Příjmení a místa v mém rodokmenu(zatím!!!!)

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příspěvekod Zdenek » stř led 12, 2011 17:24

Část Charvátských matrik je zveřejněná a pokud něco ještě není, tak dejte vědět, mám něco doma nafocené.
Zdeněk
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod sanmarco » stř led 12, 2011 21:30

Nemáte náhodou i Blatec?

Mám tady manželku Františka Nakládala ... v rodné matrice jejich syna (Jan, *19. led, 1802, Charváty) je zmíněno:

Katharina tochter des Georg Klemesch? bauer von Blatze, jestli čtu dobře, jenže to nemohu dohledat, koukám, že matriky z let před rokem 1800 moc nejsou :( Stejně tak asi nedohledám v online matrikách i Františka Nakládala ...

Obrázek
Uživatelský avatar
sanmarco
 
Příspěvky: 613
Registrován: čtv říj 21, 2010 10:42
Bydliště: Březina u Křtin

Příspěvekod Zdenek » ned dub 03, 2011 11:17

Přidal jsem pár nových příjmení a míst z archivu Třeboň. :wink:

Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Svoboda

Příspěvekod pavelsvoboda » čtv dub 07, 2011 17:02

Ahoj Zdenku,nemáš tam něco o Svobodovi Františku nebo Antonínovi z Budíškovic?Je to asi 10 km od Dačic.Farní úřad Slatina.Nemohu nic najít. František zemřel snad v r.1928 v asi 70 letech a o Antonínovi(jeho otec) nevím vůbec nic.Zatím díky.Pavel Svoboda E-mail:Pajko.49@seznam.cz
pavelsvoboda
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 05, 2011 14:38
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod Zdenek » čtv dub 07, 2011 19:41

1928, to opravdu netuším. V tomto asi pomůže jen návštěva místní matriky. Moji Svobodové žili v obci Lipnice, což je nedaleko Dačic,minimálně od roku 1600. roku 1867 se František Svoboda přiženil do Praskoles (narozen 1842 v Dačicích).
Jeho dcera Albína odešla za prací do Vídně, kde zemřela. Její dcera Růžena (moje prababička si později založila rodinu na Moravě. Jak dál pokračovali Svobodové v okolí Dačic, nevím, ale je dost možné, že Váš František může být potomkem některého z mojich předků. K tomu ovšem budete potřebovat postoupit trochu hlouběji do historie.
Doporučuji navštívit matriční úřad posledního známého výskytu vašeho Františka. Ovšem pokud nejste přímý potomek, Tak to bude obtížné na úřadě se domluvit.

Hezký den
Zdeněk Olomouc

PS: Myslím, že matriky, které potřebujete prohlédnout jsou nyní uloženy v Dačicích. Zkuste napsat mailem slušnou prosbu, třeba tam mají rozumnou matrikářku a pomůže Vám. Nebo ještě lepší je koupit velkou čokoládu nebo kafíčko a vyrazit tam osobně. :wink:
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Hochmal-Domoslavice

Příspěvekod bilekj » ned kvě 15, 2011 10:20

Dobrý den,

mezi svými předky mám rovněž Hochmaly z Domoslavic. Konkrétně Anna Hochmalová, *22.1.1826, + 13.12.1896, odd. 13.2.1844 s Františkem Karešem z Holovous a dále pak jejího otce Jana Hochmala. Číslo domu mají uvedené 15. Dál jsem se zatím při bádání nedostal. A kteří jsou ti vaši?
bilekj
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 15, 2011 9:26
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jičínsko, Turnovsko, Rokytnice n/J., Černokostelecko, Kralupsko, Volyňští Češi

Příspěvekod Zdenek » ned kvě 15, 2011 19:37

Zdravím

Příjmení Hochmal zatím ještě nemám zpracované, čekám až Zámrsk zveřejní matriky. Tady je aspoň to málo, co jsem dosud zjistil.
http://img24.eu/v.php?file=xqlhu3lm.jpg

Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod bilekj » úte kvě 17, 2011 16:45

Díky za info, taky budu asi muset počkat do roku 2014, protože Zámrsk mám docela daleko, pokud se mi tam ovšem nepodaří se někdy dostat. Každopádně myslím, že tam najdeme více přesahů, protože mám mezi předky i Kareše z Holovous a ze Sylvárova Újezda a také Kvasničku z Konecchlumí, což není tak daleko od Smrkovic ani Domoslavic.
bilekj
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 15, 2011 9:26
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jičínsko, Turnovsko, Rokytnice n/J., Černokostelecko, Kralupsko, Volyňští Češi

Příspěvekod Zdenek » pon lis 21, 2011 23:38

Tak jsem si v tom trochu udělal pořádek, doplnil chybějící příjmení a přidal okresy k jednotlivým obcím (údaj v závorce).
Uf to byla fuška :shock: a celý den práce. :wink:
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Zdenek » pon led 30, 2012 21:06

Přidal jsem pár příjmení ze Slovenska a jižních Čech. :wink:
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Příjmení a místa v mém rodokmenu(zatím!!!!)

Příspěvekod devecka » úte úno 18, 2014 22:48

dobry den,
zaujimal by ma Medlík-Bystročice (Olomouc). Ja som sa s menom Medlik dostal do roku 1625 - Slovensko, Rajec. Aktualne hladam napojenie na CR.
Vdaka.
Vladimir
devecka
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 14, 2012 13:32

Re: Příjmení a místa v mém rodokmenu(zatím!!!!)

Příspěvekod Zdenek » stř úno 19, 2014 20:39

devecka píše:dobry den,
zaujimal by ma Medlík-Bystročice (Olomouc). Ja som sa s menom Medlik dostal do roku 1625 - Slovensko, Rajec. Aktualne hladam napojenie na CR.
Vdaka.
Vladimir

Dobrý den,
pokud se nemýlím, již jsme spolu komunikovali přes mail v listopadu roku 2013. Od té doby jsem zatím nic nového neobjevil. :wink:
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Příjmení a místa v mém rodokmenu(zatím!!!!)

Příspěvekod matju » stř úno 10, 2016 20:30

Dobrý den.
Zajímám se o příjmení Šubrt (Schubert, Šubert), všimla jsem si, že ho máte zmíněné v obci Domoslavice. Já mám prozkoumány Šubrtovi z Holovousů - nejstarší dohledaný Martin Šubrt narozen v r. 1683 Štěpánovi Šubrtovi a Dorotě. Zajímaly by mne podrobnosti k Vašim Šubrtům.
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

Re: Příjmení a místa v mém rodokmenu(zatím!!!!)

Příspěvekod Zdenek » stř úno 10, 2016 21:03

Dobrý den,
poslední dobou mi na koníčky moc času nezbývá, a tak tuto větev nemám dokončenou. Tak jediné, co dosud mám je:

Marie Šubertová dcera Josefa, narozena roku 1782 v Domoslavicích
provdala se 21.7.1807 v Domoslavicích za Michala Trnku mého praprapraprapradědečka.
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re:

Příspěvekod Jan Chládek » ned črc 31, 2016 20:29

Zdenek píše:přidal jsem nějaká příjmení

Bohánky u Hořic.Hledám Chládkovy a příbuzný.Chládkovy jsem našel od roku 1817.Popisné č:domu 9. a 32. Ifo o Jozef,Václav Chládek sourozenci ,Bohánka.Jozef bojoval v Sarajevu u legionářů.Za hynul nezvěstný.Václav Chládek si vzal Málkovou.Otec Václav,matka Málková. Alojs Chladek,syn.1913 Bohánka 32.Syn Zdeněk Chládek narozen Bohánka 32.Měl bratra,neznal ho,zemřel dřív než ho poznal.Zdeněk Chládek se od stěhoval do Chrastavy Turpišova 242.Vzal si Janu Uhlířovou.Dcera Zdena Chládková,syn Jan Chládek.Strýc Jozef Chládek zemřel 30.5.2001 ve věku 77.Bytem H.K. Z Labský kotlina 981.Příbuzného,strýce Jozefa Chládka Zdenka a Pavel Soustružníkovy(sourozenci) casir.chladek@seznam.cz
Jan Chládek
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 31, 2016 20:01
Bydliště: Liberec 6. Dělnická 295/15 46006
Oblast pátrání: Bohánky u Hořic.Hledám Chládkovy a příbuzný.Chládkovy jsem našel od roku 1817.Popisné č:domu 9. a 32. Ifo o Jozef,Václav Chládek sourozenci ,Bohánka.Jozef bojoval v Sarajevu u legionářů.Za hynul nezvěstný.Václav Chládek si vzal Málkovou.Otec Václav,matka Málková. Alojs Chladek,syn.1913 Bohánka 32.Syn Zdeněk Chládek narozen Bohánka 32.Měl bratra,neznal ho,zemřel dřív než ho poznal.Zdeněk Chládek se od stěhoval do Chrastavy Turpišova 242.Vzal si Janu Uhlířovou.Dcera Zdena Chládková,syn Jan Chládek.Strýc Jozef Chládek zemřel 30.5.2001 ve věku 77.Bytem H.K. Z Labský kotlina 981.Příbuzného,strýce Jozefa Chládka Zdenka a Pavel Soustružníkovy(sourozenci) casir.chladek@seznam.cz

PředchozíDalší

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 12 návštevníků