haladová, Frolík, Škabranská

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

haladová, Frolík, Škabranská

Příspěvekod j.varcabova » úte bře 03, 2009 10:47

Haladová(Frolíková,Frühaufová) Praha?, Frolík, Škabranská (v dokumentech ale psána i jako Skabranská)Brno?
j.varcabova
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 02, 2009 17:47
Bydliště:

Příspěvekod namor » úte bře 03, 2009 11:02

Podle telefonního seznamu se zdá, že všichni Frühaufové žijí v Praze.

http://seznam.1188.cz/?forceUTF8=%E2%98 ... &x=47&y=16

Co zkusit štěstí po telefonu?
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

haladová

Příspěvekod j.varcabova » úte bře 03, 2009 11:54

Zajímá mě to příjmení Haladová, ta příjmení v závorce jsou z manželství, každopádně ale děkuji za odpověď :wink:
Ještě jsem se teď od tety dověděla, že praděda jméno Jan Halada byl v Rusku s generálem Ludvíkem Svobodou, naším pozdějším prezidentem, měl prý k němu dost blízko.
j.varcabova
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 02, 2009 17:47
Bydliště:

další předkové

Příspěvekod j.varcabova » pát bře 06, 2009 21:19

Božena Pospíšilová * 11.5.1909->Vojtěch pospíšil, Bedřich Frolík 18.7.1910 -> Josef Frolík -> František Frolík, anna jelínková, Marie Bartů ->František Bartů, Kateřina Maříková, Karolina Křížová, Antonie Vlčková, kateřina Brejlová

křestní jména jsem připsala,kdyby náhodou někdo měl v rodokmenu konkrétní informace k těmto lidem, i když vím, že je to dost nepravděpobné=)
j.varcabova
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 02, 2009 17:47
Bydliště:

Re: další předkové

Příspěvekod namor » sob bře 07, 2009 13:41

j.varcabova píše:Božena Pospíšilová * 11.5.1909->Vojtěch pospíšil, Bedřich Frolík 18.7.1910 -> Josef Frolík -> František Frolík, anna jelínková, Marie Bartů ->František Bartů, Kateřina Maříková, Karolina Křížová, Antonie Vlčková, kateřina Brejlová

křestní jména jsem připsala,kdyby náhodou někdo měl v rodokmenu konkrétní informace k těmto lidem, i když vím, že je to dost nepravděpobné=)


Ta Kateřina Brejlová, potažmo rod Brejlů, by měli být odkud?
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

Fruhauf

Příspěvekod PPolesna » ned bře 15, 2009 7:39

Mám Fruhaufovi v rodokmenu ze strany mojí matky, jsou z Poděbrad, pokud máte zájem, napište (Fruhauf s přehláskováním, nějak se mi to sem nedaří napsat :D
Petra
PPolesna
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 09, 2009 17:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod spic » stř čer 01, 2011 19:30

Mám v databázi Frolíky, Hroznějovice, Hluboká nad Vltavou.
Uživatelský avatar
spic
 
Příspěvky: 53
Registrován: čtv kvě 19, 2011 8:44
Bydliště: Vlachovo Březí
Oblast pátrání: Hlavňovice, Petrovice, Velhartice, Hory Matky Boží, Stodůlky, Budětice; Bavorov, Třeboň; Nová Paka; Měrotín, Luká; Jevíčko; Vlachovo Březí, Modrá Hůrka; Dolní Němčí; Lomec


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků