N 1688 Příbram

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

N 1688 Příbram

Příspěvekod janamic » sob čer 16, 2018 13:00

Druhý zápis odzdola vlevo, prosím kontrolu a doplnění
3.12. Pokřtěn jest Tomáš syn Jana Kot.....? (ráda bych zde viděla Kota, ale je to v přehybu knihy, myslíte, že tam není více písmenek?) z K...... Mleyna a Salomeny jeho ženy. Levans: Pan Zykmund Machula/machulka?. test: Pan Gotfrid S... ........ .......... Pa.... z mleyna ...... Reytů?
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/13104/14#
Naposledy upravil janamic dne sob čer 16, 2018 18:00, celkově upraveno 1
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: N 1688 Příbram

Příspěvekod Slim » sob čer 16, 2018 14:05

Podle mě tam je Kota a i zbytek čtu shodně jako Vy, akorát nechápu proč si genealogové tak často pletou vlevo a vpravo, nejste první případ, oči jsem si mohl vykoukat na té prakticky nečitelné pravé straně a Tomáše jsem neviděl :)
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: N 1688 Příbram

Příspěvekod janamic » sob čer 16, 2018 17:59

Děkuji, omlouvám se moc a opravuji dotaz. Levá a pravá je pro mne fakt problém, doma místo vlevo používáme slovo hodinky :-)
Myslíte, že by nešlo ještě vydolovat pár písmenek z názvů mlýnů?
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: N 1688 Příbram

Příspěvekod Slim » sob čer 16, 2018 18:52

Bohužel, sken je velmi špatný, plný kompresních artefaktů, takže ani grafickýma korekcema jsem neuviděl nic více. Jen rok není 1688 ale 1689. Pokud bych vytušoval co tam je, tak možná „z Podhradeckýho mlejna“. Ale domnívám se, že se mohlo jednat i o Hradecký mlýn, kde Kotové až do roku 1754 mleli, blíže viz zde https://mlynhradek.webnode.cz/news/historie-mlyna/ , bohužel není jasné od kdy.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: N 1688 Příbram

Příspěvekod janamic » sob čer 16, 2018 19:56

Jméno Kot se vyskytuje již v březnické městské knize v 15. století, Kotů(Kottů) je tam tedy hodně, snažím se jednotlivé rody rozplétat. Na Hrádeckém mlýně (fara Bubovice) byl v té době jiný Kott - Matěj. Můj Jan s ženou Salomenou původně byli na Xaverovském mlýně , v roce 1678 na blíže neurčeném Novém mlýně (fara Bubovice), záhada je dítě narozené v r. 1682 v Pročevilech, kde žádný mlýn není. Potom mám až tento zápis v příbramské matrice, proto by mě moc zajímalo, kde v té době byli. Jejich další působiště byl Bohutín.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků