Karviná Bacza(Bača) 1904

Zde je prostor pro prosby těch, co si nevědí rady se čtením nějakého rukopisu. Vyřešené problémy prosím označte.
Pravidla fóra
Pokud potřebujete pomoc s přečtěním nebo přeložením nějakého záznamu, dodržujte prosím tyto zásady, pomůžete tím všem zúčastněným:

1. Do předmětu zprávy patří např: Narození 1778 Opava latina obec (farnost, oblast) nebo Příčina úmrtí 1850 němčina obec (farnost, oblast) (Předmět typu Prosím o přečtení a přeložení nebo Prosba opravdu správně není)

2. Vždy napište do těla zprávy to co sami přečtete, i kdyby to mělo být chybně nebo torzovitě. Váš zápis: .... Marie ? (asi Richter?), dcera ..... a .... je pro nás povzbuzením k pomoci a ocenění snahy, žádná snaha o přečtení textu z vaší strany bude znamenat, že vám pravděpodobně nikdo nepomůže. Chybně přečtený text znamená jenom tolik, že vám jej opravíme, hlavu vám trhat nebo smát se vám nebudeme.

4. Ideálně se snažte dát odkaz na obrázek z jiného zdroje (zdigitalizované matriky), či nějakého úložiště (např. disk google, one drive atd. - pozor na nastavení sdílení), ať data našeho fóra zbytečně nebobtnají. Pokud přesto vkládáte obrázek k přečtení přímo sem, pamatujte na dostatečnou velikost - raději posunujeme posuvníkem než odbíháme pro lupu.

5. Vždy (pokud je to možné) je lepší, když je na obrázku více textu pro porovnání (ideálně celá strana). Zde opět platí, že ideální zdroj je zdigitalizovaná matrika, která poskytuje ideální vzorek daného rukopisu.

6. Prosíme žadatele, aby po vyřešení doplnili do začátku nadpisu v prvním příspěvku text: "VYŘEŠENO". Prosím ne třeba nakonec "hotovo". Lépe se pak třídí. Postup:
Otevřete vlastní (první) zprávu, najděte tlačítko "Upravit" - Kliknout a můžete upravovat původní text.
V tomto prvním příspěvku doplňte do předmětu jako první slovo VYŘEŠENO.
Potom tlačítko "ODESLAT" a všichni jsme spokojeni.

Děkuji tímto: zrnkapísku, stanley4, TKempny a Zora

Karviná Bacza(Bača) 1904

Příspěvekod jardaepp » ned čer 10, 2018 8:27

Dobrý den, prosím o pomoc s určením místa u Martina Baczi(Bači) - Knecht aus ....... (asi Lubinka, ale nemůžu nic najít) Bz. Turnow a u Marie geb. Banat. Moc děkuji.http://digi.archives.cz/da/permalink?xid=be917b72-f13c-102f-8255-0050568c0263&scan=127
jardaepp
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned zář 25, 2011 9:14
Bydliště: Praha

Re: Karviná Bacza(Bača) 1904

Příspěvekod Slim » ned čer 10, 2018 9:15

Bude se jednat u Lubinku u Tarnowa v Polsku (Rakousko-Uherská Halič), nikoliv u Turnova. Jodlowka z poznámky je na sever od Lubinky, kde je tam i kostel Neposkrněného srdce Mariina v Štěpánovicích, v jehož matrice bych asi hledal záznam narození.

https://mapy.cz/s/2JfKK
Slim
 
Příspěvky: 2461
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Karviná Bacza(Bača) 1904

Příspěvekod jardaepp » ned čer 10, 2018 10:22

Moc a moc děkuji!!! Bohužel digitalizaci jsem nenašel.
jardaepp
 
Příspěvky: 104
Registrován: ned zář 25, 2011 9:14
Bydliště: Praha


Zpět na Čtení starých materiálů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: beatrix, filmovymaniak a 4 návštevníků