Svatby na zámku Vyklantice 1775 Steuer

Zde je prostor pro prosby těch, co si nevědí rady se čtením nějakého rukopisu. Vyřešené problémy prosím označte.
Pravidla fóra
Pokud potřebujete pomoc s přečtěním nebo přeložením nějakého záznamu, dodržujte prosím tyto zásady, pomůžete tím všem zúčastněným:

1. Do předmětu zprávy patří např: Narození 1778 Opava latina obec (farnost, oblast) nebo Příčina úmrtí 1850 němčina obec (farnost, oblast) (Předmět typu Prosím o přečtení a přeložení nebo Prosba opravdu správně není)

2. Vždy napište do těla zprávy to co sami přečtete, i kdyby to mělo být chybně nebo torzovitě. Váš zápis: .... Marie ? (asi Richter?), dcera ..... a .... je pro nás povzbuzením k pomoci a ocenění snahy, žádná snaha o přečtení textu z vaší strany bude znamenat, že vám pravděpodobně nikdo nepomůže. Chybně přečtený text znamená jenom tolik, že vám jej opravíme, hlavu vám trhat nebo smát se vám nebudeme.

4. Ideálně se snažte dát odkaz na obrázek z jiného zdroje (zdigitalizované matriky), či nějakého úložiště (např. disk google, one drive atd. - pozor na nastavení sdílení), ať data našeho fóra zbytečně nebobtnají. Pokud přesto vkládáte obrázek k přečtení přímo sem, pamatujte na dostatečnou velikost - raději posunujeme posuvníkem než odbíháme pro lupu.

5. Vždy (pokud je to možné) je lepší, když je na obrázku více textu pro porovnání (ideálně celá strana). Zde opět platí, že ideální zdroj je zdigitalizovaná matrika, která poskytuje ideální vzorek daného rukopisu.

6. Prosíme žadatele, aby po vyřešení doplnili do začátku nadpisu v prvním příspěvku text: "VYŘEŠENO". Prosím ne třeba nakonec "hotovo". Lépe se pak třídí. Postup:
Otevřete vlastní (první) zprávu, najděte tlačítko "Upravit" - Kliknout a můžete upravovat původní text.
V tomto prvním příspěvku doplňte do předmětu jako první slovo VYŘEŠENO.
Potom tlačítko "ODESLAT" a všichni jsme spokojeni.

Děkuji tímto: zrnkapísku, stanley4, TKempny a Zora

Svatby na zámku Vyklantice 1775 Steuer

Příspěvekod Jimb021 » pát dub 13, 2018 12:56

https://digi.ceskearchivy.cz/cs/8611/5/1369/2437/68/0

Franciscus Haverius Steuer frumenterius (obilník?) in Bona Horka, filius Michael Steuer.... Watenberga... perfonam Liber, et Francisca .... filia post....direktorem Habensemetriam?? libera ...

J. Franciscu s Will Chi..... Cameracius... Comity de Trautmansdorf et Cajetanna Gatte Camera via .... Comite de Trautmansdorf...
Jimb021
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát dub 13, 2018 12:14

Re: Svatby na zámku Vyklantice 1775 Steuer

Příspěvekod filmovymaniak » pát dub 13, 2018 16:48

Dobrý den,
trochu doplním
Franciscus Xaverius Steuer frumenterius (obilník?) in Bona Horka, filius Michael Steuer..ex oppido .. Watenberga..suam. perfonam Liber, et Francisca superstes(pozůstalá) po zemřelém (post def). Filia - dcera post Joanem ? Posselt direktorem Habrensem etiam... libera ...

J. Franciscu s Will Chirurgus ?Inratus..... Camerarius... Comity de Trautmansdorf et Cajetanna Gatte Cameraria .... Comite de Trautmansdorf...
filmovymaniak
 
Příspěvky: 876
Registrován: čtv říj 15, 2015 16:03


Zpět na Čtení starých materiálů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Boza a 1 návštěvník