Svadba r.1665 Šlapanov-němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Svadba r.1665 Šlapanov-němčina

Příspěvekod KarelN » pát bře 16, 2018 14:26

Prosba o kontrolu jména ženicha :
( r.1665) 14.5 byli oddáni Gregr Khirberger von Schonau bey Entztrsdorf in Ostereich mit Elisabeth des Georg (Jiří-vyskstuje se již v soupisu poddaných) Stephanku von Kurtzlangdorf.............................................................

V přísl.matrice se již po r.1690 vyskytuje jako Řehoř nebo Gregor Štefánek / Štefánků +1.12.1714 v 80letech / a s Elizabetou měli několik dětí. Obec se dnes jmenuje Krátká Ves.

Fond: Matrika Šlapanov NOZ 1657-1691 / okr.H.Brod - SOA Zámrsk
Přílohy
Matrika -svadba 14.5.jpg
Naposledy upravil KarelN dne pát bře 16, 2018 14:58, celkově upraveno 1
KarelN
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát bře 16, 2018 14:00
Oblast pátrání: rodopis

Re: Kontrola jména ženicha r.1665

Příspěvekod Zora » pát bře 16, 2018 14:44

Dobrý den, opravte si, prosím, předmět u příspěvku, viz naše pravidla.

Do předmětu zprávy patří např: Narození 1778 Opava latina obec (farnost, oblast) nebo Příčina úmrtí 1850 němčina obec (farnost, oblast)

Díky, Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Kontrola jména ženicha r.1665

Příspěvekod Jan » pát bře 16, 2018 17:28

Zora píše:Dobrý den, opravte si, prosím, předmět u příspěvku, viz naše pravidla.

Do předmětu zprávy patří např: Narození 1778 Opava latina obec (farnost, oblast) nebo Příčina úmrtí 1850 němčina obec (farnost, oblast)

Díky, Z.


To musíte každého buzerovat, v tomto týdnu neděláte nic jiného. Pořádek na fóru je starostí moderátorů. Pokud nemáte nic k požadavku tak se zdržte komentářů, na jiném fóru by Vás dávno vyhodili.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: Kontrola jména ženicha r.1665

Příspěvekod Rebeca » pát bře 16, 2018 17:38

Jan píše:
Zora píše:Dobrý den, opravte si, prosím, předmět u příspěvku, viz naše pravidla.

Do předmětu zprávy patří např: Narození 1778 Opava latina obec (farnost, oblast) nebo Příčina úmrtí 1850 němčina obec (farnost, oblast)

Díky, Z.


To musíte každého buzerovat, v tomto týdnu neděláte nic jiného. Pořádek na fóru je starostí moderátorů. Pokud nemáte nic k požadavku tak se zdržte komentářů, na jiném fóru by Vás dávno vyhodili.



Drahouši, váš příspěvek taky není k tématu...takže.....zameťte si před svým prahem...... a Zoru nechte být :roll:
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Re: Kontrola jména ženicha r.1665

Příspěvekod Zora » pát bře 16, 2018 17:45

Jan píše:
Zora píše:Dobrý den, opravte si, prosím, předmět u příspěvku, viz naše pravidla.

Do předmětu zprávy patří např: Narození 1778 Opava latina obec (farnost, oblast) nebo Příčina úmrtí 1850 němčina obec (farnost, oblast)

Díky, Z.


To musíte každého buzerovat, v tomto týdnu neděláte nic jiného. Pořádek na fóru je starostí moderátorů. Pokud nemáte nic k požadavku tak se zdržte komentářů, na jiném fóru by Vás dávno vyhodili.


Budu to dělat dál, Jane.
Můžete si všímat raději toho, co jsem komu v tomto týdnu dohledala , třeba byste se mohl připojit. Rozhodně na to znalosti máte.

Rebeco, děkuji. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Kontrola jména ženicha r.1665

Příspěvekod zedir » pát bře 16, 2018 20:50

Jan píše:
Zora píše:Dobrý den, opravte si, prosím, předmět u příspěvku, viz naše pravidla.

Do předmětu zprávy patří např: Narození 1778 Opava latina obec (farnost, oblast) nebo Příčina úmrtí 1850 němčina obec (farnost, oblast)

Díky, Z.


To musíte každého buzerovat, v tomto týdnu neděláte nic jiného. Pořádek na fóru je starostí moderátorů. Pokud nemáte nic k požadavku tak se zdržte komentářů, na jiném fóru by Vás dávno vyhodili.


Vám připadá vyžadování pravidel jako buzerování? Já jako moderátor jsem naopak nesmírně rád, že tu Zora nebo Svobodnik vyžadují jejich dodržování, protože i když tu jsou nyní noví moderátoři, nejsou tu 24 hodin denně a nevidí všechno, proto je nesmírně zapotřebí, aby i všichni ostatní členové fóra jednali v jejich zastoupení. Moderátoři nejsou jen od toho, aby přímo oni naprosto vše řídili a do všeho zasahovali, ale aby také nastavovali trendy a cesty, kterými se fórum a ostatní členové budou ubírat, jako bývalý moderátor byste to mohl vědět.

Ujišťuji vás, že ať už já, tak i ostatní budeme na pravidlech - a předmětu spolu se snahou obzvláště - trvat. Jestli si nějaké jednání koleduje o vyhození z fóra, tak je to právě ten váš dlouhodobý útočný tón, kterého jsou vaše příspěvky plné. Zora a ostatní, kdo vyžadují pravidla, si naopak zasluhují jen pochvalu a veřejné poděkování. Žádost o opravu předmětu je ve Čtení naprosto na místě, naopak vaše kritika těchto žádostí přesně splňuje definici vámi prohlašovaného "pokud nemáte nic k požadavku, tak se zdržte komentářů". Na jiném fóru by už dávno vyhodili vás. Pokud nejste na fóru spokojený, jistě existuje celá řada dalších, na kterých se můžete uplatnit a bude to dle vašich představ.

Toto je první a poslední varování a šance, abyste se nad sebou dlouze a pořádně zamyslel, protože vícekrát vám takové chování už tolerovat nebudu.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Svadba r.1665 Šlapanov-němčina

Příspěvekod zedir » pát bře 16, 2018 20:55

KarelN píše:Prosba o kontrolu jména ženicha :
( r.1665) 14.5 byli oddáni Gregr Khirberger von Schonau bey Entztrsdorf in Ostereich mit Elisabeth des Georg (Jiří-vyskstuje se již v soupisu poddaných) Stephanku von Kurtzlangdorf.............................................................


Četl bych to stejně, jen se mi zdá, že příjmení je zapsáno jako Khieberger (ale je to menší rozlišení, ruku do ohně za to nedám).
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Svadba r.1665 Šlapanov-němčina

Příspěvekod KarelN » sob bře 17, 2018 9:04

Dobrý den. Na fóru jsem poprvé a tak jsem zřejmě příspěvek umístil nevhodně, mrzí mě to a všem zúčastněným se omlouvám. Děkuji.
KarelN
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát bře 16, 2018 14:00
Oblast pátrání: rodopis

Re: Svadba r.1665 Šlapanov-němčina

Příspěvekod zedir » sob bře 17, 2018 9:08

KarelN píše:Dobrý den. Na fóru jsem poprvé a tak jsem zřejmě příspěvek umístil nevhodně, mrzí mě to a všem zúčastněným se omlouvám. Děkuji.


Vy se nemáte za co omlouvat, jen jste jako nováček napsal špatně předmět a po upozornění jej napsal bez námitek správně, vše ostatní je tak, jak má být, ve správné sekci, uvedl jste to, co přečtete. Když to tak budete dělat i nadále, nebojte se tu požádat o pomoc. S vámi tu problém není, ale s Janem ano, to je však jiná kapitola.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Svadba r.1665 Šlapanov-němčina

Příspěvekod pen » sob bře 17, 2018 11:01

zedir píše:
Četl bych to stejně, jen se mi zdá, že příjmení je zapsáno jako Khieberger (ale je to menší rozlišení, ruku do ohně za to nedám).


Zedire můžeš si myslím zahrávat s ohněm :-) Čtu to příjmení stejně
Uživatelský avatar
pen
 
Příspěvky: 265
Registrován: čtv dub 06, 2017 16:52


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků