Narodenie 02.04.1753

Zde je prostor pro prosby těch, co si nevědí rady se čtením nějakého rukopisu. Vyřešené problémy prosím označte.
Pravidla fóra
Pokud potřebujete pomoc s přečtěním nebo přeložením nějakého záznamu, dodržujte prosím tyto zásady, pomůžete tím všem zúčastněným:

1. Do předmětu zprávy patří např: Narození 1778 Opava latina obec (farnost, oblast) nebo Příčina úmrtí 1850 němčina obec (farnost, oblast) (Předmět typu Prosím o přečtení a přeložení nebo Prosba opravdu správně není)

2. Vždy napište do těla zprávy to co sami přečtete, i kdyby to mělo být chybně nebo torzovitě. Váš zápis: .... Marie ? (asi Richter?), dcera ..... a .... je pro nás povzbuzením k pomoci a ocenění snahy, žádná snaha o přečtení textu z vaší strany bude znamenat, že vám pravděpodobně nikdo nepomůže. Chybně přečtený text znamená jenom tolik, že vám jej opravíme, hlavu vám trhat nebo smát se vám nebudeme.

4. Ideálně se snažte dát odkaz na obrázek z jiného zdroje (zdigitalizované matriky), či nějakého úložiště (např. disk google, one drive atd. - pozor na nastavení sdílení), ať data našeho fóra zbytečně nebobtnají. Pokud přesto vkládáte obrázek k přečtení přímo sem, pamatujte na dostatečnou velikost - raději posunujeme posuvníkem než odbíháme pro lupu.

5. Vždy (pokud je to možné) je lepší, když je na obrázku více textu pro porovnání (ideálně celá strana). Zde opět platí, že ideální zdroj je zdigitalizovaná matrika, která poskytuje ideální vzorek daného rukopisu.

6. Prosíme žadatele, aby po vyřešení doplnili do začátku nadpisu v prvním příspěvku text: "VYŘEŠENO". Prosím ne třeba nakonec "hotovo". Lépe se pak třídí. Postup:
Otevřete vlastní (první) zprávu, najděte tlačítko "Upravit" - Kliknout a můžete upravovat původní text.
V tomto prvním příspěvku doplňte do předmětu jako první slovo VYŘEŠENO.
Potom tlačítko "ODESLAT" a všichni jsme spokojeni.

Děkuji tímto: zrnkapísku, stanley4, TKempny a Zora

Narodenie 02.04.1753

Příspěvekod finnrose » pát kvě 04, 2018 19:42

Dobrý večer,
prosím len o prečítanie mena. Predpokladám, že je to asi František, ale zbytku za menom nerozumiem. Dvojičky to nie sú, lebo tie sa na ďalších stranách uvádzajú ako gemelli ...et... Hľadám už 8 rokov bezúspešne predka menom Anton Kabát. Podľa veku pri úmrtí v Prostředním Poříčí v 1813 a lokality narodenia by tento mohol sedieť. Tá poznámka pri narodení by nemohla mať súvis s prípadnou zmenou mena do r. 1780, kedy sa mu narodilo 1. dieťa? Žiaľ ani jeho sobáš som nenašiel, lebo pri narodení a sobášoch jeho detí sa u neho uvádzali 3 rôzne manželky. V prílohe zasielam len výrez z matriky, nakoľko celá strana mala viac ako 500 kB.

Ďakujem.
Přílohy
Kabát 1753.JPG
finnrose
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát úno 28, 2014 20:23

Re: Narodenie 02.04.1753

Příspěvekod Polexina » pát kvě 04, 2018 20:00

Franciscus de Paula (jméno podle svatého, podobně jako Jan Nepomucký a podobně.) Dvojčata to nejsou.
P
Polexina
 
Příspěvky: 101
Registrován: stř dub 20, 2016 21:51


Zpět na Čtení starých materiálů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník