Krušina

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Krušina

Příspěvekod Pablo » stř úno 18, 2009 16:20

V mem rodokmenu je osoba jmenem Jan Krušina, narozen 1759 ve Světí. Z jednoho zdroje jsem se dozvedel, ze mel byt potomkem rodu Krušinů ze Švamberka ("cerne na bilem" to samozrejme nemam). Nepatral jste někdo v teto oblasti?
Pablo
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob srp 09, 2008 15:12

re. Krušina

Příspěvekod Krony » pon srp 24, 2009 18:05

Dobry den, v rodokmenu se mi objevuje nekdy kolem roku 1830 Alžběta Krušinova, ale jedná se o obec Trpín. Takze vam asi vubec nepomuzu. Ale v te obci doted ziji Krusinove a jeden byl i spisovatel. Tusim Jan se jmenoval. K rozpracovani teto vetve jsem se jeste bohuzel nedostala.
Martina Kronusová
Krony
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 17, 2008 19:11
Bydliště: Poděbrady

Re: Krušina

Příspěvekod milhardy » pát čer 29, 2018 15:51

Dobrý den,
o vztahu Krušinů ze Světí ke Krušinům ze Švamberka bohužel nic nevím.

V rodokmenu mám Boučkovou z rodu Krušinova ze Světí (křestní jméno neznám). Její manžel byl Václav Bouček, dcera Marie se narodila v Plotišti nad Labem a provdala se za Matěje Smetanu
ze Svobodných Dvorů. Data narození a úmrtí neznám. Syn Marie Boučkové (Jan Matěj Smetana) se narodil 25.10.1851 ve Svobodných Dvorech.

Kromě toho jsem viděl náhrobek Barbory Tomešové (roz. Krušinové) (* 14.2.1810 - + 13.4.1868) na zdi kostela ve Světí. Mohla to být sestra moji Krušinové - provdané Boučkové ... .
Tyto dvě Krušinové mohou možná souviset i s Vaším rodokmenem. Pokud je tomu tak a máte-li nějaké detailnější informace, byl bych vděčen, kdybyste se byl ochoten se o ně podělit.

Srdečně zdraví, Milan Tvrdý.
milhardy
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 29, 2018 15:19
Oblast pátrání: Kraj Hradec Králové, Středočeský kraj, Praha, Merklínsko

Re: Krušina

Příspěvekod Ondráček » sob srp 11, 2018 14:52

Podle payne.cz je Marie Magdalena Krušinová Konířová http://www.payne.cz/3xS43787/KrusinovaMarie.htm z rodu Krušinů ze Švamberka. http://www.payne.cz/3xS43787/KrusinovezeSvamberka.htm
Jan Krušina, je zmíně.n několikrát.
Jan Krušina * 5.5.1726 † ? jako její sourozenec, který pravděpodobně zemřel bezdětný
Jan Krušina ze Švamberka * 28.8.1759 † 16.1.1837
narozen ve Světí 47 (zbořeno někdy po 2005) . povoláním forman. Nevím jaký vztah měl s výše jmenovanými.
Marie Magdalena si vzala Koníře. Bohužel ne téhož Koníře, který byl mým předkem.
Miloslav Ondráček miloslav.ondracek@seznam.cz
Ondráček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 11, 2018 13:54
Oblast pátrání: Střezetice Mokrovousy Světí Kadov

Re: Krušina

Příspěvekod nella » sob pro 28, 2019 20:51

Dobrý den,

taktéž pátrám po rodu Krušinů ze Světí č. 47, zpětně od Aloise Krušiny ze Švamberka dále do historie - rodiče, prarodiče? Vycházím z tohoto http://www.payne.cz/3xS43787/KrusinaAlois.htm a z rodinných záznamů, jsem potomek Aloise Krušiny (ze Švamberka). Podle tohoto zdroje jsou Krušinové ze Světí opravdu potomky Krušinů ze Švamberka. Nepracujete někdo na něčem podobném? monickakucer1@seznam.cz
nella
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 28, 2019 20:45
Oblast pátrání: Světí, Neděliště


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků