N, Ždírec panství Pohled, 1743, Němčina -

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

N, Ždírec panství Pohled, 1743, Němčina -

Příspěvekod Martin819 » pon led 17, 2022 0:07

Ahoj,

U přiloženého záznamu nemohu rozluštit poznámku. Zdá se, že je dopisována až později. Jedná se o text u záznamu z 24. června. Je zde dopsáno něco ve sloupci se jménem křtícího kněze a pak ve vedlejším sloupci proškrtnutá nula nad jménem křtěného dítěte. Nejprve jsem si myslel, že jde o poznámku o vydání křestního listu, ale v celé knize jsem na podobnou nenarazil a navíc mi přijde zvláštní ta nula nebo O, nebo co je to, nad jménem dítěte.

Ta poznámka mi přijde něco jako: accept ..... 30 ... 1780

Jedná se o knihu ze Zámrsku sign. 2401, strana 271, snímek 253

Předem díky za jakékoliv nápady.

Záznam - Obrázek
Celá strana - Obrázek

upraven předmět Z
Uživatelský avatar
Martin819
 
Příspěvky: 265
Registrován: čtv črc 05, 2012 15:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: N, Ždírec panství Pohled, 1743, Němčina -

Příspěvekod Zora » pon led 17, 2022 0:35

Stačil by pouze odkaz na uložiště, jeden řádek... ne tohle profes. provedení se zobrazením...

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: N, Ždírec panství Pohled, 1743, Němčina -

Příspěvekod zburget » pon led 17, 2022 9:55

Podstatné je, že výtřižek záznamu je tady úplně k ničemu, naopak chybí popsáno, kde na skenu ten záznam můžeme očekávat.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: N, Ždírec panství Pohled, 1743, Němčina -

Příspěvekod Zora » pon led 17, 2022 10:01

zburget píše:Podstatné je, že výtřižek záznamu je tady úplně k ničemu, naopak chybí popsáno, kde na skenu ten záznam můžeme očekávat.

Pravdu díš, já jsem se , bohužel, věnovala tomu, jestli je to odkaz nebo vložený sken... na dalščí aspekty jsem ani nevzdechla...Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: N, Ždírec panství Pohled, 1743, Němčina -

Příspěvekod Martin819 » úte led 18, 2022 23:03

Zora píše:Stačil by pouze odkaz na uložiště, jeden řádek... ne tohle profes. provedení se zobrazením...

Z


Vkládání odkazů na obrázky s miniaturami je skoro vždy lepší. Obzvlášť, když je odkazů v příspěvku více a miniatura dá jasně najevo, co se na konci odkazu nachází za obrázek. Není to proti pravidlům a vždy se to tu takto dělalo. Spíš mi přijde, že se tu proti nim vede osobní boj, který nemá podklad v žádných pravidlech.

zburget píše:Podstatné je, že výtřižek záznamu je tady úplně k ničemu, naopak chybí popsáno, kde na skenu ten záznam můžeme očekávat.


V původním příspěvku jsem uvedl, že jde o záznam z 24. června. Na stránce jsou velkými čísly datumy a "24" je na první pohled identifikovatelná. Podle mě lepší popis umístění na skenu, než psát 9. odshora nebo 6. odspoda. Omlouvám se, jestli se to označení na skenu v původní zprávě ztratilo v textu.

Jde tedy o 9. záznam odshora a 6. odspoda - 24. června

Díky
Uživatelský avatar
Martin819
 
Příspěvky: 265
Registrován: čtv črc 05, 2012 15:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: N, Ždírec panství Pohled, 1743, Němčina -

Příspěvekod J.i.Š.i. » úte led 18, 2022 23:41

Accepit baptismales die 30. Aprilis 1780.
Sein Grund und Boden pflanz' ich nicht, nach seiner Pfeife tanz' ich nicht.
J.i.Š.i.
 
Příspěvky: 2335
Registrován: pon srp 18, 2014 16:18
Oblast pátrání: Absolon - Olomoucko
Hála, Janda, Pokorný - Mělnicko, Staroboleslavsko
Šiška - Mladoboleslavsko, Mělnicko, Sedlčansko, Táborsko
Albrecht - Praha, Český Brod, Mladá Boleslav
Ulrich - Mostecko
Vlček - Náchodsko
Eliáš - Habry
Vydra - Český Brod

Re: N, Ždírec panství Pohled, 1743, Němčina -

Příspěvekod Zora » stř led 19, 2022 3:57

Martine, umístění vlevo, 3. zápis - odpočítám. Data musím postupně číst.. Ne vždy jsou čitelná, občas se tazatel s odkazem na datum i splete.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: N, Ždírec panství Pohled, 1743, Němčina -

Příspěvekod zburget » stř led 19, 2022 13:21

Dodatek k datumům, několikrát jsem zažil situaci, že z jednoho data bylo záznamů několik. Proto je nejvhodnější popsat umístění záznamu na stránce stylem kolikátý vpravo / vlevo / od spoda…
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků