Váňa, Galus,Palla, Janča, Drbal,Šumšal,Klanich,Vybíral,Fekar

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Váňa, Galus,Palla, Janča, Drbal,Šumšal,Klanich,Vybíral,Fekar

Příspěvekod klanich » stř bře 11, 2009 17:36

Hledám předky rodů Váňa, Galus, Palla, Janča, Drbal, Šumšal, Klanich, Vybíral a Fekar v okolí města Lipníku nad Bečvou.
Ozve se mi někdo ?
klanich
 
Příspěvky: 226
Registrován: pon bře 09, 2009 18:52

Příspěvekod spic » stř čer 01, 2011 19:28

Vím o Jančech z Dolního Němčí, což je 84 km.
Uživatelský avatar
spic
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv kvě 19, 2011 8:44
Bydliště: Vlachovo Březí
Oblast pátrání: Hlavňovice, Petrovice, Velhartice, Hory Matky Boží, Stodůlky, Budětice; Bavorov, Třeboň; Nová Paka; Měrotín, Luká; Jevíčko; Vlachovo Březí, Modrá Hůrka; Dolní Němčí; Lomec

Re: Váňa, Galus,Palla, Janča, Drbal,Šumšal,Klanich,Vybíral,F

Příspěvekod kovec » ned čer 08, 2014 19:28

Znám Jančovi z Jezernice - cca 3km od Lipníka nad Bečvou
kovec
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned čer 08, 2014 19:26
Oblast pátrání: Blanensko, Vyškovsko, Lipník nad Bečvou

Re: Váňa, Galus,Palla, Janča, Drbal,Šumšal,Klanich,Vybíral,F

Příspěvekod hanainka » úte črc 07, 2015 0:26

Nevím, jestli je dotaz ještě aktuální...moje babička se za svobodna jmenovala Žofie Galusová, bydlela v Jevíčku. Zemřela asi v roce 1953. Předkové se psali také Gallus.
hanainka
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 07, 2015 0:13
Oblast pátrání: Prostějovsko, Jevíčko a okolí

Re: Váňa, Galus,Palla, Janča, Drbal,Šumšal,Klanich,Vybíral,F

Příspěvekod klanich » pon črc 13, 2015 17:50

Dobrý den
Děkuji za Vaši informaci a omlouvám se, že jsem se Vám dříve neozval (byl jsem s rodinou na dovolené). Gallusové v mém případě pocházeli z okolí Dolního Újezdu u Lipníka nad Bečvou. Dále pak jsem nalezl poznámku na "Magno Petrovicio Silesia". Směřuje Váš rod tímto směrem ?
Děkuji za odpověď a přeji příjemný večer.
Klanich
klanich
 
Příspěvky: 226
Registrován: pon bře 09, 2009 18:52

Re: Váňa, Galus,Palla, Janča, Drbal,Šumšal,Klanich,Vybíral,F

Příspěvekod karels » pon črc 13, 2015 21:32

mám ve vedlejší větvi Veroniku Klanischovou, vdávala se 5.2.1793 v D. Újezdě 1, vzala si Isidora Spáčila; zemřela 18.5.1841 tamtéž
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: Váňa, Galus,Palla, Janča, Drbal,Šumšal,Klanich,Vybíral,F

Příspěvekod klanich » úte črc 14, 2015 11:33

Dobrý den
Také mám ve vedlejším rodě Veroniku Klanichovou. Narodila se 20.1.1727 jako Veronika Wejkrutová a 18.1.1750 se vdala za Josefa Klanicha. Myslím, že máme společný průnik, protože mnou hledání Klanichové (je možné, že u Vás byl zápis proveden jinak, ale jedná se asi o stejnou rodinu) jsou také z Dolního Újezdu.
Chcete si vyměnit získané údaje ?
Klanich
klanich
 
Příspěvky: 226
Registrován: pon bře 09, 2009 18:52

Re: Váňa, Galus,Palla, Janča, Drbal,Šumšal,Klanich,Vybíral,F

Příspěvekod hanainka » úte črc 14, 2015 15:16

Dobrý den. Děkuji za odpověď. Žádné zpoždění, já také nejsem pořád na počítači.
Myslím, že by to byla náhoda, kdybychom se někde příbuzensky potkali, ale kdo ví. Ti moji Galusové se pohybovali od Lipníka více na západ.
Vincenc Gallus * 20.1.1858 Benešov (u Boskovic) to byl otec mé babičky Žofie
Josef Gallus otec Vincence, Benešov, nemanželský syn od
Rosalia Gallus, Benešov
Johann Gallus, otec Rozalie, chalupník v Benešově, to už jsem odhadem někde v letech 1775-1790
všichni římskokatolické náboženství

Já jsem teď zavrtaná v pátrání po matčiných příbuzných v Kostelci na Hané, otcovu větev odkládám, protože Jevíčko a okolí spadá do Zámrsku a já neumím v digi. dokumentech ze Zámrsku hledat. Momentálně by učení byla pro mne ztráta času. Kdybych později na něco zajímavého narazila, určitě se ozvu.

P.S. Mám tu jednu perličku. Před lety jsem koupila na nějaké burze ve Vídni rodný list naprosto cizí osoby. Prostě se mi líbil, datum narození 21.únor 1773 v Městečku Touškov na Plzeňsku. A víte jak se jmenoval křtící farář? Gallus Tulipan!!!
Možná jen shoda jmen, možná byli panáčkové po vysvěcení umístěni podle potřeby kamkoliv?
Zdraví Jindřiška D./hanainka
hanainka
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 07, 2015 0:13
Oblast pátrání: Prostějovsko, Jevíčko a okolí

Re: Váňa, Galus,Palla, Janča, Drbal,Šumšal,Klanich,Vybíral,F

Příspěvekod klanich » stř črc 15, 2015 10:33

Dobrý den
Já zde mám Veroniku Galus (někdy psána jako Gallaus) narozenou dne 2.1.1759 v Dolním Újezdě, která si vzala dne 11.11.1778 Antona Nowaka
Její otec byl Severin Gallus, který si vzal 20.11.1757 Barbaru Sdráhalovou
Severin byl synem Georga Gallusa a je zde poznámka Magno Petrovicio Silesia.
Severin zemřel v Dolním Újezdě 10.4.1801. Dál jsem se bohužel nedostal.
Asi zde průnik skutečně nebude.
Přeji hezký den.
Klanich
klanich
 
Příspěvky: 226
Registrován: pon bře 09, 2009 18:52

Re: Váňa, Galus,Palla, Janča, Drbal,Šumšal,Klanich,Vybíral,F

Příspěvekod karels » pon črc 20, 2015 15:46

klanich píše:Dobrý den
Také mám ve vedlejším rodě Veroniku Klanichovou. Narodila se 20.1.1727 jako Veronika Wejkrutová a 18.1.1750 se vdala za Josefa Klanicha. Myslím, že máme společný průnik, protože mnou hledání Klanichové (je možné, že u Vás byl zápis proveden jinak, ale jedná se asi o stejnou rodinu) jsou také z Dolního Újezdu.
Chcete si vyměnit získané údaje ?
Klanich

Děkuji za reakci. V oblasti Dolního Újezda a Oseka n. Bečvou mě kolem začátku 18. stol. hlavně zajímají příjmení (z mé hlavní větve) Spáčil, Ohera, Zapletal, Dostál, Zdražil, Sedlák (Bohuslávky). Rod Klanichů víc propátraný bohužel nemám, takže zatím nemohu být užitečný. Mimochodem Vybíral mám také, ale ze Zborovic, tak asi jen shoda příjmení..
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: Váňa, Galus,Palla, Janča, Drbal,Šumšal,Klanich,Vybíral,F

Příspěvekod Boban68 » úte črc 05, 2016 11:10

Dobrý den,
rád bych vyměnil nějaké zajímavé info. Můj rod pochází z okolí Dolního Újezda a Oseku. Za svědky svateb nám chodili pravidelně Klanichovi. Zřejmně kámoši :) Jmenuji se Ohera můj mail byzone@seznam.cz
Boban68
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 05, 2016 10:59
Oblast pátrání: ohera


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků