Příjmení v rodokmenu-jsme rozlezlí po republice-update

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příjmení v rodokmenu-jsme rozlezlí po republice-update

Příspěvekod Verinka » sob čer 01, 2013 12:39

Zdravím Vás, v mém prozatimním rodokmenu se vyskytují tato příjmení:

Nejedlo - střední Čechy, můj praděda se narodil ve Všeni, jeho děd pocházel z Modřišic okr. Turnov, má babička si vybavuje, že jí děda vyprávěl něco i o Přepeřích a okolí
Nekola - jižní Čechy - Žimutice-Bečice, část přestěhována do Prahy - první zmínka dcera Josefa Nekoly(1872) Růžena se narodila roku 1898 v Praze, vím o větvi v Horních/Dolních Kněžekladech, ale zatím jsem nenašla propojení
Přibyl - tam toho bohužel moc nevím, moje praprababička se narodila v okr. Vlašim roku 1876
Jiříček - jižní Čechy, jeden z mých předků byl hajným v Záhoří č.p. 25
Rataj - jižní Čechy - též Žimutice a okolí
Vrba - Vodňany
Rudolf - Vodňany
Špirk - Vodňany, ale můj pradědeček nar. 1903 byl voják - má babička i její sestra se narodily na Slovensku v Košicích
Mařík - nemám nejmenší ponětí, odkud pochází, moje prababička Maříková (*1910 +1994) si vzala Špirka z Vodňan
Srnec, Brom, Bárta - tam došlo k propojení s rodem Ratajů a Nekolů

dál bádám, kdybyste někdo měl nějaké informace, neváhejte psát.

Děkuji Veronika Nejedlová
Naposledy upravil Verinka dne pát čer 07, 2013 17:04, celkově upraveno 1
Verinka
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát kvě 31, 2013 21:56

Re: Příjmení v mém rodokmenu - jsme rozlezlí po republice

Příspěvekod Karolina Vernerova » sob čer 01, 2013 19:13

Mám Nejedlovi... posílám SZ...
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Příjmení v mém rodokmenu - jsme rozlezlí po republice

Příspěvekod powery » úte čer 04, 2013 13:12

Mám Rataje z Pelhřimova a Počátek
Uživatelský avatar
powery
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte led 04, 2011 8:31
Oblast pátrání: Pelhřimov, Louka, Ostojkovice, Lažínky, Lhotice, Mladoňovice, Stračovská Lhota, Jackov, Podolí - Jemnice, Moravské Budějovice, Slavíkovice, Ilnice (Il'nycja), Počátky, Kdousov, Vranín

Re: Příjmení v mém rodokmenu - jsme rozlezlí po republice

Příspěvekod Phaare » úte čer 04, 2013 19:14

Mám Nejedlovi z okolí Mladé Boleslavi. Nic moc o nich však nevím, více budu vědět asi až na začátku října.
Hledat předky není ztráta času. Hledat předky je hledání ztraceného času.
Uživatelský avatar
Phaare
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte říj 12, 2010 20:30
Bydliště: Nový Bydžov
Oblast pátrání: https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... cCQRkNTuAc

Re: Příjmení v mém rodokmenu - jsme rozlezlí po republice

Příspěvekod Verinka » pát čer 07, 2013 16:57

Zdravím, naši Ratajové jsou z okolí Žimutic, tak nevím, jestli se zatoulali až do Pelhřimova, ale možné to je, pošlete prosím více informací do SZ. Děkuji :)

O Nejedlech z Mladé Boleslavi nemám vůbec ponětí, že by tam vůbec kdy byli, ale je to možné, též prosím zašlete info do SZ, pokud budete vědět více. :-) Děkuji za odezvy :-)
Verinka
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát kvě 31, 2013 21:56

Re: Příjmení v rodokmenu-jsme rozlezlí po republice-update

Příspěvekod brendamonique » stř úno 24, 2016 21:15

V Bečicích jsem hledala své předky kolem r. 1700 a našla jsem tam i nějaké Nekolovi - i když to nebyli moji předkové - vím to jistě, jelikož jsem hledala "Kekulovi" a pár údajů bylo těžko vyluštitelných, ale nakonec jsem zjistila, že to byli Nekolovi :)
Uživatelský avatar
brendamonique
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv říj 15, 2015 18:50
Bydliště: Kardašova Řečice (Jindřichohradecko)
Oblast pátrání: Studení (Kardašova Řečice, Stráž nad Nežárkou, Soběslav), Malinovských (Kutná Hora, Kaňk), Novotní ze Pleší, Šifferovi/Schifferovi (Třebovle, Cerhenice, Kouřim), Bradovi (Panské Dubenky, Horní Vilímeč)


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků