narození 1846 Divišov. čeština

Zde je prostor pro prosby těch, co si nevědí rady se čtením nějakého rukopisu. Vyřešené problémy prosím označte.
Pravidla fóra
Pokud potřebujete pomoc s přečtěním nebo přeložením nějakého záznamu, dodržujte prosím tyto zásady, pomůžete tím všem zúčastněným:

1. Do předmětu zprávy patří např: Narození 1778 Opava latina obec (farnost, oblast) nebo Příčina úmrtí 1850 němčina obec (farnost, oblast) (Předmět typu Prosím o přečtení a přeložení nebo Prosba opravdu správně není)

2. Vždy napište do těla zprávy to co sami přečtete, i kdyby to mělo být chybně nebo torzovitě. Váš zápis: .... Marie ? (asi Richter?), dcera ..... a .... je pro nás povzbuzením k pomoci a ocenění snahy, žádná snaha o přečtení textu z vaší strany bude znamenat, že vám pravděpodobně nikdo nepomůže. Chybně přečtený text znamená jenom tolik, že vám jej opravíme, hlavu vám trhat nebo smát se vám nebudeme.

4. Ideálně se snažte dát odkaz na obrázek z jiného zdroje (zdigitalizované matriky), či nějakého úložiště (např. disk google, one drive atd. - pozor na nastavení sdílení), ať data našeho fóra zbytečně nebobtnají. Pokud přesto vkládáte obrázek k přečtení přímo sem, pamatujte na dostatečnou velikost - raději posunujeme posuvníkem než odbíháme pro lupu.

5. Vždy (pokud je to možné) je lepší, když je na obrázku více textu pro porovnání (ideálně celá strana). Zde opět platí, že ideální zdroj je zdigitalizovaná matrika, která poskytuje ideální vzorek daného rukopisu.

6. Prosíme žadatele, aby po vyřešení doplnili do začátku nadpisu v prvním příspěvku text: "VYŘEŠENO". Prosím ne třeba nakonec "hotovo". Lépe se pak třídí. Postup:
Otevřete vlastní (první) zprávu, najděte tlačítko "Upravit" - Kliknout a můžete upravovat původní text.
V tomto prvním příspěvku doplňte do předmětu jako první slovo VYŘEŠENO.
Potom tlačítko "ODESLAT" a všichni jsme spokojeni.

Děkuji tímto: zrnkapísku, stanley4, TKempny a Zora

narození 1846 Divišov. čeština

Příspěvekod mrti » stř čer 06, 2018 18:02

Poprosím místní odborníky a odbornice o pomoc s překladem zápisů narození vnuků dvou bratrů Antonína a Františka. Hlavně by mě moc zajímalo místo odkud jsou protože jsou první v našem městečku... děkuji za jakoukoliv odpověď.


třetí zápis vlevo narození syna: Antonín otec František Cudlín tkadlec z Divišova syn Antonína Cudlína vysloužilého vojáka z ..Ludni......?......matky Lidmily rozené Tiché z Divišova

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/4925/9Druhý zápis vlevo narození syna: Jan otec Jan Cudlín ........z Divišova 99 syn Františka Cudlína ..?....z ..?....na....?...matky J................?

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/4925/8
mrti
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte zář 03, 2013 18:53

Re: narození 1846 Divišov. čeština

Příspěvekod beatrix » stř čer 06, 2018 18:30

FC...z Ledče, panství Ledeč a matky Ludmily roz. Tichové (Tiché?)...
JC, mistr ševcovský..., syn Frant. C., zedníka z Ledče na Ledečsku a matky Johanny roz. Javůrek z Divišova
beatrix
 
Příspěvky: 38
Registrován: sob čer 02, 2018 23:07

Re: narození 1846 Divišov. čeština

Příspěvekod Zora » stř čer 06, 2018 20:01

Sňatky otců jste v Divišově nenašel? Obě matky odsud pocházely.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 13862
Registrován: čtv kvě 31, 2012 15:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Čtení starých materiálů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Rebeca a 2 návštevníků