VELKÁ AKTUALIZACE, celá ČR

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: VELKÁ AKTUALIZACE, celá ČR

Příspěvekod Stagha » stř kvě 06, 2020 23:55

Aimehenry píše:Dobrý den, mohla bych bližší informace o vašich Vokřálech? Vyskytovali se v určité lokalitě a v několika rodových větvích. Děkuji Marta


V rodokmenu mám Kateřinu roz. Vokřálovou, která se provdala za Josefa Holana ze Štítar 18. 5. 1790 v Kolíně. Otec by měl být Karel Vokřál. Mám u nich poznámku Kouřim, Libenice.
Uživatelský avatar
Stagha
 
Příspěvky: 419
Registrován: úte bře 05, 2013 13:37
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Lounsko, Rakovnicko, okolí Olešnice na Moravě, Kolínsko, Berounsko, Příbramsko, okolí Mělníku, Staré Boleslavi, Mladé Boleslavi, Lysé nad Labem

Re: VELKÁ AKTUALIZACE, celá ČR

Příspěvekod Morhuhn » úte kvě 19, 2020 14:07

Dobrý den,
já bych měl nějaké Šrédly z Bílé Skály č. 24, jmenovitě Matěje a jeho manželku Terezii, rozenou Frenclovou. Jejich dcera Marie si vzala Josefa Opatrného z Třebnušky. Pokud narazíte na shodu, dejte mi prosím vědět. Díky, Vašek.
Morhuhn
 
Příspěvky: 42
Registrován: úte kvě 05, 2020 11:43

Re: VELKÁ AKTUALIZACE, celá ČR

Příspěvekod Stagha » stř kvě 27, 2020 7:06

Morhuhn píše:Dobrý den,
já bych měl nějaké Šrédly z Bílé Skály č. 24, jmenovitě Matěje a jeho manželku Terezii, rozenou Frenclovou. Jejich dcera Marie si vzala Josefa Opatrného z Třebnušky. Pokud narazíte na shodu, dejte mi prosím vědět. Díky, Vašek.


Dobrý den,
nejspíš to bude shoda, ale mám trochu jinou podobu příjmení Terezie. Dohledáno mám: Matěj Šrédl, a manželka Terezie Fenclová, dcera Barbora nar. cca 1813 - umřela 21. 7. 1864 Bílá Skála čp. 21, vzala si Jakuba Jaroše z Hlohoviček čp. 36. Máte víc dohledáno?
Díky Štěpánka
Uživatelský avatar
Stagha
 
Příspěvky: 419
Registrován: úte bře 05, 2013 13:37
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Lounsko, Rakovnicko, okolí Olešnice na Moravě, Kolínsko, Berounsko, Příbramsko, okolí Mělníku, Staré Boleslavi, Mladé Boleslavi, Lysé nad Labem

Re: VELKÁ AKTUALIZACE, celá ČR

Příspěvekod Morhuhn » stř kvě 27, 2020 8:30

Dobrý den, taky si myslím, že jde o shodu, dceru Barboru měli, ale ta se narodila 24. 12. 1831, Matěj si Terezii bral 28. 7. 1818. Matěj byl syn Jana Šrédla z Vojenic a Kateřiny Belšánové z Terešova. Terezie byla dcera Jiřího Frencla z Bílé Skály(to r tam opravdu je, netuším jestli ho časem vypustili) a Magdaleny, jejíž příjmení nejsem schopen přelouskat :-) Barbora a Marie měly ještě další sourozence: Annu, Františka, Kašpara a dva Václavy, z čehož usuzuji, že jeden nepřežil. Pokud byste měla zájem, pošlu vám další záznamy až je objevím.
Vašek
Morhuhn
 
Příspěvky: 42
Registrován: úte kvě 05, 2020 11:43

Re: VELKÁ AKTUALIZACE, celá ČR

Příspěvekod Stagha » stř kvě 27, 2020 10:03

Morhuhn píše:Dobrý den, taky si myslím, že jde o shodu, dceru Barboru měli, ale ta se narodila 24. 12. 1831, Matěj si Terezii bral 28. 7. 1818. Matěj byl syn Jana Šrédla z Vojenic a Kateřiny Belšánové z Terešova. Terezie byla dcera Jiřího Frencla z Bílé Skály(to r tam opravdu je, netuším jestli ho časem vypustili) a Magdaleny, jejíž příjmení nejsem schopen přelouskat :-) Barbora a Marie měly ještě další sourozence: Annu, Františka, Kašpara a dva Václavy, z čehož usuzuji, že jeden nepřežil. Pokud byste měla zájem, pošlu vám další záznamy až je objevím.
Vašek


Já jsem to napsala špatně. :) dcera nebyla Barbora ale Anna. Až budu doma, juknu do poznámek. Anna si Jakuba Jaroše brala 17.5.1837 v Hlohovicích. Bral se ve 24 letech. Odkaz na matriku http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... =439&h=165, jedině že by byl špatně napsán věk, protože jinak by se opravdu musela narodit cca kolem roku 1813. Uvidíme, víc hlav víc ví.
Uživatelský avatar
Stagha
 
Příspěvky: 419
Registrován: úte bře 05, 2013 13:37
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Lounsko, Rakovnicko, okolí Olešnice na Moravě, Kolínsko, Berounsko, Příbramsko, okolí Mělníku, Staré Boleslavi, Mladé Boleslavi, Lysé nad Labem

Re: VELKÁ AKTUALIZACE, celá ČR

Příspěvekod Senquana » sob srp 22, 2020 16:07

Dobrý den, mám v rodokmenu Janoušky z Nedomic, které právě zpracovávám, a dále Rambousky z Mečeříže. Ty zpracovány mám a mám v rodokmenu se mi postupně objevují čtyřikrát :o) Pokud chcete, ozvěte se mi a můžeme porovnat naše poznatky.
Senquana
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon pro 19, 2016 21:18
Oblast pátrání: PŠ: Mečeříž, Kochánky, Skorkov, Sojovice, Ovčáry, Stará Lysá, Nedomice;
JJ: Mečeříž, Toušeň, Sedlčánky, Dobročovice, Štolmíř, Káraný, Řepín, Zamachy, Chorušice, Neratovice, Císařská Kuchyně;
JD: Trnová (MB), Katusice, Sovinky, Bosyně, Valovice, Březinka, Čistá;

Re: VELKÁ AKTUALIZACE, celá ČR

Příspěvekod Stagha » čtv srp 27, 2020 13:07

Senquana píše:Dobrý den, mám v rodokmenu Janoušky z Nedomic, které právě zpracovávám, a dále Rambousky z Mečeříže. Ty zpracovány mám a mám v rodokmenu se mi postupně objevují čtyřikrát :o) Pokud chcete, ozvěte se mi a můžeme porovnat naše poznatky.

máte sz
Uživatelský avatar
Stagha
 
Příspěvky: 419
Registrován: úte bře 05, 2013 13:37
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Lounsko, Rakovnicko, okolí Olešnice na Moravě, Kolínsko, Berounsko, Příbramsko, okolí Mělníku, Staré Boleslavi, Mladé Boleslavi, Lysé nad Labem

Re: VELKÁ AKTUALIZACE, celá ČR

Příspěvekod JosefJ. » sob lis 07, 2020 21:14

Jaroš nebo Jarošík z Hlohoviček se diskutoval v:
viewtopic.php?f=6&t=46801

Mám k němu vytipovány tyto záznamy o narození, přičemž vzhledem ke sňatku 1761 je nejpravděpodobnější ten z roku 1728, ale údaje v pozemkových knihách nenasvědčují ani jednomu z nich:

Drahoňův Újezd 02
Jarossjk Wogtiech, Lohowicžky, 1728, 564 http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... =360&h=187 vlevo třetí zápis: 2.9.1728
Z malych Lohowicžek.
Dne 2. dito pokržtien Wogtiech
z otcze Jana Jarossika, mat: Do=
rothy. Lev: Jan Stiepanek z
Welkych Lohowytz. Test: Jakub
Poplužnik, Weronika Kralo=
wa z malych Lohowytz.

1742 Vojtěch 109
http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... =404&h=208
vlevo první zápis
Anno 1742 mense Aprilis
Z Malych Lohowicžek dne 8. April pokrztěn
gest Wogtiech z otcze Wita Jaro-
ssika a materze Katerziny. Lev: Jan
Matys z Welkych Loghowiczek SS: Wa-
rzynecz Kral z malych Lohowiczek
Veronica? Kralowa z malych Lohow-
iczek, Baptiss Br. Franciscus Blaha Capell.
Drahno-Augesz.

1748 Vojtěch 238
http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... =299&h=153
vpravo předposlední zápis
Ze wsy malych Lohowiczek
Wogtech
dne 8. Aprilis w chramu Panie farnim narozeny tehož
dne? pokrzten gest Wogtěch, z otcze Jakuba Jaro-
ssika z materze Marie Anna rodiczu
poddanych ku Kržiwoklatu. L: Tomass
Wrbik z Welkych Lohowicz. T.: Jan Jarossik
z Malych Lohowicžek, Veronica Duchko
wa tez z te wsi. Baptisavit Antonius Wranny? ordinarius?
*********************
Soukromě upozorněn jedním ze zdejších účastníků opravuji své tvrzení: Ten z viewtopic.php?f=6&t=46801 je přece jen ten z roku 1728, v jednom ze zápisů v pozemkové knize je zmíněn se svým pozdějším působištěm.
Naposledy upravil JosefJ. dne úte lis 02, 2021 20:08, celkově upraveno 1
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: VELKÁ AKTUALIZACE, celá ČR

Příspěvekod Mistr Jan » pon bře 01, 2021 9:20

Dobrý den,

zkoumám rodokmen rodu Diepold ze Lhoty pod Džbánem. Kdybyste k nim měla něco víc, byl bych rád za zaslání.

Děkuji,
J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2938
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: VELKÁ AKTUALIZACE, celá ČR

Příspěvekod dodo » pon říj 04, 2021 6:33

Já se hlásím ke Křivánkům z Markvarce :wink:
Můj předek byl Václav Křivánek, syn Václava Křivánka domkaře z Markvarce, (sňatek 14.11.1778 s Rosinou Thermerovou roz. Pavlovskou ve faře Opočno [SOA Litoměřice, Opočno NOZ 1756-1784, snímek 118]), měl s Rosinou několik dětí v Solopyskách včetně mé předkyně Kateřiny (*1788) a zemřel v listopadu 1802 v Solopyskách, ve věku 52 let (tedy *přibližně 1750)
dodo
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 04, 2021 6:15
Oblast pátrání: okolí Miličína a Mladé Vožice, Soběslav, Lhenice, Lounsko, Rakovnicko, okolí Plas, Rokycansko, Brno a okolí (zkušenosti také z brněnské porodnice) okolí Tišnova, okolí Kunštátu, okolí Vyškova, okolí Plumlova, vídeňská porodnice (velmi malé zkušenosti), Slovensko (Žilinský kraj - Čadca a Oščadnica - nevelké zkušenosti)
Rodokmen online: family search: DominikDolejs
email: dodo774@seznam.cz

Re: VELKÁ AKTUALIZACE, celá ČR

Příspěvekod 29Milan » ned říj 31, 2021 7:48

Mám v rodokmenu :
KUTNÁ HORA A OKOLÍ
Bohaboj - Vlková
Černý - Malejovice
Materna - Bylany

Pište na jitomi.j@gmail.com
29Milan
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv úno 27, 2020 12:51
Oblast pátrání: Kutnohorsko, Uhlířso Janovicko,

Re: VELKÁ AKTUALIZACE, celá ČR

Příspěvekod janamic » ned říj 31, 2021 11:56

Dobrý den,
Máte Krejčíka z Chleb, potřebovala bych ho buď potvrdit nebo vyvrátit jako předka a to na základě zápisů z pozemkových knih. Prosím, nemáte je náhodou ofocené? Jedná se mi o nápadníky po Janu Krejčím (tak psán v matrice), který měl děti narozené 1715-1730.
děkuji J.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: VELKÁ AKTUALIZACE, celá ČR

Příspěvekod petr75 » čtv bře 30, 2023 20:38

Dobrý den,
hledám jakékoliv informace o:
Václav Šrédl z Terešova, pravděpodobně 1848 - 1920, synové Václav 1872 - 1952 a Josef 1874 - 1957
Václav Šrédl z Prašného Újezda, narozen zhruba 1865+, synové František 1895 - 1970 s manželkou Aloisií 1891 - 1966, syn Alois -?

Děkuji, P.
petr75
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv bře 30, 2023 20:12

Re: VELKÁ AKTUALIZACE, celá ČR

Příspěvekod vlasak » pon pro 04, 2023 8:41

Mám v rodině Mokráčkovy kolem roku 1700, mohu Vás prosím zkontaktovat?
vlasak.mir@seznam.cz
vlasak
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 28, 2019 23:46

Předchozí

Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků