Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod Iveta Machilová » sob kvě 04, 2013 18:38

Dobrý den, pokud se nějaké příjmení z této oblasti vyskytuje i ve vašem rodě, ozvěte se. Budu ráda za každou informaci.
Bobnice: Brzák, Soběslavský
Křinec-Bošín: Alt, Bokvaj
Břístev: Beneš, Liška, Vodička
Činěves: Blažej, Jeník, Jeřábek, Kotek, Nechvíle
Hrubý Jeseník: Čapek, Čihula
Chleby: Soběslavský
Chotěšice: Budinský, Čihula, Čížek, Holý, Kačírek, Kleferstein, Vanc, Zach
Kamilov: Mašinda
Krchleby: Holý, Kozelec, Mareš, Němeček
Kněžice: Košátko, Řeháček
Libice: Veverka
Měčíř: Štafl (Štrupl)
Malá Strana: Kleferstein, Římal, Pažout
Netřebice: Douša, Jeník
Nouzov: Holý, Řeháček, Tomášek
Podlužany: Bokvaj, Pekárek, Velechovský
Pojedy: Zemanec
Rožďálovice-Podolí: Studnička
Úmyslovice: Nechvíle
Velenice: Kotek
Velenice-Novohrady: Kotek, Otta
Vestec: Jeník, Plachý, Potměšil
Zábrdovice: Bokvaj, Čížek, Holý, Šilink
Žitovlice: Lekša

*Strakonicko
Dřešín: Žák

*Slovensko
Lazy pod Makytou: Machyl
Iveta Machilová
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned lis 07, 2010 15:24
Bydliště: Hostinné

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod Radek.N » ned kvě 05, 2013 20:37

Zdravím.
Tak já mám v rodokmenu Anna Ottová * 1763 +16.3.1825 Nové Hrady {Novohrady}
Její otec Matěj * 1739 +3.6.1809 Nové Hrady 16 {Novohrady}
A jeho otec Václav Otta tam zatím nemám dohledány žádné údaje.
U Matěje a jeho dcery mám rok narození pouze podle věku úmrtí.Zatím se mě nepodařilo najít přesné datum.
Zdravím Radek
Radek.N
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte led 24, 2012 20:12
Bydliště: S.Vestec

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod Iveta Machilová » stř kvě 08, 2013 13:39

Zdravím také,
naše Anna Ottová (*29.7.1785) byla dcerou Václava Otty (*1760?, +2.11.1838 Novohrady č.6). ten se nejspíš do Novohrad přistěhoval, když se tato obec vyčlenila z Velenic. Nevím, tady mě čeká pátrání v gruntovnicích, protože z matrik jsem to zatím nevyčetla. Nicméně, Anna se v roce 1807 provdala v Novohradech za Františka Kotka a v roce 1813 se jim narodil syn Václav. Mimochodem, všichni zde byli evangelíci "helvíti", jako většina obyvatel v této oblasti.
Tak to je zatím vše, zdravím - Iveta.
Iveta Machilová
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned lis 07, 2010 15:24
Bydliště: Hostinné

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod Radek.N » čtv kvě 09, 2013 16:49

Zdravím
Tak to máme asi každý někoho jiného,ale samozřejmě není vyloučeno že to jsou příbuzní.
No když něco najdu tak dám vědět.
Zdravím Radek
Radek.N
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte led 24, 2012 20:12
Bydliště: S.Vestec

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod mastermisule » pon črc 15, 2013 11:57

Dobrý den.V rodokmenu mám Němečka z Ronova-Oskořínku...
mastermisule
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon pro 26, 2011 21:19
Bydliště: Česká Kamenice

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod Iveta Machilová » stř črc 17, 2013 13:28

Dobrý den, tak to taky nejspíš nebudou příbuzní, leda nějaká hodně vzdálená větev. Náš rod Němečkových se držel na gruntu v Krchlebech jako klíště a do vedlejších vesnic se provdávaly především dcery. Pravda, několik Němečkových jsem našla i ve Vestci a ve Chlebích, ale zatím bez nějaké návaznosti k nám. I takděkuju za odkaz - Iveta.
Iveta Machilová
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned lis 07, 2010 15:24
Bydliště: Hostinné

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod mastermisule » stř črc 17, 2013 15:36

Díky za info, Ivet. Míša
mastermisule
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon pro 26, 2011 21:19
Bydliště: Česká Kamenice

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod Sagitarius » čtv črc 18, 2013 23:50

Nemohl by mít váš Kleferstein něco společného s mými Klaifensteiny z Nymburka? Mám tam 3 generace na konci 17. století, kteří se mi pak někam ztrácejí. (jedna dcera vdaná do Vinoře, druhá do západních Čech)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 717
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod Šušara » úte črc 23, 2013 14:28

Mám v rodokmenu Annu z HJ vdovu po Petru Čihulovi, nar. 1722 a dceru Petra Čihuly, která ale bohužel zemřela jako batole.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod Iveta Machilová » sob srp 10, 2013 20:02

Dobrý den,
s Čihulovými jsem se zatím nejdál dostala k Janovi Čihulovi ( 27.3. 1773 Jeseník - 3.9. 1838 J.), který se 3.11. 1795 oženil s Barborou Bokvajovou vdovou po Janu Čapkovi z Jeseníka. Jan byl synem rovněž Jana Čihuly z Jeseníka či Oskořínka, tady mě čeká ještě pátrání. Pokud bych narazila na vašeho Petra, určitě se ozvu. Zatím děkuju. I.
Iveta Machilová
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned lis 07, 2010 15:24
Bydliště: Hostinné

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod romcab95 » sob bře 01, 2014 18:38

Mám v okolí těchto vesnic spoustu předků. Jeníka nemám z Činěvse ale z Netřebic a Kout. Těžko říct, jestli jsou nějak příbuzní. Jinak mám Klefersteina a Čížka z Chotěšic :)
romcab95
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát led 31, 2014 18:53

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod Iveta Machilová » ned bře 02, 2014 19:01

Dobrý den,
tak to mám z vaší zprávy velikou radost, už jsem si myslela, že všichni příbuzní - třebas vzdálení - vymřeli! Z Netřebic mí Jeníkovi pocházejí, resp. Václav Jeník se do Netřebic přiženil k dceři hospodského Machurky a hospodu (čp. 2) po jeho smrti v roce 1667 i získal. Václavův pravnuk František se pro změnu přiženil do Vestce.
S Klefersteiny jsem zatím nejdále u Frydrycha, který však do Malé Strany přišel bůhví odkud (Smidary?). V zápisu o jeho úmrtí 25.9. 1769 byl jen odhadnutý věk na 70. Jeho syn Tomáš si v roce 1764 vzal Marii Budínskou z Chotěšic a tam se i živil jako kovář v čp. 30/přečísl. 39. No a jejich dcera Dorota se v roce 1795 provdala za Václava Čížka, který snad pocházel ze Žlunic (Jičínsko) - tedy archív Zámrsk, kam se možná taky někdy dostanu...
Budu ráda za váš příbuzenský propletenec, už jsem vděčná za každou stopičku a tady to vypadá opravdu nadějně :)
Hezký večer - I.
Iveta Machilová
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned lis 07, 2010 15:24
Bydliště: Hostinné

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod romcab95 » ned bře 02, 2014 20:32

Našla jsem na My Heritage shodu s vaším rodokmenem. Neukážou se mi detaily ale myslím, že u Klefersteinů se jedná o ty samé lidi. Bohužel jsem se k Frydrychovi nedostala. Skončila jsem zatím u Tomáše Klefersteina a Marie Klefersteinové (rozená nevím). Jejich dcera dorota si vzala v roce 1795 Václava Čížka, o nemž nevím vůbec nic :D. Takže se 100% jedná o shodu. :) Možná to bude lepší řešit přes email. Můžete napsat na rominka95@seznam.cz a snad doplníme co víme a uvidíme, kde se rodokmen větví. :)
romcab95
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát led 31, 2014 18:53

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod Radimeček » sob čer 07, 2014 15:07

Dobrý den, jmenuji se Radim Košátko, bydlím na severní Moravě, ale náš rod pochází z místa: Chroustov, Kněžice a vůbec ten kraj. Pradědeček se jmenoval Jaroslav a bydlil a žil v Chroustově. Měl dva syny : Jaroslava a mého dědu Stanislava. Ten se usídlil později s mou babičkou na severní Moravě v Havířově. Bylo by zajímavé si dopisovat s někým, kdo hledá souvislosti nebo jen střípky do leporela nesoucího příjmení Košátko. S pozdravem Radim.
Přílohy
Radim fotka.jpg
To jsem já
Radimeček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 27, 2012 20:38

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod Iveta Machilová » ned čer 08, 2014 11:55

Zdravím na Moravu!
Košátkovi přišli do naší rodiny Dorotou (1753 - 1828) dcerou Jana Košátky šenkýře z Kněžic a jeho druhé ženy Marie Magdaleny rozené Novákové z Oseka. Jan sám byl synem Tobiáše rovněž šenkýře v Kněžicích. Mimochodem, Marie Magdalena se po Janově smrti provdala za Václava Tučka z Chroustova.
Takže spojitost by někde v minulosti byla možná, zkuste zapátrat dál, protože Košátkovi byli v Kněžicích a v okolí hodně rozvětvená rodina. Potom se určitě ozvěte, sama jsem na to zvědavá. S pozdravem Iveta.
Iveta Machilová
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned lis 07, 2010 15:24
Bydliště: Hostinné

Další

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků