svatba 1657 latina Ježov

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

svatba 1657 latina Ježov

Příspěvekod jitkol » pon dub 30, 2018 20:53

Prosím o pomoc s přečtením - ženich je Jan, syn Jana Žižlavského z Ježova, nevěsta Margareta, dcera Martina Tr...... z Hrubicz ? (asi - nenašla jsem na mapě nic podobného) Svědkové Václav Hessek ? a Jan Snorlik (Šnorlik). http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=75 - vpravo 1.7.1657
Děkuji
Naposledy upravil jitkol dne pon dub 30, 2018 23:12, celkově upraveno 1
jitkol
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 08, 2018 10:28
Oblast pátrání: hlavně okres Hodonín - Vracov, Ježov, Žádovice, Žeravice, Skalka, Labuty, Hýsly, Kostelec u Kyjova, Syrovín, Hostějov

Re: svatba 1657 latina Ježov

Příspěvekod Zora » pon dub 30, 2018 21:14

jitkol píše:Prosím o pomoc s přečtením - ženich je Jan, syn Jana Žižlavského z Ježova, nevěsta Margareta, dcera Martina Tr...... z Hrubicz ? (asi - nenašla jsem na mapě nic podobného) Svědkové Václav Hessek ? a Jan Snorlik (Šnorlik). http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=75
Děkuji

vlevo, vpravo, datum nebo umístění zápisu, připojte, prosím. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29114
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: svatba 1657 latina Ježov

Příspěvekod jitkol » pon dub 30, 2018 21:59

Omlouvám se, zapomněla jsem - vpravo 1.7.
jitkol
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 08, 2018 10:28
Oblast pátrání: hlavně okres Hodonín - Vracov, Ježov, Žádovice, Žeravice, Skalka, Labuty, Hýsly, Kostelec u Kyjova, Syrovín, Hostějov

Re: svatba 1657 latina Ježov

Příspěvekod Entita » ned črc 01, 2018 16:54

Nejsem si jistá, jestli to dobře luštím, ale nečtu tam u nevěsty otce Martina, ale
Margaretha, dcera Weruny (Werony) ?Trceky? , a asi z Hrubic. Je vidět přímo na písmenku M u Margarethy, že je to jiné písmeno než jméno rodiče, tak si opravdu myslím, že by mohlo jít o matku Werunu. Příjmení jen hrubý odhad, víc hádám. Místo - pokud nejde o zaniklý místní název, který může třeba vyplout v nějakých dalších archiváliích, napadají mě ještě Hrobice, které pokud vím na Zlínsku také jsou, ale nejsem z Moravy, pokud je to nesmysl, omlouvám se.
Entita
 
Příspěvky: 156
Registrován: sob čer 09, 2018 21:21

Re: svatba 1657 latina Ježov

Příspěvekod jitkol » ned črc 01, 2018 19:48

Hmmm, ale první písmeno za filia nevypadá ani jako M u Margaretha, ale ani jako W u Wenceslaus o řádek níž. Tak nevím, ale i tak děkuji :)
jitkol
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 08, 2018 10:28
Oblast pátrání: hlavně okres Hodonín - Vracov, Ježov, Žádovice, Žeravice, Skalka, Labuty, Hýsly, Kostelec u Kyjova, Syrovín, Hostějov

Re: svatba 1657 latina Ježov

Příspěvekod zburget » ned črc 01, 2018 20:41

Já bych to taky četl, jako Martini. sekvence ...art... je dost jednoznačná.
dívčí jméno nevěsty bych luštil jako Trechy nebo Truhy (Druhý?) myslím, že v tom slově není "k", ale "h" - srv. první řádek záznamu - jméno kněze asi Hephkovicz a Parochus

Svědky bych četl stejně
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: svatba 1657 latina Ježov

Příspěvekod jitkol » pon črc 02, 2018 10:27

Děkuji :)
jitkol
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv úno 08, 2018 10:28
Oblast pátrání: hlavně okres Hodonín - Vracov, Ježov, Žádovice, Žeravice, Skalka, Labuty, Hýsly, Kostelec u Kyjova, Syrovín, Hostějov


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků