Narození Dolní Bělá 1868 čeština

Zde je prostor pro prosby těch, co si nevědí rady se čtením nějakého rukopisu. Vyřešené problémy prosím označte.
Pravidla fóra
Pokud potřebujete pomoc s přečtěním nebo přeložením nějakého záznamu, dodržujte prosím tyto zásady, pomůžete tím všem zúčastněným:

1. Do předmětu zprávy patří např: Narození 1778 Opava latina obec (farnost, oblast) nebo Příčina úmrtí 1850 němčina obec (farnost, oblast) (Předmět typu Prosím o přečtení a přeložení nebo Prosba opravdu správně není)

2. Vždy napište do těla zprávy to co sami přečtete, i kdyby to mělo být chybně nebo torzovitě. Váš zápis: .... Marie ? (asi Richter?), dcera ..... a .... je pro nás povzbuzením k pomoci a ocenění snahy, žádná snaha o přečtení textu z vaší strany bude znamenat, že vám pravděpodobně nikdo nepomůže. Chybně přečtený text znamená jenom tolik, že vám jej opravíme, hlavu vám trhat nebo smát se vám nebudeme.

4. Ideálně se snažte dát odkaz na obrázek z jiného zdroje (zdigitalizované matriky), či nějakého úložiště (např. disk google, one drive atd. - pozor na nastavení sdílení), ať data našeho fóra zbytečně nebobtnají. Pokud přesto vkládáte obrázek k přečtení přímo sem, pamatujte na dostatečnou velikost - raději posunujeme posuvníkem než odbíháme pro lupu.

5. Vždy (pokud je to možné) je lepší, když je na obrázku více textu pro porovnání (ideálně celá strana). Zde opět platí, že ideální zdroj je zdigitalizovaná matrika, která poskytuje ideální vzorek daného rukopisu.

6. Prosíme žadatele, aby po vyřešení doplnili do začátku nadpisu v prvním příspěvku text: "VYŘEŠENO". Prosím ne třeba nakonec "hotovo". Lépe se pak třídí. Postup:
Otevřete vlastní (první) zprávu, najděte tlačítko "Upravit" - Kliknout a můžete upravovat původní text.
V tomto prvním příspěvku doplňte do předmětu jako první slovo VYŘEŠENO.
Potom tlačítko "ODESLAT" a všichni jsme spokojeni.

Děkuji tímto: zrnkapísku, stanley4, TKempny a Zora

Narození Dolní Bělá 1868 čeština

Příspěvekod neona » úte kvě 15, 2018 23:23

Hezký dem,prosím o pomoc přečtením zápisu 10.12. dítě Marie otec Rauner Josef,děda Petr Rauner a manželka Marie PŘIJMENÍ za svobodna nepřečtu,děkuji!

http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... w=253&h=93
neona
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv dub 05, 2018 23:59
Oblast pátrání: praha

Re: Narození Dolní Bělá 1868 čeština

Příspěvekod Boza » stř kvě 16, 2018 10:33

Dobrý den, čtu tam:

Rauner Josef, šenkýř Neustadtlu c. 16, syn Petra Raunera, výměnkáře Neustadtlu c. 27 a matky Marie rozené Gruber Neustadtlu c. 20
Široká Barbora, dcera + Josefa Širokýho, šenkýře, Neustadtlu c. 39 a matky Johanny rozené Stöckl, Neustadtlu c. 39
Boza
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte říj 13, 2015 13:56


Zpět na Čtení starých materiálů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník