narození 1842 Dobřichov - Cerhenice kurent

Zde je prostor pro prosby těch, co si nevědí rady se čtením nějakého rukopisu. Vyřešené problémy prosím označte.
Pravidla fóra
Pokud potřebujete pomoc s přečtěním nebo přeložením nějakého záznamu, dodržujte prosím tyto zásady, pomůžete tím všem zúčastněným:

1. Do předmětu zprávy patří např: Narození 1778 Opava latina obec (farnost, oblast) nebo Příčina úmrtí 1850 němčina obec (farnost, oblast) (Předmět typu Prosím o přečtení a přeložení nebo Prosba opravdu správně není)

2. Vždy napište do těla zprávy to co sami přečtete, i kdyby to mělo být chybně nebo torzovitě. Váš zápis: .... Marie ? (asi Richter?), dcera ..... a .... je pro nás povzbuzením k pomoci a ocenění snahy, žádná snaha o přečtení textu z vaší strany bude znamenat, že vám pravděpodobně nikdo nepomůže. Chybně přečtený text znamená jenom tolik, že vám jej opravíme, hlavu vám trhat nebo smát se vám nebudeme.

4. Ideálně se snažte dát odkaz na obrázek z jiného zdroje (zdigitalizované matriky), či nějakého úložiště (např. disk google, one drive atd. - pozor na nastavení sdílení), ať data našeho fóra zbytečně nebobtnají. Pokud přesto vkládáte obrázek k přečtení přímo sem, pamatujte na dostatečnou velikost - raději posunujeme posuvníkem než odbíháme pro lupu.

5. Vždy (pokud je to možné) je lepší, když je na obrázku více textu pro porovnání (ideálně celá strana). Zde opět platí, že ideální zdroj je zdigitalizovaná matrika, která poskytuje ideální vzorek daného rukopisu.

6. Prosíme žadatele, aby po vyřešení doplnili do začátku nadpisu v prvním příspěvku text: "VYŘEŠENO". Prosím ne třeba nakonec "hotovo". Lépe se pak třídí. Postup:
Otevřete vlastní (první) zprávu, najděte tlačítko "Upravit" - Kliknout a můžete upravovat původní text.
V tomto prvním příspěvku doplňte do předmětu jako první slovo VYŘEŠENO.
Potom tlačítko "ODESLAT" a všichni jsme spokojeni.

Děkuji tímto: zrnkapísku, stanley4, TKempny a Zora

narození 1842 Dobřichov - Cerhenice kurent

Příspěvekod evavel » úte čer 05, 2018 14:17

Prosím o přečtení a doplnění chybějícím jmen :
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/5005/71 - 2.zápis :
otec Jozef Kacin sedlák z Cerhenic poddaný Cerhenic, syn Matěje Kacina sedláka z Cerhenic č.40 poddaný Cerhenic a jeho manželky Barbory rozené Hosska sedláka ze So.....
matka Anna dcera Jozefa Kla....... sedláka z Poboře č.21 panství Zirken a matky ........ rozené Kassik sedláka z Hradisska č.8 panství Kolín

Moc děkuji za pomoc
evavel
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 03, 2018 17:25
Oblast pátrání: Všetaty ...

Re: narození 1842 Dobřichov - Cerhenice kurent

Příspěvekod Boza » úte čer 05, 2018 14:30

manželky Barbory rozené Hosska sedláka ze Sobočic N: panství Zásmuk
matka Anna dcera Jozefa ?Klabzuby? sedláka z Poboře č.21 panství Lošan a matky Alžběty rozené Kassik sedláka z Hradisska č.8 panství Kolín
Boza
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte říj 13, 2015 13:56


Zpět na Čtení starých materiálů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník