VELKÁ AKTUALIZACE, celá ČR

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: AKTUALIZACE 3x - střední a severní Čechy, Morava-Olešnic

Příspěvekod Stagha » úte bře 04, 2014 11:00

Dobrý den,

chápu dobře že Josef Hamerský je tentýž jako Josef Pachtýř? Nějak se v tom ztrácím.
moji Hamerský pocházejí z Křtěnova a jedná se o:
Josefa Hamerská *1872 Křtěnov č. 28 rodiče: Ignác Hamerský *1847 Křtěnov č. 2 a Rosalie Kadlecová *1846 Křtěnov č. 13
Ignác Hamerský *1847 Křtěnov č. 2 rodiče: Ignác Hamerský a Vincencie Chládková

Těším se na odpověd :)
Uživatelský avatar
Stagha
 
Příspěvky: 419
Registrován: úte bře 05, 2013 13:37
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Lounsko, Rakovnicko, okolí Olešnice na Moravě, Kolínsko, Berounsko, Příbramsko, okolí Mělníku, Staré Boleslavi, Mladé Boleslavi, Lysé nad Labem

Re: AKTUALIZACE 3x - střední a severní Čechy, Morava-Olešnic

Příspěvekod milosk » stř bře 05, 2014 11:08

Otec Josef Hamerský, v té době pachtýř mlýna ve Lhotě, což je přes kopec od "Ščenova". Já ten rod nedělám, zajímá mne obec Rohozná a tak vím že rod tu měl dvě větve (asi) a z jedné narukovali otec (Adolf ?) a dva bratři do 1.války (Adolf ? a Josef nar.1900) - přežili, což je v jejich Kronice. Snad to dám nějak dohromady. Ale, čistě náhodou :
13.07.1884 - č.p.233 Josefa /najdete v digitalizovaných matrikách Zámrsk/
Otec : Josef Hamerský, mlynář v Hájenství č.233(Rohozná u Poličky), syn Ignáce mlynáře a Vincencie roz. Chládkovy oba ze Ščenova okr.Kunštát (dnes Křtěnov u Olešnice)
Matka : Františka dc.Františka Kotoučka panskýho hejnýho a Antonie r.Menšíkové oba z Víru
Kmotři : Josefa dc.Františka Kotoučka hájného ve Víru, Josef ?, výměník, Ščenov
milosk
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon zář 02, 2013 22:46

Re: AKTUALIZACE 3x - střední a severní Čechy, Morava-Olešnic

Příspěvekod milosk » stř bře 05, 2014 12:10

Promiňte starci, že to nějak popletl. Těmi vojáky byli otec Josef Hamerský a synové Josef a František. Adolf byl mladší bratr.

Hamerský Josef
nar. 10.října 1897 v Manově Lhotě (osada Rohozné), 29.10.1927 oddán se Štěpánkou Báčovou - l e g a l i z o v a n ý
Otec : Josef, tkadlec na č.p. 233, nar. v Rovečíně, syn Josefa Hamerskýho domkaře č.p. 233 a Františky dc. Františka Kotoučka hajnýho z Výru
Matka : Marie Cupalova dělnice v Manově Lhotě, dc. Josefa Cupala domkaře v č. 15 a Františky dc. Václava Moravce domkaře č. 11, vše Manova Lhota

Hamerský František
nar. 24. března 1900 v Rohozné (?), 20. listopadu 1926 oddán s Žofií Krabičkovou
Otec : totéž, Matka : totéž
milosk
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon zář 02, 2013 22:46

Re: AKTUALIZACE 3x - střední a severní Čechy, Morava-Olešnic

Příspěvekod Sova » pát bře 07, 2014 9:18

Drmla - v okolí Kladna je jich hodně,ale pocházejí z Drahlína a na Kladno přišli kolem roku 1860.
Sova
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 30, 2010 15:28
Bydliště: Kladno

Re: AKTUALIZACE 3x - střední a severní Čechy, Morava-Olešnic

Příspěvekod seriall » stř pro 31, 2014 21:49

Dobrý den,
v rodokmenu mám Kolouch Vřesice, Sedláková Crhov, Sedlák Crhov
seriall
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 31, 2014 21:29

Re: AKTUALIZACE 3x - střední a severní Čechy, Morava-Olešnic

Příspěvekod betelgeuze » sob led 17, 2015 16:30

Dobrý den, mám v rodokmenu spoustu Třešňáků z Kolína i Kolínska (Bořetice, Vysoká, Lošany... dále Molitorov, Třebovle, Dobřichov a spoustu dalších).
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: AKTUALIZACE 3x - střední a severní Čechy, Morava-Olešnic

Příspěvekod Stagha » ned led 18, 2015 10:54

Dobrý den,
bohužel jsem odkázaná zatím na záznam z rodného listu + i shody z myheritage.cz, dávám tomu sice 99% pravděpodobnosti, ale jistota je jistota, a bohužel matriky zatím nejsou zdigitalizované, takže tak.
za mě tedy:
Kateřina Třešňáková narozena *1823 Choťánky čp. 16 - evangelické vyznání, vzala si Jana Blechu.
Uživatelský avatar
Stagha
 
Příspěvky: 419
Registrován: úte bře 05, 2013 13:37
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Lounsko, Rakovnicko, okolí Olešnice na Moravě, Kolínsko, Berounsko, Příbramsko, okolí Mělníku, Staré Boleslavi, Mladé Boleslavi, Lysé nad Labem

Re: AKTUALIZACE 3x - střední a severní Čechy, Morava-Olešnic

Příspěvekod Shari » pát led 30, 2015 10:30

Srdečně zdravím,

já mám v rodokmenu ve své ženské linii jméno Brinda (Brynda).
Anna Bryndová * 29.7.1757, Mladý Smolivec 20, provdaná Svobodová
Její rodiče byli Matěj Brynda a Anna, sourozenci Dorota (1745), Marie (1749) a Kateřina (1752).

Šárka

Koraana píše:Dobry den, v mem rodokmenu jsem zaznamenala jmena Kalina, Wimmer a nejspis i Drmla. Nejedna se asi o me prime pribuzne, hledam jmena Brynda/Brinda a ve spojitosti s timto jmenem jsem si poznamenala jmena : Jan Kalina, ktery si vzal Marii Andelovou (dceru Jana Andela a Veroniky roz. Bryndove) a meli syna Jana Kalinu *1859. Josefa roz. Kalinova z Hlubose provdana za Jana Bryndu ze Sadku, meli dceru Josefu ktera se provdala za Vaclava Marsika z Hlubose a spolu meli dceru Josefu Marsikovou *1860. Barbora Wimmerova provdana za Jana Novaka z Hlubose, meli dceru Frantisku, ktera se provdala za Frantiska Bryndu a meli spolu dceru Marii Petronilu *1845, Josefu *1854 a syna Frantiska *1849. Anna Wimmerova z D. Pasek provdana za Jana Bryndu z D. Pasek, meli syna Jana Bryndu ktery si vzal Marii roz. Wimmerovou (dcera asi Josefy Drmlove). Anna Wimmerova provdana za Jana Bryndu z D. pasek, meli syna Josefa, ktery si vzal Annu roz. asi Hudeckovou z Visina - samozrejme meli deti....Takhle bych mohla pokracovat urcite dal, ale sama se v tom zatim moc neorientuji. Mozna mame nejakou shodu, tak se urcite ozvete :)
Uživatelský avatar
Shari
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 19, 2013 20:29
Bydliště: Louka u Litvínova
Oblast pátrání: Mostecko-Kopisty, Svinčice; Lounsko-Smolnice, Raná, Pochvalov; Příbramsko-Láz, Pozdyně, Narysov, Sedlice

Re: AKTUALIZACE 3x - střední a severní Čechy, Morava-Olešnic

Příspěvekod hroznata » úte bře 03, 2015 21:38

Hezký den,
mám Dorotu Bucvan * 16.1.1717 provdanou Slavíkovou z Činěvse (to není od Opočnice tak daleko), otec Pavel Bucvan matka Šťastná Dorota, oddáni 17.9.1714
hroznata
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv led 16, 2014 13:58
Oblast pátrání: Uhlířskojanovicko, Novopacko, Nymbursko

Re: AKTUALIZACE 3x - střední a severní Čechy, Morava-Olešnic

Příspěvekod Šušara » sob bře 14, 2015 23:09

Marie Kateřina Ledvinková (*1771) dcera Václava a Kateřiny u Pavlíkova - manžel Josef Červenka. Jejich syn Antonín Č (*1793) si vzal Marii Fraňkovou - dcera Anna Č *1820 - nic moc víc nevím, s touhle větví začínám.
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: AKTUALIZACE 3x - střední a severní Čechy, Morava-Olešnic

Příspěvekod kukmak » pát bře 27, 2015 13:01

Pro Stagha - Můj praprapraděd se jmenoval Jan Rais a byl z Domoušic okr. Louny.
kukmak
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 27, 2015 12:25
Oblast pátrání: Karlovarský kraj,Plzenský kraj,Středočeský kraj,Ustecký kraj

Re: AKTUALIZACE 3x - střední a severní Čechy, Morava-Olešnic

Příspěvekod gustawf » pát dub 24, 2015 10:44

Hlásím že jsem potomek od Davidů z Jimlína u kterých mé pátrání končí páč mi dělá problém překlad z němčiny bohužel :-(
gustawf
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 24, 2015 9:34
Oblast pátrání: Louny , Jimlín

Re: AKTUALIZACE 3x - střední a severní Čechy, Morava-Olešnic

Příspěvekod Šušara » čtv lis 26, 2015 12:02

Objevili se mi v rodokmenu Landovi z Vráže (kolem 1770)., ale nic moc nedohledávám. Jak jste na tom s Landovými Vy?
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného

Re: AKTUALIZACE 3x - střední a severní Čechy, Morava-Olešnic

Příspěvekod heykalov » čtv pro 17, 2015 14:55

Hlásím se k Jarošům z Hlohoviček potažmo Terešova. Jaký Jaroš se vám v rodokmenu vyskytl?
heykalov
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 17, 2015 14:51
Oblast pátrání: Terešov, Hlohovičky,

Re: AKTUALIZACE 3x - střední a severní Čechy, Morava-Olešnic

Příspěvekod janamic » úte lis 08, 2016 22:21

Dobrý den,
zajímalo by mne jak podrobně máte zpracované Trunečky z Vráže. Nevíte něco o této Anně Trunečkové *1751
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/4392/44
potřebuji ji potvrdit nebo vyvrátit jako nevěstu Matěje Sýkory sňatek 1772 v Tetíně (bez uvedení rodičů nevěsty)
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

PředchozíDalší

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků