fa. Tulln st. Stephan, Rakousko, něm. cca 1620

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

fa. Tulln st. Stephan, Rakousko, něm. cca 1620

Příspěvekod Zora » čtv črc 19, 2018 10:38

http://data.matricula-online.eu/de/oest ... F01/?pg=82

První zápis
...nomine Mathias, patrini Mathias Sager (není podstatné),
parents BartholomeSti? Bartholome. Sti?
Potřebovala bych aspoň v náznaku jméno a příjmení otce, Mělo by tam asi být Bartholomeus St..., nějak si to zřejmě zkrátili...

Děkuji, Zora
Naposledy upravil Zora dne čtv črc 19, 2018 18:20, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: fa. Tulin st. Stephan, Rakousko, něm. cca 1620

Příspěvekod filmovymaniak » čtv črc 19, 2018 10:43

dobrý den,
já mám několik variant Stainer
Staimr
To 3. může být i e , ale v jiných slovech ho píše zřetelněji
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2346
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: fa. Tulin st. Stephan, Rakousko, něm. cca 1620

Příspěvekod Zora » čtv črc 19, 2018 10:57

viewtopic.php?f=9&t=42789&p=192240&hilit=tulin#p192240

Už jsem tady měla "podobné" příjmení jednou, problém je v tom, že hledám příjmení Stieglmayer, ale ono se psalo strašně různě, mám zápisy i Stygmar, Stiemar a další zkomoleniny.

viewtopic.php?f=9&t=42789&p=192240&hilit=tulin#p192240

Takže mně jde v podstatě o jen ujištění, zda některá písmena v možné příjmení napovídají, že by se snad mohlo jednat o ono hledané. (Moc se z toho nedá vyčíst)
Dítě, které hledám, by se mělo jmenovat Bartholomeus, křestní jméno otce ale neznám...
Tady mě navíc mate fakt, zda je tam napsáno
Bartholomeus ...
Nebo BartoholeSt...

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: fa. Tulin st. Stephan, Rakousko, něm. cca 1620

Příspěvekod zburget » čtv črc 19, 2018 13:18

Já bych řekl, že je tam napsáno Bartholome Steimr - ale píšete, že jde o jméno dítěte, kdeřto tady je to otec. Dítě se Matthias
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: fa. Tulin st. Stephan, Rakousko, něm. cca 1620

Příspěvekod Zora » čtv črc 19, 2018 14:03

zburget píše:Já bych řekl, že je tam napsáno Bartholome Steimr - ale píšete, že jde o jméno dítěte, kdeřto tady je to otec. Dítě se Matthias


Jasně, nezaměňuji, jméno, otce a syna, jen se snažím najít výskyt tohoto příjmení. Vůbec si totiž nejsem jistá, zda mám dostačující údaje na to, abych hledala v této matrice. Ze zápisu u druhé svatby již - na území Moravy - by měl Bartholomeus (tedy dítě) pocházet z obce Langenrohr.

Nevím ani, zda se v Rakousku nenachází ještě další obec stejného názvu.
http://data.matricula-online.eu/de/oest ... F01/?pg=85

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: fa. Tulin st. Stephan, Rakousko, něm. cca 1620

Příspěvekod zburget » čtv črc 19, 2018 17:30

Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: fa. Tulin st. Stephan, Rakousko, něm. cca 1620

Příspěvekod Zora » čtv črc 19, 2018 17:36

https://mapy.cz/zakladni?planovani-tras ... 7D&rt=&rt=

Jinou jsem nenašla, problém je ale v tom, že se jedná o rok cca 1620, obec mohla zaniknout, změnit název, spojit se s další... proto jsem psala, že si nejsem jistá, zda hledám ve správné farnosti.
Navíc Langenrohr spadal cca od r. 1650 pod další farnost, takže nevím, kam vlastně z této obce chodili do kostela...
Další indicie - nemusí být správná- říká, že Bartholomeus Stieglmayer pocházel ze Štýrska... je to bádání na delší dobu, ale jakési spojitosti jsem už našla.... jde mně hlavně o to čtení, na které prostě nevidím.

Nejsem si ani jista tím, jak to bylo " s přesunem Bartoloměje k nám, protože v nejstarší matrice jsou jakési matné stopy po ještě starším Stieglmayerovi... snad možná otec, který sem přišel s malým synem... zatím vůbec nevím...
Dochoval se pouze zápis druhé svatby Bartoloměje, bohužel ani zápis první svatby ani další stopy manželkách , či zemřelém manželovi první ženy Bartoloměje......
Uvidíme, jestli ty své předky ještě rozpletu... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků