Příjmení od "LuKo"Brněnsko,Vysočina akt. 4.2.2015

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Příjmení od "LuKo"Brněnsko,Vysočina akt. 27.6.2014

Příspěvekod Zora » pát čer 27, 2014 18:10

Augusta Sladká *1881
Jan *1849 + Františka roz. Zoubek
František *1810 + Kateřina Drápelová
Karel * cca 1783 + Rozálie Krejčí

Odkud přišel Karel, to netuším, zkusím ten Tasov.

Jde o nevlastní prababičku, vychovala dědečka, vlastní syn jí zemřel.
Vím, že v Mohelně byl ještě další Sladký, tuším zedník, u něho jsem si ověřovala možnou příbuznost a ten přišel z Tasova.
Ve Lhánicích? (Mohelně?) pak v 1. polovině 20. století, cca 1930-1940 žila podle vyprávění nějaká příbuzná Augusty, snad Fany? Zřejmě neprovdaná (nebo vdova, rázovitá žena, možná i souvislost se statkem Kozének)
(Moje matka *1924 a teta * 1926 v mládí tuto paní zřídkavě navštěvovaly, pokud se rodina vydala tímto směrem na turistický výlet)
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29088
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Příjmení od "LuKo"Brněnsko,Vysočina akt. 27.6.2014

Příspěvekod mipavtak » stř črc 23, 2014 13:21

dobry den,
v mojej rodine sa vyskytuje meno Patočka František nar. 1852 manzel Eleonory Foralove, nemate nahodou starsie zaznamy o predkoch?
dakujem
mipavtak
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 23, 2014 13:15

Re: Příjmení od "LuKo"Brněnsko,Vysočina akt. 27.6.2014

Příspěvekod luko » stř črc 23, 2014 16:08

Bohužel , mám jiné Patočky.Ale jak píšu v jiném vlákně,je to velmi rozšířené příjmení v okolí 20km.V ActaPublica se celkem dobře hledá v matrice Vys.Popovic,na rozdíl od některých jiných.Držím palce a zkusím se podívat,třeba něco najdu.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Příjmení od "LuKo"Brněnsko,Vysočina akt. 4.2.2015

Příspěvekod luko » stř úno 04, 2015 21:20

Aktualizace 4.2.2015
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Příjmení od "LuKo"Brněnsko,Vysočina akt. 4.2.2015

Příspěvekod 55pokornalida » pon říj 05, 2015 19:26

Dobrý den.
Mám ve svém rodokmenu rod Florián z Čučic a Předešlých z M. Bránic. Obojí přímí příbuzní.
55pokornalida
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 05, 2015 19:18
Oblast pátrání: V mém rodokmenu je hledání z oblasti Myslkovic okr. Tábor a okolí, převládá příjmení Podráský, dále vídeňské matriky v Doblingu, z rodu Pokorných jsou zde Oslavany, Floriánovi Čučice a Senohrady, Sutter okolí Mor. Krumlova, Hodovský Mor. Bránice a okolí, Kopeček Čučice, Oslavany, Dobrovolní a Mejzlíkovi Rudíkov a Trnava u Třebíče atp.

Re: Příjmení od "LuKo"Brněnsko,Vysočina akt. 4.2.2015

Příspěvekod luko » úte říj 06, 2015 9:52

Dobrý den.Doporučuji vložit do
http://www.gedmatch.info/
Osvědčilo se a našel jsem dost shod.Pokud máme společné předky,tak je vyhledá.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Příjmení od "LuKo"Brněnsko,Vysočina akt. 4.2.2015

Příspěvekod 55pokornalida » úte říj 06, 2015 12:43

luko píše:Dobrý den.Doporučuji vložit do
http://www.gedmatch.info/
Osvědčilo se a našel jsem dost shod.Pokud máme společné předky,tak je vyhledá.

Dobrý den.
Mám rodokmen na www.myheritage.com Lída.P
Dost shod to také našlo, ale ne všichni pátrají po předcích, tak to nelze dohledat. Pátrala jsem i na farách ve Vídni. Prababička s pradědečkem se tam seznámili, když byli oba ve službách, vzali se a měli spolu 5 dětí. Domů do Čučic se však vrátili jen se dvěmi dětmi. Osud 4 znám, ale ta jedna je stále s otazníkem. Nezemřela, asi se ani neprovdala, ale kde skončila, to už se nejspíš nikdo nedozví, protože jsou dávno zemřelí ti, co by to věděli.
55pokornalida
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 05, 2015 19:18
Oblast pátrání: V mém rodokmenu je hledání z oblasti Myslkovic okr. Tábor a okolí, převládá příjmení Podráský, dále vídeňské matriky v Doblingu, z rodu Pokorných jsou zde Oslavany, Floriánovi Čučice a Senohrady, Sutter okolí Mor. Krumlova, Hodovský Mor. Bránice a okolí, Kopeček Čučice, Oslavany, Dobrovolní a Mejzlíkovi Rudíkov a Trnava u Třebíče atp.

Re: Příjmení od "LuKo"Brněnsko,Vysočina akt. 4.2.2015

Příspěvekod FrantišekProch » úte kvě 19, 2020 20:57

Dobrý den
Můj prapra.... praděd se jmenoval Jan Procházka a pocházel z Hlíny. Narozen mohl být někdy cca okolo roku 1620. Jeho syn Vaclav se roku 1666 ženil v Ivančicích. Pokud si nejsme příbuzní takto, tak a mám ve své přízni ( né příliš vzdálené ) Gross Nová Ves u Oslavan a Bureš ( Buresch ) Sudice. Burešovi se později přestěhovali také Do Nové Vsi u Oslavan, a dokonce si Bureš vzal Grossovou. Burešová byla za svobodna má babička a Grossová její babička.

Pro zajímavost: Majer - Nová Ves u Oslavan je velmi známý, Kamenický rod z Nové Vsi u Oslavan. Pokud by jste měl zájem, mohu Vám něco zaslat ohledně Majeru ( mám rodokmen ) i ohledně Burešů a Grossů.

František Procházka
FrantišekProch
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned pro 08, 2019 18:10
Oblast pátrání: Ivančice

Re: Příjmení od "LuKo"Brněnsko,Vysočina akt. 4.2.2015

Příspěvekod luko » stř kvě 20, 2020 6:04

Dobrý den.
Grossovi(dříve i Krausovi) jsou v Nové Vsi rozšířená a starý rod. Burešovi taky. Pan Jaroslav Bureš, který vedl koncem minulého století dobře zásobený obchod smíšeným zbožím, byl dokonce v obci kronikářem. Jeho syn se taky zabývá historií obce.
Rod Mayerů jsem se taky pokusil zpracovat:
https://www.myheritage.cz/site-family-t ... yTreeID=38
Moje žena je má mezi předky.
Za každý nový poznatek budu samozřejmě rád.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Příjmení od "LuKo"Brněnsko,Vysočina akt. 4.2.2015

Příspěvekod luko » úte srp 17, 2021 11:17

Doplněn seznam jmen - převážně Bystřicko, Boskovicko, Tišnovsko.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků