Příjmení: Okolí Brušperku, Hranice, Třebíč, Chřanov (Pol.)

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Příjmení: Okolí Brušperku, Hranice, Třebíč, Chřanov (Pol.)

Příspěvekod FadeOut » stř bře 27, 2013 17:10

Rodokmen mé rodiny je sám o sobě hodně rozmanitý. Vybrala jsem doufám ta nejdůležitější příjmení, a to ještě nevypisuji celé Slovensko. :wink: Navíc stále urputně pátrám všude možně.

Novobilský (rod erbovních fojtů) - Stará Ves nad Ondřejnicí, Košatka, Brušperk
Korpas, Horžínek, Poláček - Stará Ves nad Ondřejnicí
Vašica - Brušperk, zřejmě i Fryčovice (17. stol.) - tkalci, soukeníci, řemenáři

Bartoň - okolí Hranic (konec 18. - začátek 19. stol.), Kopřivnice, Brno Řečkovice (přiženění), Ostrava Přívoz (vdané pratety - Šefčík, Lipina)
Katzar (Kacar), Koržínský - Hranice

Zoun (Zohn) - Třebíč Jejkov, Ptáčov, Kožichovice (velkostatkáři), Frýdek-Místek - až doposud
Motáček, Štěpánek, Stejskal - Trnava
Neumann - Trnava, Budkovice (Ivančice - Brno venkov)
Doležal - Kožichovice
Pohl - okolí Měřína

Niedzwiedz - Lískovec u Frýdku
Švarc, Schwarz - Frýdek-Místek (v rodině jde historka o dědovi jako levobočkovi německého důstojníka)

Polsko:
Masior (Monšor), Michalikow - Chřanov (Chrzanow)
Foral - Zámošť (v 1. sv. válce jim velkostatek zničil granát, přežila jen prababička, která byla donucena odjet sloužit na Slovensko)

Slovensko:
Baláž - Tuchyňa, Vršatecké Podhradie, Červený Kameň, Dulov - okolí Dubnice nad Váhom

Kdybychom se někde shodovali, budu ráda za ozvání. :D Můžeme si předat pár rodopátracích zajímavostí.
A jestli se najde někdo z větve Novobilských, můžu s potěšením říci, že ji mám s menšími mezerami celkově probranou až k r. 1645.

Kateřina Švarcová
FadeOut
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř bře 27, 2013 15:15
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Příjmení: Okolí Brušperku, Hranice, Třebíč, Chřanov (Pol

Příspěvekod TKempny » sob bře 30, 2013 16:16

erbrichter je dědičný richtář, ne erbovní.

co se týče novobilských, nedávno mi psala paní, která je také sbírá, já sám jich pár mám taky, ale ve staré vsi mě zajímají spíše šebestovi/rohel
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: Příjmení: Okolí Brušperku, Hranice, Třebíč, Chřanov (Pol

Příspěvekod Zora » sob bře 30, 2013 16:43

Neuman (Neumann)
Ivančice - cca 3 km od Budkovic, máte, prosím, nějaké bližší podrobnosti?
- pokud ano, tak přes SZ, diky Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29190
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Příjmení: Okolí Brušperku, Hranice, Třebíč, Chřanov (Pol

Příspěvekod slafka » ned bře 31, 2013 18:21

Léta se tvořím rodokmen Novobilských ze Staré Vsi .Uvítám jakoukoli spolupráci a srovnání údajů při práci na rodokmenu . Novobilská
slafka
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 31, 2013 12:41

Re: Příjmení: Okolí Brušperku, Hranice, Třebíč, Chřanov (Pol

Příspěvekod mastermisule » pon črc 15, 2013 11:13

Dobrý den.Ve svém rodokmenu mám Bartoň z Horních Moštěnic...
mastermisule
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon pro 26, 2011 21:19
Bydliště: Česká Kamenice


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků