Narození 1838 Měchenice čeština

Zde je prostor pro prosby těch, co si nevědí rady se čtením nějakého rukopisu. Vyřešené problémy prosím označte.
Pravidla fóra
Pokud potřebujete pomoc s přečtěním nebo přeložením nějakého záznamu, dodržujte prosím tyto zásady, pomůžete tím všem zúčastněným:

1. Do předmětu zprávy patří např: Narození 1778 Opava latina obec (farnost, oblast) nebo Příčina úmrtí 1850 němčina obec (farnost, oblast) (Předmět typu Prosím o přečtení a přeložení nebo Prosba opravdu správně není)

2. Vždy napište do těla zprávy to co sami přečtete, i kdyby to mělo být chybně nebo torzovitě. Váš zápis: .... Marie ? (asi Richter?), dcera ..... a .... je pro nás povzbuzením k pomoci a ocenění snahy, žádná snaha o přečtení textu z vaší strany bude znamenat, že vám pravděpodobně nikdo nepomůže. Chybně přečtený text znamená jenom tolik, že vám jej opravíme, hlavu vám trhat nebo smát se vám nebudeme.

4. Ideálně se snažte dát odkaz na obrázek z jiného zdroje (zdigitalizované matriky), či nějakého úložiště (např. disk google, one drive atd. - pozor na nastavení sdílení), ať data našeho fóra zbytečně nebobtnají. Pokud přesto vkládáte obrázek k přečtení přímo sem, pamatujte na dostatečnou velikost - raději posunujeme posuvníkem než odbíháme pro lupu.

5. Vždy (pokud je to možné) je lepší, když je na obrázku více textu pro porovnání (ideálně celá strana). Zde opět platí, že ideální zdroj je zdigitalizovaná matrika, která poskytuje ideální vzorek daného rukopisu.

6. Prosíme žadatele, aby po vyřešení doplnili do začátku nadpisu v prvním příspěvku text: "VYŘEŠENO". Prosím ne třeba nakonec "hotovo". Lépe se pak třídí. Postup:
Otevřete vlastní (první) zprávu, najděte tlačítko "Upravit" - Kliknout a můžete upravovat původní text.
V tomto prvním příspěvku doplňte do předmětu jako první slovo VYŘEŠENO.
Potom tlačítko "ODESLAT" a všichni jsme spokojeni.

Děkuji tímto: zrnkapísku, stanley4, TKempny a Zora

Narození 1838 Měchenice čeština

Příspěvekod neona » úte kvě 08, 2018 23:05

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/12766/152

Prosím o pomoc s rozluštěním zápisu,dcera Anna,otec Václav Smíšek dále vůbec nepřečtu....matka Kateřina otec František Jarka dále také nic,děkuji moc!
zápis s číslem domu 2.
neona
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv dub 05, 2018 23:59
Oblast pátrání: praha

Re: Narození 1838 Měchenice čeština

Příspěvekod krasan » stř kvě 09, 2018 10:17

neona píše:http://ebadatelna.soapraha.cz/d/12766/152

Prosím o pomoc s rozluštěním zápisu,dcera Anna,otec Václav Smíšek chalupník z ? Mnechnic 2, jeho otec byl Václav Smíšek, sedlák z Klince 16 a matka Veronika roz. ?Buchartová z Velkých ? č.20dále vůbec nepřečtu....matka Kateřina otec František Jarka sedlák z Březového 1 a + matky Evy roz. ? Koucké z ?Břežlan 1dále také nic,děkuji moc!
zápis s číslem domu 2.

Ostatní nechám na zkušenějších
krasan
 
Příspěvky: 228
Registrován: úte dub 22, 2014 14:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....


Zpět na Čtení starých materiálů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků