Praha, Rakovnicko, Rokycansko a Benešovsko - doplněno

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Praha, Rakovnicko, Rokycansko a Benešovsko - doplněno

Příspěvekod keplik » sob črc 20, 2013 16:25

Čechy
Becker, Peckert apod. (Rakovnicko - Kolešovice)
Boháč jinak Soudný či Hrzínský (Benešov)
Bouček (Praha)
Budínský (Benešov)
Čermák (Benešov, Konopiště, Praha)
Damaschka, Damascus (Litoměřice)
Daňhelovský (Benešov, Chrudim)
Eckert, Eckarth (Žatecko - Žatec, Radonice)
Eiss (Lounsko - Malá Černoc, Rakovnicko - Hořesedly, Kolešovice)
Göbler (Litoměřice)
Herm (Žatec)
Hrdina (Litoměřice)
Hymer, Hiemer (Rakovnicko - Pšovlky)
Jedlička (Rokycansko - Jablečno, Přísednice)
Kaplan (Děčín?, Litoměřicko - Lipá)
Karl (Žatecko - Radonice)
Klíma (Benešov)
Köppel, Köppl, Kepl a další varianty (Praha, Rakovnicko - Pšovlky, Hořovičky, Klečetné)
Korotvička (Benešov)
Krämer, Kremer (Rakovnicko - Hořovičky)
Lang (Žatec)
Lhoták (Praha, Benešovsko - Vysoká Lhota, Nespeky)
Marco de Presso (Benešov)
Mayerl, Meyerl (Žatecko - Radonice)
Müller (Žatecko - Radonice)
Pálek, Palek (Berounsko - Drozdov)
Pacl, Pacelt a další varianty (Rokycansko - Osek)
Poustka (Benešov)
Procházka (Benešov)
Pulz (Rakovnicko - Hořesedly, Kolešovice, Děkov)
Rauss (Děčín?)
Schiller, Schüller (Rakovnicko - Hořesedly)
Schmid (Žatec)
Schneider (Rakovnicko - Švihov, Pšovlky?)
Smutný (Benešov)
Soudný jinak Boháč či Hrzínský (Benešovsko - Benešov, Konopiště, Hrzín)
Spitzka (Žatec)
Srb, Srp (Rokycansko - Jablečno)
Šeller (Berounsko - Cerhovice)
Wagner (Žatecko - Vitčice)
Walter, Waltert (Žatecko - Radechov)
Winter (Žatecko - Radonice)
Živný (Benešov)

Židé
Bondy (Benešovsko - Kamberk, Český Šternberk?)
Fischer (Berounsko - Málkov)
Günzburg (Praha)
Heller (Praha, Kladensko - Buštěhrad, Ješín, Načeradec, Velvary)
Katz (Kladensko - Velvary)
Klatscher (Praha, Rokycansko - Prašný Újezd)
Kohn (Kladensko - Ješín)
Küche (Praha)
Kuranda (Praha)
Leder, Lederer (Rychnovsko - Doudleby nad Orlicí)
Neuern (Praha)
Oesterreicher
Pick (Praha, Mělnicko - Liblice, Šumpersko - Zábřeh)
Reitler (Kladensko - Smečno, Velvary)
Robitschek (Praha?)
Schick (Chrudimsko - Hlinsko?)
Schneider (Praha)
Taussig (Berounsko - Málkov?)
Tomers (Praha)
Utitz (Praha)
Vlček, Wiltschek a další varianty (Praha, Rychnovsko - Doudleby nad Orlicí)
Weisbart (Rychnovsko - Doudleby nad Orlicí)
Weltsch (Praha)

Krajánci
Janík (Volyň - Teremno)
Mlejnek (Volyň - Teremno)
Soukup (Vídeň - Inzersdorf)
Naposledy upravil keplik dne pon led 12, 2015 13:59, celkově upraveno 3
keplik
 
Příspěvky: 109
Registrován: stř čer 05, 2013 21:59
Bydliště: Praha/Lucemburk
Oblast pátrání: Praha; Vídeň; Klečetné, Pšovlky, Hořovičky, Hořesedly; Benešov, Vysoká Lhota, Neveklov, Hrzín, Kamenný Přívoz; Osek u Rokycan, Jablečno, Přísednice; Lysá nad Labem; Žatec; Litoměřice; Teremno (Volyň), Belgie...

Re: Praha, Rakovnicko, Rokycansko a Benešovsko - doplněno

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte bře 25, 2014 14:15

Co Pick Otto *1914 a Katerin (nevím přesnou formu jména), *1914, rozená Kačer?
Rodiče Otta, Bohumil a Ida, byli z Vysokého Mýta (ze Skutče)....

Otto a Katerin snad přežili 2SV.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Praha, Rakovnicko, Rokycansko a Benešovsko - doplněno

Příspěvekod keplik » čtv bře 27, 2014 17:55

On je Pick bohuzel velmi rozsirene jmeno, tak se trochu spatne sleduje. Koukam, ze tech informaci o nich kazdopadne nemam zrovna moc. Ja o nich vlastne az tolik nevim, ale kdyz ted koukam na poznamky:
Aron Pick (muj praprapradedecek) z Liblice si vzal v roce 1869 v Praze Reginu Klatscher z Prasneho Ujezda.
Potom se jim narodilo minimalne 6 deti, pricemz minimalne 3 z nich (mezi roky 1872 a 1876) se narodily v Zabrehu. Kde se tam rodina vzala, to netusim.
Muj prapradedecek Arnost se narodil kdovikde roku 1878, ale v roce 1902 se ozenil opet v Praze s Idou Hellerovou z Naceradce. Zahynuli 1942 v Treblince.
Aron s Reginou zemreli kazdopadne v Praze v letech 1908 a 1903.
Kdyz se divam na Aronovo (resp. mu tam rikaji Anton) umrtni oznameni z roku 1908, pise se tam, ze jeho ctyri synove tehdy byli v Teplicich, Praze, Praze-Smichove (muj Arnost) a v Kahire.

Mel bych tedy asi aktualizovat ten svuj seznam. Kazdopadne o tom, ze by byli nejaci moji Pickove ve Skutci, nic nevim, stejne jako nevim o zadnem Bohumilovi (ci Gottliebovi) nebo Ide. Takze asi nic. Kazdopadne dekuju.
keplik
 
Příspěvky: 109
Registrován: stř čer 05, 2013 21:59
Bydliště: Praha/Lucemburk
Oblast pátrání: Praha; Vídeň; Klečetné, Pšovlky, Hořovičky, Hořesedly; Benešov, Vysoká Lhota, Neveklov, Hrzín, Kamenný Přívoz; Osek u Rokycan, Jablečno, Přísednice; Lysá nad Labem; Žatec; Litoměřice; Teremno (Volyň), Belgie...

Re: Praha, Rakovnicko, Rokycansko a Benešovsko - doplněno

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv bře 27, 2014 19:32

Za nic :-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Praha, Rakovnicko, Rokycansko a Benešovsko - doplněno

Příspěvekod ryskvic » pát kvě 23, 2014 7:56

V mém rodokmenu mám Eissovou Annu, Hořesedly. Nar. kolem roku 1880, provdaná roku 1901 za Adolfa Laubera.
ryskvic
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 23, 2014 7:51
Oblast pátrání: Rokycansko, Rakovnicko, Mladoboleslavsko

Re: Praha, Rakovnicko, Rokycansko a Benešovsko - doplněno

Příspěvekod keplik » pát kvě 23, 2014 12:02

ryskvic píše:V mém rodokmenu mám Eissovou Annu, Hořesedly. Nar. kolem roku 1880, provdaná roku 1901 za Adolfa Laubera.


Dobrý den. Tak to bude určitě moje příbuzná. Jestli víte, kdy se vdávala, víte i jméno jejího otce a číslo domu? Hořesedelské matriky po roce 1826 bohužel ještě nejsou úplně digitalizované, ovšem je to v plánu na letošní rok. Právě ta kolem roku 1880 ale náhodou už je. Podle rejstříku by mohlo jít o Annu Mathildu dceru Antona Eisse, narozenou 12. 6. 1879 v Hořesedlech 26. Pokud to je ona, měl bych pro vás její rod až do roku 1687, kdy si Petr Eiss (ca1659-1733) z Malé Černoci vzal Dorotu (ca1670-1736), dceru Hanse Schillera z Hořesedel. Malá Černoc mi zatím na bádání čeká, každopádně tam žil v roce 1654 podle Berní ruly sedlák Andres Eis, což by tedy mohl být Petrův dědeček. Navíc právě shodou okolností pracuju na rozrodu Eissů z Hořesedel (a dalších míst, kam se přiženili), přičemž se aktuálně pohybuju v roce 1826 a čekám na tu plánovanou digitalizaci novějších matrik.
keplik
 
Příspěvky: 109
Registrován: stř čer 05, 2013 21:59
Bydliště: Praha/Lucemburk
Oblast pátrání: Praha; Vídeň; Klečetné, Pšovlky, Hořovičky, Hořesedly; Benešov, Vysoká Lhota, Neveklov, Hrzín, Kamenný Přívoz; Osek u Rokycan, Jablečno, Přísednice; Lysá nad Labem; Žatec; Litoměřice; Teremno (Volyň), Belgie...

Re: Praha, Rakovnicko, Rokycansko a Benešovsko - doplněno

Příspěvekod ryskvic » sob kvě 24, 2014 13:08

Na Eissovy (někdy Eisovy) jsem narazil v archivu při hledání v matrice Šanova. Hledal jsem Adolfa, což byl bratr mého prapradědečka a jeho čtyři děti. A právě u jeho dětí jsem si u matky opsal: Eisová Anna narozena v Horosedlích, manželská dcera Josefa Eisa, dělníka v Horos. č. 34 a matky Anny rodem Eisové z Kolešovic č. 33. Samozřejmě jsem si poznamenal, abych ne zrovna obvyklé manželství Eise s Eisovou někdy v budoucnu prozkoumal, ale protože moc podkladů digitalizovaných není, němčina je pro mě značným zdržením a nejedná se o až tak mně blízké příbuzné, jsem zatím moc možností neměl. Nicméně jsem narazil na jistého Františka nar. 1870 v Kolešovicích č. 33, jehož rodiče byli také Josef Eis a Anna Eisová. Takže předpokládám, že se jednalo o sourozence. Ale možná víte víc.
ryskvic
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 23, 2014 7:51
Oblast pátrání: Rokycansko, Rakovnicko, Mladoboleslavsko

Re: Praha, Rakovnicko, Rokycansko a Benešovsko - doplněno

Příspěvekod keplik » úte kvě 27, 2014 21:57

Viz soukroma posta.
keplik
 
Příspěvky: 109
Registrován: stř čer 05, 2013 21:59
Bydliště: Praha/Lucemburk
Oblast pátrání: Praha; Vídeň; Klečetné, Pšovlky, Hořovičky, Hořesedly; Benešov, Vysoká Lhota, Neveklov, Hrzín, Kamenný Přívoz; Osek u Rokycan, Jablečno, Přísednice; Lysá nad Labem; Žatec; Litoměřice; Teremno (Volyň), Belgie...

Re: Praha, Rakovnicko, Rokycansko a Benešovsko - doplněno

Příspěvekod MilenaF » pát říj 26, 2018 20:17

Mám v rodokmenu Antona Eise, nar. ve Zderazi 1840, později žil v Kolešovicích s manželkou Terezií roz.Schneider ze Švihova (Schmihof). Není tu nějaká vazba?
MilenaF
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát říj 26, 2018 18:42

Re: Praha, Rakovnicko, Rokycansko a Benešovsko - doplněno

Příspěvekod keplik » ned říj 28, 2018 8:16

MilenaF píše:Mám v rodokmenu Antona Eise, nar. ve Zderazi 1840, později žil v Kolešovicích s manželkou Terezií roz.Schneider ze Švihova (Schmihof). Není tu nějaká vazba?

Dobrý den, vypadá to, že by tam mohla být vazba hned z obou stran. Našel jsem si v matrice toho vašeho Antona Eise. Byl synem Georga syna Antona z Hořesedel 34 a Kathariny Scherbaum z Hořesedel 29. Antona a jeho první manželku Katharinu mám ve svém vývodu, i narození jejich syna Johanna Georga (*1799), což bude zřejmě otec vašeho Antona Eise. Dole přikládám celou otcovskou linii až k nejstaršímu Andreasi Eisovi z Malé Černoci. Pokud je Anton Eis váš předek, tak máme jako společného předka až jeho syna Petera. Moji Eisové jsou potomci Christopha, bratra Wenzla Eise (*1700).

Andreas (Malá Černoc) ## uvedený v Berní rule, na gruntu 1654-1689, předává grunt synu Matějovi
└ Peter ca1659-1733 oo1687 Dorothea Schüller 1670-1736 (Hořesedly)
└ Wenzl 1700-1782 oo1735 Katharina Sytka ca1695-1760 (Hořesedly)
└ Johann Joseph 1737- oo1758 Franziska Frank 1739-1797 (Hořesedly 34) ## jako ženich uveden Wenzl
└ Anton 1777- oo1797 Katharina Scherbaum 1779-1805 (Hořesedly 34)
└ Johann Georg 1799-

A co se týká Terezie Schneider, máte k ní něco víc? Schneiderovský vývod mám méně zpracovaný než ten Eisovský, ale mám tam i nějakou Theresii Schneider, dceru Josefa Schneidera a Veroniky Hirn, narozenou 1837 ve Svihově 15. Může to být ona? Kdyby ano, je tam ještě navíc jiná příbuznost se mnou, protože ten Josef byl synem Johanna Schneidera a Marie Elisabeth Köppel (a moje příjmení je Köppel). No a babička téhle Marie Elisabeth je Marie Schneider (*1711 ve Švihově), takže tam je i ztráta předků. Ta Marie Schneider (*1711) je moje 8xprababička.
keplik
 
Příspěvky: 109
Registrován: stř čer 05, 2013 21:59
Bydliště: Praha/Lucemburk
Oblast pátrání: Praha; Vídeň; Klečetné, Pšovlky, Hořovičky, Hořesedly; Benešov, Vysoká Lhota, Neveklov, Hrzín, Kamenný Přívoz; Osek u Rokycan, Jablečno, Přísednice; Lysá nad Labem; Žatec; Litoměřice; Teremno (Volyň), Belgie...

Re: Praha, Rakovnicko, Rokycansko a Benešovsko - doplněno

Příspěvekod keplik » ned říj 28, 2018 9:44

keplik píše:
MilenaF píše:Mám v rodokmenu Antona Eise, nar. ve Zderazi 1840, později žil v Kolešovicích s manželkou Terezií roz.Schneider ze Švihova (Schmihof). Není tu nějaká vazba?

Dobrý den, vypadá to, že by tam mohla být vazba hned z obou stran. Našel jsem si v matrice toho vašeho Antona Eise. Byl synem Georga syna Antona z Hořesedel 34 a Kathariny Scherbaum z Hořesedel 29. Antona a jeho první manželku Katharinu mám ve svém vývodu, i narození jejich syna Johanna Georga (*1799), což bude zřejmě otec vašeho Antona Eise. Dole přikládám celou otcovskou linii až k nejstaršímu Andreasi Eisovi z Malé Černoci. Pokud je Anton Eis váš předek, tak máme jako společného předka až jeho syna Petera. Moji Eisové jsou potomci Christopha, bratra Wenzla Eise (*1700).

Andreas (Malá Černoc) ## uvedený v Berní rule, na gruntu 1654-1689, předává grunt synu Matějovi
└ Peter ca1659-1733 oo1687 Dorothea Schüller 1670-1736 (Hořesedly)
└ Wenzl 1700-1782 oo1735 Katharina Sytka ca1695-1760 (Hořesedly)
└ Johann Joseph 1737- oo1758 Franziska Frank 1739-1797 (Hořesedly 34) ## jako ženich uveden Wenzl
└ Anton 1777- oo1797 Katharina Scherbaum 1779-1805 (Hořesedly 34)
└ Johann Georg 1799-

A co se týká Terezie Schneider, máte k ní něco víc? Schneiderovský vývod mám méně zpracovaný než ten Eisovský, ale mám tam i nějakou Theresii Schneider, dceru Josefa Schneidera a Veroniky Hirn, narozenou 1837 ve Svihově 15. Může to být ona? Kdyby ano, je tam ještě navíc jiná příbuznost se mnou, protože ten Josef byl synem Johanna Schneidera a Marie Elisabeth Köppel (a moje příjmení je Köppel). No a babička téhle Marie Elisabeth je Marie Schneider (*1711 ve Švihově), takže tam je i ztráta předků. Ta Marie Schneider (*1711) je moje 8xprababička.


Tak jsem si to dohledal: http://ebadatelna.soapraha.cz/d/6667/207 a koukám, že je to opravdu tahle Terezie. Tady tedy máte její otcovskou linii:

Martin Schneider ca1628-1705 oo Margaretha ? -ca1721
└ Wenzl 1694-1767 oo1717 Marie Huschina (Švihov)
└ Johann Wenzl oo1757 Anna Katharina Marckl (Švihov 15)
└ Johann 1772- oo1794 Marie Elisabeth Köppel 1772- (Švihov 15)
└ Josef 1803- oo Veronika Hirn/Biehn (Švihov 15) ## příjmení se zdá se liší v různých zdrojích
└ Theresia 1737-
keplik
 
Příspěvky: 109
Registrován: stř čer 05, 2013 21:59
Bydliště: Praha/Lucemburk
Oblast pátrání: Praha; Vídeň; Klečetné, Pšovlky, Hořovičky, Hořesedly; Benešov, Vysoká Lhota, Neveklov, Hrzín, Kamenný Přívoz; Osek u Rokycan, Jablečno, Přísednice; Lysá nad Labem; Žatec; Litoměřice; Teremno (Volyň), Belgie...


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků