Hledám příjmení - Rokycany, Berounsko

Zde je prostor pro zapsání příjmení, která se vyskytují ve vašich rodokmenech. Pro nově nalezená příjmení upravte, prosím, původní záznam.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledám příjmení - Rokycany, Berounsko

Příspěvekod Janinka » úte úno 19, 2013 10:32

Pátrám po předcích s příjmením :)


Kopp, Koph - Jivina - konkrétně se jedná o porodní bábu Dorotu Koppovou, zemřelou 16.4.1797 v Jivině 13. Pátrám po jejím rodném příjmení.
Naposledy upravil Janinka dne čtv srp 13, 2020 16:27, celkově upraveno 4
Uživatelský avatar
Janinka
 
Příspěvky: 132
Registrován: úte úno 19, 2013 9:54
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Příjmení okolí Rokycan, Berouna

Příspěvekod Jitka Pecharova » sob úno 23, 2013 21:40

Dobrý den,právě jsem našla Váší zprávu,odpovídám na příjmení Kalina,Kalinová-Svatá u Berouna moje prababička se jmenovala Marie Kalinová za svobodna,měla asi 7nebo8bratrů Kalina Wenzel,František a další, jejich otec Kalina Vojtěch možná to jméno bude jiné byl fořt Křivokládských lesů všichni pocházeli ze Svaté u Berouna,můj otec je mu 83let je vnuk Marie Kalinové provdané za Pechara, všichni tito Kalinové odešli do Dolního Jiřetína zbourané obce u Mostu,nyní pátrám po předcích a byla bych ráda jestli něco nevíte o mém pradědovi Kalinovi byla bych ráda,kdybyste mi dala vědět samozřejmě jestli budete chtít dám Vám vědět jestli něco potřebujete zdravím Vás Jitka Pecharová
Jitka Pecharova
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob úno 23, 2013 21:13

Re: Příjmení okolí Rokycan, Berouna

Příspěvekod Janinka » sob úno 23, 2013 22:03

Dobrý den, zkusím nastínit, co vím já, třeba se dobereme nějakého konce, moc toho ale není, u této linie jsem v začátcích - můj prapraděd, Matěj Kalina, narozen 28.1. 1865 ve Svaté 73 byl jedináčkem Barbory Kalinové, otec neznámý. Barbora Kalinová je dcerou Josefy Kalinové a vnučkou Jana a Josefy Kalinových, všichni Svatá 73. Tím jsem prozatím skončila, přesná data mi nejsou zatím známa, naposledy ještě nebyly potřebné matriky zdigitalizovány...
Uživatelský avatar
Janinka
 
Příspěvky: 132
Registrován: úte úno 19, 2013 9:54
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Příjmení okolí Rokycan, Berouna

Příspěvekod Jitka Pecharova » sob úno 23, 2013 22:47

Víte já také začínám zjištovat,ale je zajímavé,že jsem našla Kalina Jan Svatá 74, je mi 57let a jsem dcerou Pechara,který měl pradědu Kalinu zítra jdu k němu a musí se zase rozpomenout,vím ,že těch bráchů bylo více,našla jsem v soalitomerice.cz svazek O oddávající 1891-1920 čtrnáct dvorů,Dolní Jiřetín a začla jsem vyhledávat od zadu. Jsou tam německé názvy Kalina Jan Svatá 74 jeho žena za svobodna Cipl jinak Ciplová nar.Trubsko okr.Beroun,ten Kalina se narodil v r. 1873,jeho dcera Kalinová jméno nepřečtu si brala Planeta Jan,dále Kalina František pochází ze Svaté číslo popisné není jeho otec je Václav Kalina a matka za svobodna Dlouhý jinak Dlouhá . Jinak moje prababička Marie Kalinová si brala Pechara ,no máme ještě co dělat zatím nashledanou,ale to bydliště je jasné,že bydleli vedle sebe
Jitka Pecharova
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob úno 23, 2013 21:13

Re: Příjmení okolí Rokycan, Berouna

Příspěvekod Janinka » ned úno 24, 2013 9:32

Vypadá to, že nějakého společného předka zřejmě máme, jen najít jakého :). Moje babička, které je 85, měla maminku, rozenou Kalinovou a děda Matěje Kalinu. Dál už jen prababičku Barboru Kalinovou (otec Matěje byl neznámý) a praprababičku Josefu Kalinovou (otec Barbory taktéž neznámý), možnými příbuznými by tak mohli být sourozenci Barbory (tam možná žádní nejsou) a Josefy, nebo jejich rodiče, Jan a Josefa. Matriky Svaté jsem našla zde:
http://actapublica.eu/matriky/praha/?akce=hledat&ac_me=Svat%C3%A1%3ASvat%C3%A1+%28Heiligenberg%29+%2F+Beroun&hl_all2=7281&hl_signatura=&submit=Hledat, ale data tam jsou zdigitalizovaná hlavně starší, ta novější chybí, i když období, které by jste možná potřebovala tam jedno je - narození 1859-1874 http://actapublica.eu/matriky/praha/prohlizec/10168/?strana=1, ale místy je to hodně nečitelné.
Teď pracuji na jiném rodokmenu, ale pokud se mi zadaří něco ohledně našich Kalinů najít, určitě to sem přidám.

P.S: Jinak ty odkazy jsou na stránkách Actapublica, které poslední dobou dost zlobí, takže je nejlepší se do nich zabořit brzy ráno nebo pozdě večer, jinak je to hodně přetížené, pomalé a dost často nefunkční.
Uživatelský avatar
Janinka
 
Příspěvky: 132
Registrován: úte úno 19, 2013 9:54
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Hledám příjmení - Rokycany, Berounsko

Příspěvekod Belžan František » pát črc 25, 2014 9:12

Belšán Václav z Kladrub u Hřešihlav ,který zemřel v roce 1811 byl můj předek.Belžan František.
Belžan František
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 15, 2013 12:33

Re: Hledám příjmení - Rokycany, Berounsko

Příspěvekod Janinka » stř črc 30, 2014 12:53

Dobrý den,

poslední předek, kterého mám v rodokmenu se jménem Belšán a který zaručeně patřil do Kladrub byl Jarolím Belšan, který se narodil v Kladrubech r. 1632 a snad i jeho syn Jan Belšán narozen okolo roku 1663. Dcera Jana, Kateřina, se narodila už v Mlečicích. Blíže přítomnosti se už toto jméno v mém rodokmenu nevyskytuje.

S pozdravem
Jana Procházková
Uživatelský avatar
Janinka
 
Příspěvky: 132
Registrován: úte úno 19, 2013 9:54
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Hledám příjmení - Rokycany, Berounsko

Příspěvekod Stoupa2000 » úte bře 28, 2017 21:29

Dobrý den,
mám v předcích Jana Mottla, který v roce 1674 zakoupil v Ejpovicích statek a nejsem schopen se dopátrat toho, odkud se objevil a Drozdov není zas tak daleko, nenajdeme nějakou společnou indicii? :-))
Stoupa2000
 
Příspěvky: 143
Registrován: čtv čer 09, 2016 17:06
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Ejpovice, Červený Hrádek (PM), Sedlec (PS), Praha - Vinohrady, Pankrác, Rovensko pod Troskami (SM), Tedražice (KT), Řevničov (RK)

Re: Hledám příjmení - Rokycany, Berounsko

Příspěvekod Janinka » stř bře 29, 2017 19:25

Dobrý den, obávám se, že jsem toho o mém rodu Motlů nevypátrala o mnoho víc, než vy :). Poslední můj dohledaný předek z Drozdova s tímto příjmením je Jiří Motl, nar. cca 1740, +2.12.1710.
Uživatelský avatar
Janinka
 
Příspěvky: 132
Registrován: úte úno 19, 2013 9:54
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Hledám příjmení - Rokycany, Berounsko

Příspěvekod natasa.hale » úte srp 04, 2020 19:31

Dobrý den,
mám v rodokmenu Kopp z Jiviny (Iviny)....Jan Kopp oddán s Johanna Mudrová a měli syna Václava, který si vzal pak Benignu Pelikánovu...Jaké Koppovi vy sháníte? Třeba máme stejné předky.
N. Hale
natasa.hale
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 04, 2020 19:22

Re: Hledám příjmení - Rokycany, Berounsko

Příspěvekod Janinka » stř srp 05, 2020 8:43

Dobrý den,

omlouvám se, téma je 7 let staré, Koppovy mám již zpracované. Ale děkuji :). Opravdu máme stejné předky, Jan Kopp s Johannou Mudrovou z Jiviny 13 se nachází v mé přímé linii, dále jsem se dostala k jejich rodičům Jakub Kopp - Dorota Koppová, porodní bába (rodné příjmení netuším, zde mám slušný zásek a nemohu se u ní dostat dále), pokračuji Jakubem Koppem a Annou Fialovou, končím Ondřejem Khopem a Zuzanou.
Jana Procházková
Uživatelský avatar
Janinka
 
Příspěvky: 132
Registrován: úte úno 19, 2013 9:54
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Hledám příjmení - Rokycany, Berounsko

Příspěvekod Jana28 » čtv srp 06, 2020 6:07

Dobrý den, mám v rodokmenu Mottl z Drozdova.
Jana28
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned čer 14, 2020 13:15
Oblast pátrání: Berounsko

Re: Hledám příjmení - Rokycany, Berounsko

Příspěvekod Janinka » čtv srp 13, 2020 16:20

Dobrý den,

moji Mottlovi pochází také z Drozdova, ale jsou hluboko v minulosti a pouze dvě generace, které mám již zpracované. Ale děkuji :).
Uživatelský avatar
Janinka
 
Příspěvky: 132
Registrován: úte úno 19, 2013 9:54
Bydliště: Jablonec nad Nisou


Zpět na Příjmení v rodokmenech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků