na dům, ale stěhoval se za prací.
Ostrovačice, Říčky, Říčany, možná Domašov... Zkuste i matriku oddaných ( hledejte matku, případně někde výskyt jejího příjmení)

Jakub je zapsán jako syn Franze Jelínka, neměl by být být nemanželský... před r. 1800 se legitimizace skoro nevyskytují.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Oddaní - Veverské Knínice 1806

Příspěvekod Zora » pon črc 23, 2018 8:31

kubaj píše:Dobrý den,

našel jsem záznam z 19.2.1806 o svatbě: prosím o pomoc s přečtením a doměnkou:

Inf... Jacob (24 let) ..... Frantz? Jelínek (č.p. 42) ... Barbara (23 let) ....... (č.p. 23)
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/4595/?strana=12

Bohužel to nemohu s nikým spojit, protože jediný záznam, který odpovídá datově ja zápis o narození Jakuba 26. 7. 1783, ale je to zápis bez jakýkoliv dalších informací
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/4591/?strana=110

Tušíte proč? Mohl by to být tento Jakub? Jak zjistit rodiče?

Děkuji


Dobrý den, vy s těmi Jelínky máte pořád nějaký problém. Je třeba vycházet z faktu, že uprostřed Vaší "oblasti" bylo panství Veveří. Lidé se přesouvali podle toho, kde byla práce, nebo kam je vrchnost poslala, navíc přibývali noví lidé, které si vrchnost sa sebou přivedla nebo povolala, stejně tak i odcházeli.

Snažila jsem se hledat Jakuba, syna Franze v okolí, úspěšná jsem nebyla. (mohla sjem se přehlédnout)
Víte něco o této manželské dvojici - kde se jim rodily děti a podobně, kdy kdo z nich zemřel? Vzhledem k tomu, co jsem našla od Vás na fóru k rodu Jelínků, tak si nemohu vyhledané zápisy nijak pospojovat, nevidím "vám do karet".
Zdá se mně, že děti manželského páru Jakub + Barbora se nerodily ve Veverských Knínicích, čili nevím, jak - kde (ve smyslu výskytu této manželské dvojice) jste na tuto dvojici přišel.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Oddaní - Veverské Knínice 1806

Příspěvekod kubaj » pon črc 23, 2018 8:46

Dobrý den,

to máte pravdu :)

narazil jsem na ten sňatek náhodou - v rejstříku - ale Jakuba (z té doby), ani Frantze nebo žádné jiné jejich děti v rodokmenu nemám (tj. ani žádný jiný záznam jsem nenašel)... Už dělám jen takový "fine tuning", tak jsem si říkal, jestli ještě něco neobjevím....

Zajímal mě ten konec zápisu u nich v knize oddaných jestli se z toho něco nedá vyčíst...
kubaj
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 20, 2018 21:54
Oblast pátrání: Česko

Re: Oddaní - Veverské Knínice 1806

Příspěvekod Zora » pon črc 23, 2018 9:29

GEN-ZB píše:Jelínek Jakub, syn Františka Jelínka ???
Barbora, dcera zemřelého Laurenc (Vavřinec) Kristek ????
oba rodiče byli označeni jako Inemann, totéž i v zápise narození Brbory inquilinus - tedy ten , kdo nebydlí ve vlastním domě.
To už Vám přečetli výše kolegové, pokud fakt něco zbývá, tak to sem přepište, prosím.

Tady narození jediné Barbory, dcery Kristka Vavřince, kterou jsem našla. Pozor na věk, značně se liší od věku u svatby (teda pokud dobře počítám)
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=102
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Oddaní - Veverské Knínice 1806

Příspěvekod kubaj » pon črc 23, 2018 9:32

Děkuji - více z toho už asi nezjistíme - dávám tedy vyřešeno a moc děkuji za pomoc.
kubaj
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 20, 2018 21:54
Oblast pátrání: Česko


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků