Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod Katkamer » pon říj 20, 2014 10:17

Dobrý den, moje prababička byla za svobodna Jeníková z Netřebic (předpokládám, že se narodila 1890-1900), měla 7 bratrů, takže příjmení by tam mělo zůstat. Ráda bych věděla, zda se též vyskytujeme ve vašem rodokmenu. Pocházím z České Skalice, teď bydlím tedy v Praze. Moc toho nevím, je mi 34, ale zeptám se babičky nebo mamky na jméno a datum narození. Zadala jsem to do googlu náhodou. Ozvěte se, zda jste ještě aktivní.
Mějte se pěkně
Kateřina Mervartová
Katkamer
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 20, 2014 10:09

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod Iveta Machilová » sob říj 25, 2014 11:38

Dobrý den,
v Netřebicích bylo Jeníkových jako much, takže nějaká příbuznost z dávnější doby by tam možná byla. Jeníková byla moje prababička Rosalie (1873 - 1914?). Ta se už ale narodila v Činěvsi. Před ní byly ještě dvě generace Jeníků ve Vestci, ovšem její pradědeček František se narodil ještě v původním "jádru rodu" v Netřebicích, a to v roce 1763.
PS: Taky já toho ve svých 36 ještě moc nevím :)
Iveta Machilová
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned lis 07, 2010 15:24
Bydliště: Hostinné

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod ota » sob říj 25, 2014 23:37

Iveta Machilová píše:Dobrý den, tak to taky nejspíš nebudou příbuzní, leda nějaká hodně vzdálená větev. Náš rod Němečkových se držel na gruntu v Krchlebech jako klíště a do vedlejších vesnic se provdávaly především dcery. Pravda, několik Němečkových jsem našla i ve Vestci a ve Chlebích, ale zatím bez nějaké návaznosti k nám. I takděkuju za odkaz - Iveta.



Já narazila na rod Němeček - Sadská , O.
Zdravím, Ota
ota
 
Příspěvky: 287
Registrován: ned zář 15, 2013 0:23
Bydliště: Praha 8
Oblast pátrání: Citoliby, Čechtice, Dolní Kralovice, Doksany,Dolní Orlice, Dubá, Hrubá Skála, Klatovy,Králíky, Louny, Lenešice, Lysá nad Labem, Louňovice, Lovosice, Pesvice, Postupice, Praha, Ředhošť, Semice, Třebíč, Turnov,

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod hroznata » úte bře 03, 2015 21:17

Dobrý den, já mám Franze Čihulu syna Anny Čihulové podruhyně z Jíkve No 26 , oženil se v Jíkvi roku 1835 s Annou Poživilovou
hroznata
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv led 16, 2014 13:58
Oblast pátrání: Uhlířskojanovicko, Novopacko, Nymbursko

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod Patriota » stř úno 10, 2016 23:01

Dobrý den, v rodokmenu mám přijmení Štafl, tato vétev pocházela ze Seletic což je blízko Mečiře...
Patriota
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 10, 2016 22:54
Oblast pátrání: Seletice, Bošín, Mečíř ,Sovenice, Mcele , Nový Bydžov ,Chocenice, Malinec, Drahkov, Horysedlo, Kněždub, Čejkovice....

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod Iveta Machilová » čtv úno 11, 2016 17:06

Dobrý den,
Štaflovi mi dělají v Mečíři krapet galimatyáš, respektive pan farář. Kolem roku 1770 se tam měla narodit Alžběta Štaflová, ale jak u její svatby, tak u narození jejích dětí, je jejím otcem jednou František, jindy Václav Štafl a ve dvou zápisech dokonce Štrupl...
Ovšem další Štaflovi k nám přišli z Podlužan. V roce 1815 si Marie dcera Václava Štafla brala Václava Fersta ze Zámostí. Prostě, krouží to v dané oblasti, krouží :)
Iveta Machilová
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned lis 07, 2010 15:24
Bydliště: Hostinné

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod Galadwen » pon bře 21, 2016 23:32

Dobrý den,
v rodokmenu mého muže, který teď zpracovávám, se objevuje Václav Pažout z Malé Strany (pocházel ze Skuřiny, narozen v 90. letech 17. století, oženil se roku 1712 v Malé Straně s Marií Buršovou a zemřel roku 1748 v Malé Straně) a jeho syn Matěj, který se přiženil do Podlužan u Rožďalovic. Václav měl 13 (nebo 14) dětí.
Galadwen
 
Příspěvky: 286
Registrován: úte dub 01, 2008 10:45

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod Jeník z Kout » úte říj 04, 2016 20:40

Dobrý den, jsem potomek Jeníků z Netřebic/Podmok/Kout/Křečkova a Hořátve. První dohledaný předek je Václav Jeník zemřelý kolem roku 1704 v Netřebicích č.2 (hospoda po Machůrkovi). Další informace Vám mohu sdělit do emailu.
Pěkný den přeji.
Ladislav Jeník
Jeník z Kout
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 04, 2016 20:31
Oblast pátrání: Nymburk, Poděbrady

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod Jeník z Kout » úte říj 04, 2016 20:44

Dobrý den, jsem potomek Jeníků z Netřebic/Podmok/Kout/Křečkova a Hořátve. První dohledaný předek je Václav Jeník zemřelý kolem roku 1704 v Netřebicích č.2 (hospoda po Machůrkovi). Další informace Vám mohu sdělit do emailu.
Pěkný den přeji.
Ladislav Jeník

Jeník z Kout



Příspěvky: 1

Registrován: úte říj 04, 2016 21:31

Oblast pátrání: Nymburk, Poděbrady
Jeník z Kout
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 04, 2016 20:31
Oblast pátrání: Nymburk, Poděbrady

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod V. Procházka » sob říj 27, 2018 15:17

Dobrý den, můj praprapra děd se jmenuje Ladislav Jeník, který se narodil roku 1879 v Činěvsi,bojoval na Ruské frontě. Měl 6 dětí včetně mého prapra dědy Ladislava Jeníka , který se narodil také v Činěvsi mel 3 deti, holky. Ty se narodily už v dymokurech. Po 2 sv. válce se můj prapra děda odstěhoval do Sebuzína..kde teď žijí i ja.... Všechny informace jsem bral z deníku mého prapra dědy Ladislava Jeníka ml...děkuji za případnou odpověď.
V. Procházka
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 27, 2018 15:00

Re: Aktualizace - Příjmení: Nymbursko, Rožďálovicko a okolí

Příspěvekod MartinaČ » pon pro 24, 2018 14:44

V. Procházka píše:Dobrý den, můj praprapra děd se jmenuje Ladislav Jeník, který se narodil roku 1879 v Činěvsi,bojoval na Ruské frontě. Měl 6 dětí včetně mého prapra dědy Ladislava Jeníka , který se narodil také v Činěvsi mel 3 deti, holky. Ty se narodily už v dymokurech. Po 2 sv. válce se můj prapra děda odstěhoval do Sebuzína..kde teď žijí i ja.... Všechny informace jsem bral z deníku mého prapra dědy Ladislava Jeníka ml...děkuji za případnou odpověď.


Dobry den, nemáte v rodokmenu take Ladislava Jeníka nar. 1880 snad v Netřebicích, který si posléze vzal Růženu Procházkovou a bydleli v Praze a pracoval v casopisu Hlas národa ..... Nemohu o něm dohledat žádné informace v matrice
MartinaČ
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned lis 04, 2018 12:21
Oblast pátrání: Děčín, Chomutov, Praha

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků