Příjmení - Čihula, Frydrych, Antuš, Košek, Trvzník, Randák

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příjmení - Čihula, Frydrych, Antuš, Košek, Trvzník, Randák

Příspěvekod AlenaA » úte kvě 28, 2013 17:02

Nemáte někdo ve svých rodokmenech tato příjmení:

Čihula - Křinec - Bošín, Paceřice, Ledečky o.s. Libáň
Frydrych - Všeň, okr. Semily, Paceřice
Antuš - Proseč p. Ještědem - Horka, Liberec
Košek - Český Dub
Tvrzník - Starý Dub
Randák - Odolenovice, Jenišovice

Děkuji za jakoukoli informaci.
AlenaA
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 28, 2013 16:39
Bydliště: Liberec

Re: Příjmení - Čihula, Frydrych, Antuš, Košek, Trvzník, Rand

Příspěvekod Šušara » čtv kvě 30, 2013 14:59

Mám a nemám. Mám v rodokmenu Annu vdovu po Petru Čihulovi, nar. 1722 a syna Petra Čihuly, který ale bohužel zemřel jako batole.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Příjmení - Čihula, Frydrych, Antuš, Košek, Trvzník, Rand

Příspěvekod sisisika » úte pro 01, 2020 22:19

Můj pradědeček byl František Tvrzník *1868 - + 1914 - postavil dům se svou ženou Františkou Melichovou /nyní č.p. 57 - nevím, jaké číslo měl dům v době stavby. Zemřel tragicky - zřejmě na něho spadl v lese strom. Jeho otec (můj prapradědeček) byl Antonín Tvrzník - rolník ze Starého Dubu č.p. 7 (tady ovšem nevím, zda je to současné č.p. nebo dle starého číslování) A pak měl ještě syna - taktéž Františka Tvrzníka - *1910 - + 1973. Ten žil pravděpodobně taktéž v nynějším čísle popisném 57, ale to nevím jistě.
sisisika
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 01, 2020 22:00
Oblast pátrání: Český Dub, Starý Dub, Hoření Starý Dub, Proseč pod Ještědem, Rašovka


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků