VYŘEŠENO: Horní Hrachovice, N 1849, čeština

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO: Horní Hrachovice, N 1849, čeština

Příspěvekod nathan » pon srp 15, 2022 13:23

Přátelé milí,

moc prosím o pomoc s rozluštěním rodného příjmení babičky z otcovy strany.

První zápis zde: https://digi.ceskearchivy.cz/6535/120

Frantissek Brabec hawjř z Přjbra
mi, krage Pražského, sudjho
okresu Přjbramského, syn po +
Jánu Brabci, hawjři Řemičow[?]
a matky Terezie rozené [???]

Tuším tam počáteční snad H a možná koncovku -cher, ale víc nevymyslím a ani tohle bych si netroufal tvrdit.
Naposledy upravil nathan dne pon srp 15, 2022 13:51, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
nathan
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát kvě 27, 2022 18:12
Oblast pátrání: Především okresy Blansko, Brno-venkov, Havlíčkův Brod, Písek, Praha, Prostějov, Příbram. Okrajověji také Karviná, Kladno, Kutná Hora, Ostrava, Rakovník, Tábor, Teplice, Třebíč, Ústí nad Orlicí.
Rodokmen online: myheritage j.j.skrob[a]gmail.com

Re: Horní Hrachovice, N 1849, čeština

Příspěvekod pavel.m » pon srp 15, 2022 13:32

Zdravím,

nesedí mi tam moc to třetí písmenko, ale dle mě je první Z, hledal bych v tom Ziegler, vyskytuje se v dané oblasti?

PaM
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1542
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Horní Hrachovice, N 1849, čeština

Příspěvekod Mistr Jan » pon srp 15, 2022 13:36

Souhlas, Ziegler.
Jinak ze vsi Řemičowa - Řemíčov u Mladé Vožice.

Edit: vidím tam Pospíchala, toho mám v rodokmenu z téže oblasti také. Hodně jsem se svým chýnovským větvím věnoval, tady to mám na MH: https://www.myheritage.cz/site-family-t ... ID=1501170 Možná se tam někde potkáme.
Jen pozor, v jižních Čechách se dále v minulosti hodně používalo příjmí po chalupě.
J
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2933
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Horní Hrachovice, N 1849, čeština

Příspěvekod nathan » pon srp 15, 2022 13:50

Moc díky!

Ano, Ziegler dává smysl. V lokalitě se vyskytuje a když se na to teď dívám, dává mi to smysl. Jenom to Z mi přijde takové divné, ale to už jsou specifika rukopisů. :)

Ten Řemíčov jsem rozluštil, respektive už jsem věděl, že ti Brabcovi byli odtamtud. Jenom mi přišlo zvláštní, jak je to napsané, ale to asi spíš gramaticky než rukopisem.

No a jižní Čechy jsou pro mě nový terén, respektive mi tam začaly přetékat nějaké rody ze středních. Většinou tedy je to Písecko na hranici s Příbramskem, respektive Rožmitálskem. To Mladovožicko je trochu z ruky, ale spojnicí je to hornictví.

Doufám, že těch příjmí po chalupě moc neschytám, ale třeba to bude zase cenná lekce.
Uživatelský avatar
nathan
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát kvě 27, 2022 18:12
Oblast pátrání: Především okresy Blansko, Brno-venkov, Havlíčkův Brod, Písek, Praha, Prostějov, Příbram. Okrajověji také Karviná, Kladno, Kutná Hora, Ostrava, Rakovník, Tábor, Teplice, Třebíč, Ústí nad Orlicí.
Rodokmen online: myheritage j.j.skrob[a]gmail.com


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků