VYŘEŠENO Svatba, 1833, Brno, němčina

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

VYŘEŠENO Svatba, 1833, Brno, němčina

Příspěvekod Harold » pát kvě 25, 2018 15:30

Zdravím. Jako relativní začátečník bych potřeboval pomoct.
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/7883/?strana=105, vpravo dole

5. února 1833, domy č. (...) 1 / 134 (Brno?)
Voit František ... manželský syn Jakuba (?) Voita ... na Starém Brně (?) ... a Anny Mariny (?) rozené ....
Aloisie Anna Františka, manželská dcera Aloise Frömela ... a Mariany (?) rozené ...
Naposledy upravil Harold dne ned kvě 27, 2018 15:09, celkově upraveno 1
Harold
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 25, 2018 14:30
Oblast pátrání: hlavně Brno a okresy Brno-venkov, Žďár nad Sázavou a Znojmo + mnoho jiných míst :)

Re: Svatba, 1833, Brno, němčina

Příspěvekod GEN-ZB » pát kvě 25, 2018 17:23

Voit František vrchnostenský správce v ???, manželský syn Jakuba Voita, krejčovský mistr ve St. Brně a manželky Anna Marie roz. Buršek.
Aloisie Anna Františka, manželská dcera Aloise Frömela, měšťan a mědirytec? a manželka Marie roz. Zvicklová?
GEN-ZB
 
Příspěvky: 448
Registrován: pon dub 30, 2018 16:38

Re: Svatba, 1833, Brno, němčina

Příspěvekod Harold » ned kvě 27, 2018 15:08

Díky moc! Teď už to tam docela vidím, když vím, co tam je. :-)
Vzhledem k tomu, že jde o přímého předka, dost mě zajímá to panství. Nakonec jsem to rozluštil jako "Branek" a opravdu v Brankách u Valašského Meziříčí se jim narodil první syn. Což jsem teda vůbec nečekal, protože o cca 10 let později byli ve Vohančicích u Tišnova a tam se narodila moje praprababička.
Mnohokrát díky, dost to pomohlo.
Harold
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 25, 2018 14:30
Oblast pátrání: hlavně Brno a okresy Brno-venkov, Žďár nad Sázavou a Znojmo + mnoho jiných míst :)


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků